canon ef 70-200mm L F4 USM

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
werta
Postitusi: 2
Liitunud: 04 Juul 2009 03:50

canon ef 70-200mm L F4 USM

Postitus Postitas werta »

Plaanis osta augustis selline obje. Probleem on selles, et tahaks pildistada ka loomi/linde, kuid vaadates looduspilt.ee'st paremate piltide exifit, siis on näha, et kõigil 300/400mm, olgu see siis fix või zuumi lõpp. Seetõttu on kartus, et 200mm jääb lühikeseks ja telekonventeri idee unustage parem ära. Kas keegi oskaks soovitada (ilma tavalise a'la kogu raha juurde ja osta...) samasse hinnaklassi kuuluvat objet, millega linnud või loomad kätte saaks? 70-200 on ahvatlev just püsiva ava poolest, 70-300 (canoni enda) on aga juba pimetoru ning see ei ole eriti mõtekas minu meelest.
Kasutaja avatar
Juss
Postitusi: 86
Liitunud: 16 Apr 2008 09:41
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: canon ef 70-200mm L F4 USM

Postitus Postitas Juss »

70-200mm on linnu või loomapildistamiseks liiga lühike vahemik ja seda isegi 1,6 kordajaga sensori ees.

Võta mõõdulint ning lõika paberist välja elusuuruses linnukuju, paiguta see seinale ja vaata 70-200mm toruga seda... saad kohe aru kui kaugele peaks linnust pääsema et sellest täiskaader pilt saada.. kajaka saad ehk 3meetri kauguselt peale :-)

Sain juba ammu aru, et loodusfotograafia on kallis lõbu, mul nii palju raha pole.

Ühesõnaga, odavaim lahendus on 300mm fikstoru ja konverter vahele. Alla selle pole mõtet.
Mul omal on 70-200 f2,8 toru ja sellega proovinud ka linnupilte teha, ei ole seni ühtegi arvestatavat kaadrit saanud.

Parimatega,
Juss
Kasutaja avatar
ViX
Postitusi: 81
Liitunud: 06 Juun 2008 12:45

Re: canon ef 70-200mm L F4 USM

Postitus Postitas ViX »

werta kirjutas:samasse hinnaklassi kuuluvat objet, millega linnud või loomad kätte saaks?
Kardan, et siin peab Secondhande vaatama, äkki on seal midagi huvitavat.
Dr.Balancer
Postitusi: 9
Liitunud: 20 Aug 2008 15:01

Re: canon ef 70-200mm L F4 USM

Postitus Postitas Dr.Balancer »

Kui sa plaanisid 70-200 poest uuena osta, siis selle raha eest võib hoopis kasutatud 300 mm F4 fix-i saada. Tõsi küll, vanema, ilma stabikata versiooni ning neid väga palju ei liigu, aga on võimalik siiski leida.
Müün metsa ja peksan pedesid raudlatiga.
Vasta