Pentaxi kasutajad?

Pentaxi tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
H.S

Pentaxi kasutajad?

Postitus Postitas H.S »

Mind hakkas huvitama, palju on üldse pentaxi kasutajaid ja kas nad on oma aparaadiga rahul :?:
Poodides on väga palju pentaxi aparaate, on ka suured reklaamid bussidel ja kus iganes veel, kuid kas ikka kasutajad ja ostijaid on, mulle jäänud selline mulje, kuna tuttavate seas on paljudel kas olympus, nikon või canon, miks niih?

Mingi müügistatistika, mis kaameraid enim ostetakse?

Tänks. :)
LRE

Re: Pentaxi kasutajad?

Postitus Postitas LRE »

Pakun:

Nikon
Canon
Pentax
Olympus
Sony
Pana
ex-ex-enn

Re: Pentaxi kasutajad?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"kuna tuttavate seas on paljudel kas olympus, nikon või canon, miks niih?"

vat seda pead oma sõprade käest uurima.
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Pentaxi kasutajad?

Postitus Postitas Ardo-Jako »

No minul on Pentax K20D. Olen väga rahul. Eks muidugi on asju, mida tahaks veel paremini näha, aga võttes arvesse tema klassi ja hinda ja omadusi, siis ega väga muud kõrvale panna polegi.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Kasutaja avatar
-Margus-
Postitusi: 40
Liitunud: 01 Nov 2008 21:58

Re: Pentaxi kasutajad?

Postitus Postitas -Margus- »

Endal Pentax K200D koos 18-200mm objega. Kuna ise suht-koht algaja, siis olen väga rahul!
Ja sellise hinnaklassi juures (~10k koos 18-200mm objektiiviga) on ta minu arvates küll hea masin! ;)
“Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow." – Imogen Cunningham
asdf

Re: Pentaxi kasutajad?

Postitus Postitas asdf »

Mul täpselt sama, mis Margusel.
Canoni ja Nikoniga on kõige silmatorkavam vahe see, et kasutatud träna pole erinavalt nondest Pentaxile eriti saada.
ex-ex-enn

Re: Pentaxi kasutajad?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Canoni ja Nikoniga on kõige silmatorkavam vahe see, et kasutatud träna pole erinavalt nondest Pentaxile eriti saada."

a) pentaxi uus kraam on nikoni/canoni kasutatud kraamiga samas hinnas
b) pentaxi ka kõige odavam kere ühildub 100% vanade k ja m42 objektiividega. m42 objektiive tootsid sakslased, jaapanlased, venelased...
c) pentaxi k bajonetiga kraami siiski liigub kui oskad õigest kohast otsida.
d) palju sul seda kraami on lõpuks vaja kokku osta? mul on üle 10 sobiva objektiivi, kasutan neist kahte.
friik

Re: Pentaxi kasutajad?

Postitus Postitas friik »

Kusjuures ma tahaks ka teada, kus seda kasutatud staffi siiski liigub. No ei leia mõistliku hinnaga 50mm 1,4 obektiivi. Keegi võiks õige koha kätte näidata. Poes 4700 eeksu jääb hetkel selgelt liiga kalliks. Õudselt tahaks oma eelmise sajandi kaheksakümnendadest pärit Pentaconi välja vahetada vähe värskema vastu. Ebameeldiv üllatus oli ka see, et canoni pea vastav maksab kõigest 1700 eeksu, selle võiks lausa kohe koju tassida. Kahju et need objektiivid ei ole ristkasutatavad. :(
Külaline

Re: Pentaxi kasutajad?

Postitus Postitas Külaline »

ära aja demagoogiat, canono 50/1,4 http://www.photopoint.ee/toode/2732/can ... 4-usm.html" onclick="window.open(this.href);return false; maksab 6k. 50/1,8 maksab tõesti sinu nimetatud summa kuid need objektiivid pole joonise, valgusjõu ega ehituskvaliteedi poolest võrdsed.
Kasutaja avatar
Sprot
Postitusi: 10
Liitunud: 12 Nov 2008 17:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Pentaxi kasutajad?

Postitus Postitas Sprot »

Ma arvan et ta mõtles siiski http://www.photopoint.ee/toode/13185/sm ... m-f14.html" onclick="window.open(this.href);return false; <- isendit. Ise oman ja kiidan. Kasutatud pentaxi asju leiab vägagi hästi välismaa saitidelt näiteks ebay.co.uk ise olen sealt ostnus 700 krooniga vana manuaalse objektivi, mis oli pea kasutamata (loe väga väga heas korras)
ex-ex-enn

Re: Pentaxi kasutajad?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Poes 4700 eeksu jääb hetkel selgelt liiga kalliks"
"canoni pea vastav maksab kõigest 1700 eeksu"

pentax 50/1,4 4750.-
canon 50/1,4 5990.-
canon 50/1,8 1690.-

canoni 50/1,8 ja 50/1,4 on väga erinevad objektiivid. ma väidan jätkuvalt, et pentaxi uue hind 4750.- on praktiliselt canoni 5990.- kasutatu hind.

kasutatud pentaxi asju liigub kui eesti fotofoorumite (eestifoto.ee, fotokala.ee, looduspilt.ee) kuulutustes vaadata. samas ostes http://www.photopoint.ee/toode/1535/pen ... apter.html" onclick="window.open(this.href);return false; saab kasutada ilma probleemideta kõiki m42 objektiive ja neid liigub kindlasti väga laialt.
AA

Re: Pentaxi kasutajad?

