soovitage makroobjektiivi

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
tkask

soovitage makroobjektiivi

Postitus Postitas tkask »

soovitage head makroobjektiivi nikonD80-le. ei pea tingimata nikkori oma olema, sobib ka sigma, tamron... siiani olen pildistanud makrot sigma objektiiviga (Sigma AF 70-300mm F4,0-5,6 DG APO Macro Nikonile), aga tunnen, et tahaks sellega tõsisemalt tegeleda ja soovin asisemat objektiivi selle jaoks osta.
SM

Re: soovitage makroobjektiivi

Postitus Postitas SM »

anna telefon või e-mail
tkask

Re: soovitage makroobjektiivi

Postitus Postitas tkask »

nii suur saladus, et siin ei julge avaldada? :D
SM

Re: soovitage makroobjektiivi

Postitus Postitas SM »

saada siis e-mail sstrapping@gmail.com , pakun Sulle macrot
tkask

Re: soovitage makroobjektiivi

Postitus Postitas tkask »

tegelikult ma ei taha, et keegi mulle midagi pakuks... lihtsalt nõu vaja enne :)
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: soovitage makroobjektiivi

Postitus Postitas monty11 »

Tamroni 90mm ja Tokina 100mm makrosid kiidetakse väga, Tamron on saanud photozone.de käest isegi highly recommended sildi külge.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
SM

Re: soovitage makroobjektiivi

Postitus Postitas SM »

nikonile ikka parim nikkor 60 või 105 või 200...nii, kuis rahakott võimaldab. mine loe tõeliste makrotajate foorumeid ja blog-e, vaata pilte, siit sa küll midagi asjalikku ei kuule.ntx http://www.juzaphoto.com/" onclick="window.open(this.href);return false; jms
SM

Re: soovitage makroobjektiivi

Postitus Postitas SM »

http://www.fredmiranda.com/forum/board/45" onclick="window.open(this.href);return false; ...hea makro sõltub ikka sinust, olgu kere eest Sigma, Tamron vms
tkask

Re: soovitage makroobjektiivi

Postitus Postitas tkask »

kas makroobje peaks olema fix või zoom? miks?
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: soovitage makroobjektiivi

Postitus Postitas anton »

"päris" makorobjektiive ongi ainult fikse. need suumid, millel on macro peale kirjutatud, on see pigem lisaväärtus. parimad neist vöimaldavad äärmisel juhul 2:1 suurendust (fiks makrodel on reeglina 1:1) ja sinna juurde käib suumidel väike ava (tavaliselt 5,6. fiksmakrodel enamasti 2,8)
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
tkask

Re: soovitage makroobjektiivi

Postitus Postitas tkask »

mida sellest arvata? Sigma AF 50mm F2,8 DG Macro 1:1 või on Nikkor AF 60mm F2,8 D Micro tunduvalt parem?
tkask

Re: soovitage makroobjektiivi

Postitus Postitas tkask »

küsin veel, et kui ostan nt nikkor 60mm fiks makro objektiivi D80 ette, kas see muutub siis minu kaamera ees 85mm objektiiviks? ja kas saan seda siis ka portreede pildistamisel kasutada, mitte ainult makrona?
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: soovitage makroobjektiivi

Postitus Postitas silver »

Pigem on ta 35mm ekvivalendina 90mm obje ja pildista mida tahad :)
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Mafepp

Re: soovitage makroobjektiivi

Postitus Postitas Mafepp »

Soovitan Sigma 150 2.8 HSM ja ei pea kunagi liblikale nii lähedale ronima et ära lendaks. Ise kasutasin D80 ees ja väga rahul, terav. Statiivi pead nii kui nii makro puhul kasutama. Pikema toruga sügavusteravus ka väiksem.
marvah
Postitusi: 57
Liitunud: 03 Dets 2008 11:57

Re: soovitage makroobjektiivi

Postitus Postitas marvah »

ma soovitan sulle väga head makrot, võta kit obje 18-55 ja pööra see targurpidi ette, super :D
Vasta