Fotokonkurss "Nauding"

Info käimasolevatest fotokonkurssidest Eestis ja mujal.
Kasutaja avatar
Fotofoorum.ee
Postitusi: 1016
Liitunud: 15 Apr 2008 11:36

Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas Fotofoorum.ee »

Viimane fotokonkurss „Langus“ toimus hea hulk aega tagasi, kindlasti on paljud põnevusega oodanud uut fotokonkurssi, millest osa võtta.

Hea meel on välja kuulutada Fotofoorum.ee uus fotokonkurss - „Nauding“ .

Konkursil saavad osaleda kõik Fotofoorum.ee registreeritud kasutajad.
Üks autor võib esitada konkursile kuni 5 tööd. Tööde esitamise lõpptähtaeg on 31.juuli (k.a.).

Fotod tuleb üles laadida Fotofoorum.ee galeriisse, valides rippmenüüst asukohaks "Nauding": gallery/upload.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Fotode üleslaadimisel kinnitab registreerunud kasutaja, et tema poolt esitatav foto kuulub talle või ta omab õigusi selle levitamiseks. Fotofoorum.ee ei võta vastutust lisatud fotode autoriõiguse eest. Fotofoorum.ee jätab endale õiguse mittesobivad pildid galeriist eemaldada.

Kõigi konkursile esitatud fotode autoriõigused jäävad nende autoritele ent konkursil osalemisega antakse korraldajale õigus tasuta kasutada konkursil auhinnatud fotosid konkursi tulemuste avalikustamiseks trükiväljaannetes ja internetis.

Digitaalne töötlus on lubatud ainult piltide lõikamiseks, suuruse muutmiseks ja vähesel määral heleduse/tumeduse ja kontrastsuse parandamiseks.

Fotod tuleb esitada JPG/JPEG formaadis, faili suurus ei tohi ületada 3 MB. Piltide maksimaalne laius võib olla 1024 pikselit ja kõrgus 768 pikselit.

Konkursile laekunud töid hindavad interneti teel Fotofoorum.ee kasutajad. Internetihääletus algab 1 augustil ning kestab 9. augustini (k.a.).

Auhinna pälvivad kolm parimat tööd:

I koht: Kata Digital fotokott + National Geographic Tundra monopod

http://www.photopoint.ee/toode/19251/ka ... nopod.html" onclick="window.open(this.href);return false;

II koht: Trekstori väline kõvaketas

http://www.photopoint.ee/toode/17011/tr ... -sata.html" onclick="window.open(this.href);return false;

III koht: Statiiv Joby Gorillapod

http://www.photopoint.ee/toode/11671/jo ... thall.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Auhindu ei saa välja võtta rahas. Võitjad tehakse teatavaks Fotofoorum.ee lehel 10. augustil 2009.

Ilusat suve ja inspireerivaid hetki!
valge-ingel
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Juul 2009 12:24

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas valge-ingel »

kuidas ma saan kinnitada et foto kuulub mulle
ottieylandt
Postitusi: 1
Liitunud: 28 Juul 2009 14:57

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas ottieylandt »

Kas mina saan millestki valesti aru või ongi mingi kala sellega, et ikka veel ei saa konkursi töid hinnata?
murka390
Postitusi: 10
Liitunud: 24 Nov 2008 17:55
Asukoht: Rakvere

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas murka390 »

keegi vist ei viitsi nädalavahetusel tegeleda :)
vaabelm
Postitusi: 3
Liitunud: 20 Juul 2009 11:55

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas vaabelm »

jep :D
Sören
Postitusi: 17
Liitunud: 09 Okt 2008 23:49

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas Sören »

Kuulge mis jama see nüüd siis on? Keegi lahmib elu eest ühtesid ja konkurss pole lukus ka, kuigi 9august oli viimane hindamis päev (k.a.)

Mis toimub?
Sören
Postitusi: 17
Liitunud: 09 Okt 2008 23:49

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas Sören »

Absurd!
Sören
Postitusi: 17
Liitunud: 09 Okt 2008 23:49

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas Sören »

Ma arvasin et võistlus toimub reeglite kohaselt aga tüübid lahmivad ikka edasi hindeid. Paistab et see on suht libane ja limane värk siin.
murka390
Postitusi: 10
Liitunud: 24 Nov 2008 17:55
Asukoht: Rakvere

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas murka390 »

Nagu lugeda võib , hinnati samamoodi ka eelmisel konkursil... aga jah, juba "Naudingu" hindamise alguspäevil oli ilmselgelt näha, kuidas mõned pildid ropult eest ära rebivad. Ja eks kurjusele tuleb kurjalt vastata.
Mina arvan, et tulevastel konkurssidel võiks olla mingi piirang, et hinnata saavad ainult kasutajad, kes on olnud registreerinud teatud aja (paar nädalat/kuud) ja kellel on endalgi pilt konkursil/albumis.
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas monty11 »

murka390, nii jääb hindajate hulk väga väikseks ja nende hulgas olev tõrvatilk kallutaks tulemust veelgi hullemini.
Samas pole anonüümne hindamine ka kõige õigem ... siis võidab see, kellel võimalus kasutada kõige enam IP-aadresse.

