K-m'i folder???

Pentaxi tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Matu

K-m'i folder???

Postitus Postitas Matu »

Tervitused, olen esmakordne Pentax K-m kasutaja. Mure selline: pildistades ligemale sadakond pilti ja hiljem neid arvutisse tõmmates ei olnud nad mitte ühes folderis vaid neid oli vist 4 või 5 tk,ühe sees oli üle 30-ne pildi, samas ühe sees oli vist 8tk, Uurisin siis raamatust ka järele, a mina ei leidnud küll, et kas saaks ümber muuta ikka nii, et oleks üks suur folder, kus kõik pildi oleks koos.
Varem olen kasutanud muid kaameraid ja nenes oli küll kõik pildid ühe folderi all.

Kas keegi oskab mind aidata-õpetada, või ongi Pentaxid sellised...

Ette tänades Matu :)
ex-ex-enn

Re: K-m'i folder???

Postitus Postitas ex-ex-enn »

pildistasid raw või jpeg, millega arvutisse tõmbasid? pildistasid ühe päeva või pikema aja jooksul?

mul on nii seebikas kui peegel seatud pilte kuupäeva järgi kaustadesse panema, siis võib küll sedasi olla.
Matu

Re: K-m'i folder???

Postitus Postitas Matu »

Pildistasin jpeg failina, ja olen klõpsinud 2 päeva,

Jube harjumatu minu jaoks sellisel juhul,kui nii on aga eks tuleb harjuda :)

P.S.ex-ex-enn kui suur vahe on pildistada raw-iga võrreldes jpeg, samas kui ei hakka eriti photoshoppima ega midagi....


Matu
ex-ex-enn

Re: K-m'i folder???

Postitus Postitas ex-ex-enn »

menüüst seadete alt saab vahetada FOLDER NAME kas kuupäeva järgi või tavakombel. inglise keelses raamatus lk 224. vaikeseade on kuupäeva järgi.

raw vs jpeg vahe on kindlasti, aga lisaks on vahe eri kerede jpeg pakkimises. tee raw+ siis on alati võimalus mõnest õnnestunud võttest rohkem kätte saada. lk 152 originaaljuhendis.
Matu

Re: K-m'i folder???

Postitus Postitas Matu »

Tänud Enn, eks ma proovin raw+ failina salvestamist.

Küsin siinkohal küsimuse objede kohta, hetkel mul tavaline kit 18-55mm, kuid plaanini ikka midagi juurde osta, kas smc PENTAX FA J 75-300mm F 4,5-5,8 AL must või smc PENTAX DA 50-200mm F 4,0-5,6 ED,
Mida sina arvad või mida arvavad kogenumad Pentaxi kasutajad...
ex-ex-enn

Re: K-m'i folder???

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ma just sel nädalal ostsin omale rahvazoomi, nii et tuttav teema.

50-200 nad kiidavad, ise pole kasutanud. 75-300 on filmiajast pärit säästuzoom, seda ma ei võtnud.
kaubaks läks tamron af 70-300/4-5,6 di ld
http://www.tamron.de/news/digital-gener ... 0-300/?L=2" onclick="window.open(this.href);return false;
esimesed proovipildid panin http://ennsutting.com/tmp/" onclick="window.open(this.href);return false;
lisainfo piltidele:
300mm F8
180mm F6,3
148mm F6,3 (vabandust, läks 135mm asendist mööda)
100mm F7,1
70mm F8
üldmulje - photozone.de ei valeta, korralikult ehitatud. AF kiirus on talutav ja joonis normaalne. ilmselt parim mis selle raha eest saab.
http://www.photozone.de/pentax/281-tamr ... est-report" onclick="window.open(this.href);return false;
ex-ex-enn

Re: K-m'i folder???

Postitus Postitas ex-ex-enn »

muidugi, k20d af mootor on kiirem ja võimsam kui k-m oma, af kiiruses võib olla erinevusi.
ex-ex-enn

Re: K-m'i folder???

