Kuidas pildistada Canon PowerShot SX110 IS-iga dokumenti.

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Külaline

Kuidas pildistada Canon PowerShot SX110 IS-iga dokumenti.

Postitus Postitas Külaline »

Mulle kingiti Canon PowerShot SX110 IS kaamera. Kaamera on selline kena asjake, teha aga suurt midagi ei oska sellega. Kaameraga oli kaasas ka inglisekeelne Camera User Guide ( eesti keelne puudub- seeõttu olen hädas), kuid kiiresti oleks vaja selgeks saada, kuidas ja mis reziimiga saab teha dokumentidest pilte. Olen seda inglisekeelset kasutusjuhendid uurinud nii ja -naapidi, kuid ilmselt on keeleoskus puudulik, et täpselt aru saada, mida erinevate reziimidega teha saab.

Nimelt on vaja üles pildistada arhiivimaterjali, ilma välguta. :?

Kas kellelgi on kogemusi dokumentide pildistamisel?
namstoop
Postitusi: 75
Liitunud: 14 Okt 2008 08:57
Kontakt:

Re: Kuidas pildistada Canon PowerShot SX110 IS-iga dokumenti.

Postitus Postitas namstoop »

Mõnedel kompaktkaameratal on tõesti nö dokumendipildistamsie rezhiim olemas.

Aga mis seal siis teoreetiliselt väga keerulist ikka on. Kindlasti pead kasutama statiivi või misiganes kindlat alust. Kaamera peaks asuma pildistatava pinnaga risti, et moonutust vähendada. Kaamerat ei tasu pildistatavale väga lähedale asetada, et ei peaks lainurga otsas pilti tegema ( muidu jälle võimalik moonutus). Ilmselt tasuks jääda kuhugi suumi keskosas, 35mm ekvivalentides vast 50 mm ringis on täitsa piisav juba.

Valgustus peab olema võimalikult ühtlane. Valgustasakaal tuleb valida vastavalt kasutatud valgusele. Kui seadetes olemas, siis tasub teha Custom White Balance mõõtmine.

Ava säti koomale (eeldaks et mingi alates f/5.6 võiks kompakti puhul juba asja ära ajada), et teravust ulatuks kogu lehele.

Teravusta käsitsi kui kaamera võimaldab. Tee paar kontrollpilti ja vaata üle, kas kõik oluline on terav ja loetav. Kui manuaalselt ei saa, siis mis seal ikka, ehk saab ka AF hakkama.

Kuna ilmselt säriaeg läheb pikaks, kasuta pulti või viivisega pildistamist (et päästiku vajutamisest tekkiv võimalik värin jõuaks ära kaduda).

Äkki keegi oskab veel täiendada. Pole kunagi sellisel eesmärgil dokumente pildistanud, aga teoreetiliselt võiks see umbes nii olla.
ex-ex-enn

Re: Kuidas pildistada Canon PowerShot SX110 IS-iga dokumenti.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

täis suuruses ja kvaliteedis fail, veidi ilmslt säri kompenseerida + poolele.
võimalikult heas ühtlases valguses.

ma ei tea mis on nende failide sihtotstarve, aga ma kasutan seebikat pidevalt jooniste ümbervõtmiseks.
täpsema abi jaoks täpsusta lähteülesannet.
Külaline

Re: Kuidas pildistada Canon PowerShot SX110 IS-iga dokumenti.

Postitus Postitas Külaline »

ex-ex-enn kirjutas:täis suuruses ja kvaliteedis fail, veidi ilmslt säri kompenseerida + poolele.
võimalikult heas ühtlases valguses.

ma ei tea mis on nende failide sihtotstarve, aga ma kasutan seebikat pidevalt jooniste ümbervõtmiseks.
täpsema abi jaoks täpsusta lähteülesannet.


Vaja on pildistada dokumente arhiivis, et neid hiljem õppetööks kasutada. Tegemist on dokumentidega, mis on umbes 70-80 aasta vanused, seega teksti ja dokumendi suurused erinevad. Pilte tuleb teha arhiivi uurimissaalis ning keelatud on kasutada välku. Statiiv igatahes puudub.

Photopointi klienditeeninduses soovitati dokumendi pildistamisel kasutada makroreziimi-üritan kasutusjuhendist välja lugeda mis see täpsemalt on.
Olgu öeldud, et varasem kokkupuude kaameratega on olnud minimaalne- ainult nupule vajutamine, eraldi reziime ja programme sättida pole olnud vajadust.
ex-ex-enn

Re: Kuidas pildistada Canon PowerShot SX110 IS-iga dokumenti.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

hea kui seal lubatakse dokumendiga aknale ligemale minna. iso ära liiga kõrgeks aja, ava ja zoon enam-vähem keskmise väärtuse peale. siis peaks kõige teravama pildi saama. särikompensatsiooni pane +1 või isegi +2 et paber jääks valge mitte hall. kätt kaameraga katsu toetada ja is hoia sees. ratta pealt särirežiim A ja parema (?) kursori klahvi alt MACRO.

siis peaks õppimiseks vajaliku kvaliteediga pildid kätte saama küll.
namstoop
Postitusi: 75
Liitunud: 14 Okt 2008 08:57
Kontakt:

Re: Kuidas pildistada Canon PowerShot SX110 IS-iga dokumenti.

Postitus Postitas namstoop »

Kui särikompensatsiooni +2 lisada, siis säriaeg hakkab kardetavasti ikka väga pikaks muutuma juba, nii et käest tegemine muutub eriti kahtlaseks. Kui valgel paberil need vanad dokumendid ikka olid...
Vasta