Postitus Postitas AA »

K10 kereks. Kõigega rahul, va ISO performance. Ja mõned paremad klaasid juurde, 100, 31 ja 50-135.
defsilent

Re: Pentaxi kasutajad?

Postitus Postitas defsilent »

Väga rahul oma K-m..iga. hea väike, ei kaalu eriti miskit ja pildiga võib ka täiesti rahule jääda. Selle raha eest on kl hea aparaat. Ja ebay aitab alati kui meitel kalli rahaeest osta ei taha:)
karsumm
Postitusi: 8
Liitunud: 27 Nov 2008 11:38

Re: Pentaxi kasutajad?

Postitus Postitas karsumm »

Oman K 20D aparaati ja väga rahul :)
KarlKr
Postitusi: 348
Liitunud: 20 Mai 2008 23:12
Asukoht: Tallinn

Re: Pentaxi kasutajad?

Postitus Postitas KarlKr »

pildistan k10D +16-45.
Väga rahul ei ole. Kuna filmikaamerateks on aegade algusest olnud Nikonid, siis plaanin Nikoni täiskaadri peale üle minna. Pean silmas siis D700-t. Samas midagi väga hullu ei oska ette ka heita. Tundub aeglane (kuigi mälukaart on kiire), diapasoon on kitsas---maadlen ikka väljapõlenud taevaga---puhastan pidevalt tagumist displeyd näpu ja ninajälgedest, tundlikkust on vähevõitu, Nikoni kaamerad istuvad kätte kuidagi paremini. k20D-d pole soetanud ega ka saanud proovida. Pole ühtegi tuttavat ka, kes seda konkreetset isendit omaks. Huvi pärast ju prooviks.
Tundub ka see, et Pentax üldse jätab täiskaadri sensori vahele ( 24 x 36mm), läheb kohe suurema peale. Nii suure sensoriga kaamerate hind algab tõenäoliselt 100 tuhhist, seega sinna asja ei ole.
Kui peaks ime juhtuma ja ikkagi tuleb ka pentaxi täiskaader, siis mõtlen edasi.
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Pentaxi kasutajad?

Postitus Postitas Ardo-Jako »

KarlKr kirjutas:Tundub ka see, et Pentax üldse jätab täiskaadri sensori vahele ( 24 x 36mm), läheb kohe suurema peale. Nii suure sensoriga kaamerate hind algab tõenäoliselt 100 tuhhist, seega sinna asja ei ole.
Kui peaks ime juhtuma ja ikkagi tuleb ka pentaxi täiskaader, siis mõtlen edasi.
kas sa pead selle suurema sensori all silmas 645D-d? See on ju üldse keskformaatkaamera, niiet 35mm formaadiga neid kõrvutada ei saagi. Ja eks imesi don varemgi juhtunud, niiet ei jää ka see Pentaxi täiskaader tulemata.
Mis puudutab ekraani puhastamisse nina- ja näpujälgedest, siis ma ei tea kaamerat, kus sellest pääsu oleks :D
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
KarlKr
Postitusi: 348
Liitunud: 20 Mai 2008 23:12
Asukoht: Tallinn

Re: Pentaxi kasutajad?

Postitus Postitas KarlKr »

pidasin silmas jh 645D-d. Muud suurust pole kuulnud, et oleks arenduses üldse. Imesid juhtub muidugi. Nikon ju ka väitis, et nemad kunagi täiskaadrit ei tee. Aga ikka tegid.
Mul on tunne, et Nikonil on seal mingi kate ees vähemalt. Seda kuidagi julgem puhtaks nühkida :):) Kaitseb muidu ka.
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: Pentaxi kasutajad?

Postitus Postitas anton »

D700 on komplektis ekraani kaitseplaat, mida saab lihtsasti eemaldada/vahetada. läbipaistvusega probleemi ei ole, aga sodi kipub pikapeale selle plaadi alla minema, nii et päris ekraani puhastamisest igaveseks ei pääse. niiske ilmaga ronib sinna alla vesi mis külma ilmaga vöib sinna ära jäätuda ._.

D700 muidugi seisab K10D'st sama kuagel kui keskformaat D700'st. ka hinna poolest
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Pentaxi kasutajad?

Postitus Postitas Ardo-Jako »

No selle ekraani määrdumise vastu aitavad DigiCoverid ;).
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Vasta