Postitus Postitas ex-ex-enn »

see on korrektsem viide tamroni lehele: http://www.tamron.de/slr-lenses/di-lens ... _12-3/?L=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Matu

Re: K-m'i folder???

Postitus Postitas Matu »

Jah päris hea zoomiga, kuid Enn, kas Pentaxi oma objed ei ole paremad-kindlamad, ma mõtlen et nagu originaalid selles mõttes ja sa vastasid selle 75-300mm kohta, et see on vana filmiajast aga kas ka halvem zoom või mis...
ex-ex-enn

Re: K-m'i folder???

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ei hakanud 75-300 vastu pikemat huvi tundma, ei oska arvata.
Matu
Postitusi: 16
Liitunud: 06 Juul 2009 10:36
Asukoht: Rakvere

Re: K-m'i folder???

Postitus Postitas Matu »

:) tänud ex-enn
ex-ex-enn

Re: K-m'i folder???

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ex-ex-enn :-P ex-enn olin ma peale esimest nimehõivamist.

põhjused lühidalt, miks ma tamron 70-300 eelistasin pentax 75-300-le:

1) tamronil on avarõngas, seda ma saan kasutada ka oma filmikeredega
2) tamron on pool stoppi valgem
3) tamron on kaasaegne digile kohandatud vääristusega
jne.

täiesti subjektiivne, tegelikult oleks mõttekam olnud pentaxi 50-200 võtta, veerandiku kallin aga kiidetud hea kvaliteediga, aga see poleks olnud nii rahvalik ning läinud stiilist ja hinnaklassist välja :-P.
ex-ex-enn

Re: K-m'i folder???

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ja veel, ühilduvuseprobleem on rohkem sigma objektiivide ja välkude teema. tamroni objektiivide ja metzi välkude kohta pole ühtegi halba sõna kuulnud.
Taimo

50-200

Postitus Postitas Taimo »

Minulegi on kõrva jäänud kiitused Pentaxi 50-200 aadressil, kuid millegipärast on photozone.de testijad teist meelt:
Lately we've seen a couple of impressively performing budget tele zooms like the Nikkor AF-S 55-200mm f/4-5.6 IF-ED VR but, unfortunately, the Pentax SMC-DA 50-200mm f/4-5.6 ED is not in this league.
http://www.photozone.de/pentax/138-pent ... rt?start=2
ex-ex-enn

Re: K-m'i folder???

Postitus Postitas ex-ex-enn »

minu vähene kogemus ütleb, et photozone.de on suht objektiivne. 50-200 nad heitsid ette ka ainult ebateravust ja ca-d lahtise avaga, muus osas oldi positiivsed (kuigi soovitati 55-300 eelistada).

ju siis nii on.
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: K-m'i folder???

Postitus Postitas anton »

tean kaht meest, kes vahetasid faj 70-300 uue 55-300 vastu ja olid oma ostuga rohkem kui rahul. kui vähegi raha välja venitab, siis soovitan 55-300
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
Matu
Postitusi: 16
Liitunud: 06 Juul 2009 10:36
Asukoht: Rakvere

Re: K-m'i folder???

Postitus Postitas Matu »

P.S.küsin siinkohal kas oskab keegi viidata mingile kodumaisele saidil, kus kirjutatakse natuke pikemalt objedest, et mida miski nr tähendab nagu olen juba varem maininud olen esmakordne peeglikasutaja ;)

Matu

P.S. ex-ex-enn, katsun nime järgminekord pikemalt väljakirjutada ja kui tohib kutsun lihtsalt onu enn :)
ex-ex-enn

Re: K-m'i folder???

Postitus Postitas ex-ex-enn »

mingi ettekujutuse saad http://fotokala.ee/fiki/index.php/Algajale" onclick="window.open(this.href);return false; lugedes.
Vasta