Kui need hääletused nii ära solgitakse, võiks PP juba oma töötajatest žürii moodustada, kes auhinnalised kohad ise välja annavad ja jätta ehk "publikulemmiku" hääletamise võimalus.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
murka390
Postitusi: 10
Liitunud: 24 Nov 2008 17:55
Asukoht: Rakvere

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas murka390 »

Zürii oleks ehk tõesti kõige mõistlikum.
Relamz
Postitusi: 1
Liitunud: 21 Juul 2009 13:49

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas Relamz »

nõustun ülemise postitusega
murka390
Postitusi: 10
Liitunud: 24 Nov 2008 17:55
Asukoht: Rakvere

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas murka390 »

Kui praegu jõuab esikolmikusse üks piltidest "Ursula", "Nauding" või "Ivar ja Kerli", on ilmselge, et korraldajad ei suht asjasse täie tõsidusega ja miskipärast jätavad põhipetmisi kahe silma vahele.
Need on küll väga ilusad pildid, kuid samamoodi väga ilusad on ka minu omad, mis käesoleva probleemi rõhutamise eest küll ära kustutati :)
Kõige ausam variant oleks kõik pildid konkursile tagasi panna ja lasta erapooletul züriil neid hinnata :) Mis küll mõistetavalt tekitab korraldajate jaoks lisavaeva.
Kasutaja avatar
ViX
Postitusi: 81
Liitunud: 06 Juun 2008 12:45

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas ViX »

Zürii +1 !!!
Kasutaja avatar
Fotofoorum.ee
Postitusi: 1016
Liitunud: 15 Apr 2008 11:36

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas Fotofoorum.ee »

Fotofoorum.ee järjekordne fotokonkurss on läbi saanud, konkursile esitati kokku 84 tööd.
Piltide hindajateks olid Fotofoorum.ee kasutajad.

Paari sõnaga ka lõppenud konkursist.
Korraldajatele ning kindlasti ka Fotofoorumi kasutajatele tegi tuska olukord, kus mõned kodanikud suhtusid konkursisse kergekäeliselt ning omakasupüüdlikult. Tehes endale libakontod jagasid nad valimatult konkurentidele hindeid 1, enda pilte hindasid aga kõrgeima võimaliku hindega.

Sellist üksteisel "ärapanemist" ning hea tava rikkumist korraldajad eelnevate fotokonkursite puhul pole täheldanud. Seega võtsime endale õiguse ning eemaldasime konkursist võltskasutajate hääled ning kasutajad, kes süsteemselt kõiki pilte 1-ga hindasid.

Omalt poolt karmistame järgmisel korral konkurssi reegleid, et selline inetu teguviisi ei saaks korduda.
Loodame, et teiste osalejate suhtes vääralt käitunud kodanikud võtavad õppust ja on suutelised järgmisel korral hindama kunsti ja kaaskodanike töid.

Siin on kolme võitja tööd, palju õnne teile Fotofoorumi meeskonna poolt!
Auhindade üleandmise asjus võetakse teiega ühendust.
Manused
I koht: Sören<br />Auhind Kata Digital fotokott + National Geographic Tundra monopod
I koht: Sören
Auhind Kata Digital fotokott + National Geographic Tundra monopod
II koht: eyedropper82<br />Auhind Trekstori väline kõvaketas
II koht: eyedropper82
Auhind Trekstori väline kõvaketas
III koht: mjk053<br />Auhind Statiiv Joby Gorillapod
III koht: mjk053
Auhind Statiiv Joby Gorillapod
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas monty11 »

Õnnitlused võitjatele, mõnusad pildid on.
Tore kuulda, et hindamistulemused tasakaalustati! :)
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
murka390
Postitusi: 10
Liitunud: 24 Nov 2008 17:55
Asukoht: Rakvere

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas murka390 »

Et siis kümneid võib laduda, aga ühtesid mitte, järeldan ma tulemustest :) Kolmas koht vähemalt aus tulemus, esimesed kaks ... täis piix. Sören naljamees tõstis veel öösel lärmi ka, pärast pooletunnist 10-maratoni oma piltidele. Iseenesest väga ilus pilt, kuid meetodid si*ad. Teine pilt... no enamus kulunud päikeseloojangute piltidestki olid meelierutavamad, kui see tuim jäätisepuremine. Ma usun , et pole ainuke, kes nii arvab :)

On korraldajatel juba konkreetseid ideid, mismoodi järgmine konkurss aus saab?
Sören
Postitusi: 17
Liitunud: 09 Okt 2008 23:49

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas Sören »

murka390 mul on kahju et sul sõpru pole. teinekord küsi nendelt hindeid mitte ära lahmi ühtesid. Ja kui minu sõber paneb sinu piltidele hindeks "1" , pole see minu mure.

Jõudu ja jaksu.

"Oleme ikka sõbrad eadsi".
murka390
Postitusi: 10
Liitunud: 24 Nov 2008 17:55
Asukoht: Rakvere

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas murka390 »

Oi naljamees :) Vaata, konkursi point on selles, et pilti hinnatakse nagu pilt väärt on, mitte nii, et kutsud sõbrad endale kümneid lahmima (ja teistele vastavalt ühtesid). Siis pole ju vahet, millise pildi sa üles paned vaid loeb see, kes leiab kõige rohkem igavlevaid inimesi. Ja miks peaks hindeid paluma keegi, kelle pilt võitmist väärt on? See saaks niigi parima hinde lõpuks :) Tead, kui palju rohkem NAUDINGUT pakub võit, mille sa ka ära teeninud oled? Terve elu võib ju sahkerdada ja ebaausalt asju saada, aga lõpuks mõtled, et mis elu see on? :)
Isiklikult viskas konkursi lõpupoole lihtsalt üle, et nii vabalt petta lastakse ja minu pöördumisele mingit vastust ei tulnud.

Vaidlustesse ma ei viitsi laskuda, kuna tundub, et tegemist üpris lapseohtu kodanikuga. Järgmine konkurss tulgu aus. Soovitatavalt erapooletu züriiga :)

Tarvis.

"Friendship is like peeing your pants. Everyone can see, but only you can feel its warmth." - ei kumbagi.
Kasutaja avatar
eyedropper82@hotmail.com
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Juun 2009 11:35
Asukoht: Tallinn

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas eyedropper82@hotmail.com »

Sören
V2ga ilus pilt ;) 100% esimene koht!
Sören
Postitusi: 17
Liitunud: 09 Okt 2008 23:49

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas Sören »

sahkerdada? ebaausalt? lapseohtu?

kelleks sa ennast pead, et alusetult ütled mida sülg suhu toob.

Minu arust on sinu näol tegemist kibestunud ja väga kadeda inimesega. Kui ise reeglitest kinni ei pea, siis hakkad teisi sõimama? Miks? Paneb sind tundma täisväärtusliku inimesena? Mina ei saa aru mida sa klähvid siin.

Tsiteerides sind : "Vaidlustesse ma ei viitsi laskuda, kuna tundub et tegemist on üpris lapseohtu kodanikuga"

Tuleb tunnistada, et sina tekitasidki vaidluse. nüüd ole inimene ja püüa leppida asjaoludega ja lõpeta see jama ära.

Lapseohtu? Eks teistes tahetakse ikka ise ennast näha.

Ainuke millega ma sinuga ühel nõul olen : Zürii , jah, kahe käega poolt!
Sören
Postitusi: 17
Liitunud: 09 Okt 2008 23:49

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas Sören »

eyedropper82@hotmail.com

Aitähh sulle. Sinu pilt on ka tabav :)
Ivoonu
Postitusi: 100
Liitunud: 05 Veebr 2009 19:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas Ivoonu »

Mis te vehite pärast kaklust rusikatega, enne vehitakse.
http://ivoonu.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kobras.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
ViX
Postitusi: 81
Liitunud: 06 Juun 2008 12:45

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas ViX »

Esimene koht on tõesti hea pilt ja "naudingu" temaatikaga sobilik! 5+

Muud ei kommenteeri :roll:
vaabelm
Postitusi: 3
Liitunud: 20 Juul 2009 11:55

Re: Fotokonkurss "Nauding"

Postitus Postitas vaabelm »

No, ma olin vist ainus kes julges saata korraldajatele kirja, kus palusin ka žürii appivõtta.

Ma tõesti ei tea kes kellele miks pani "1"-htesid ja "10"-neid.
Kuna meil ei ole näha hindeid siis kahjuks ...
Vasta