D 40x, mis tähist obje vajab?

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Fugata
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Sept 2009 21:18

D 40x, mis tähist obje vajab?

Postitus Postitas Fugata »

Tegelen hetkel Nikon D 40x-le uute objede otsinguga, aga ma ei loe juhendist välja, mis märgistused peaksid selle aparaadi objel olema, et sobituksid. Juhendis on mainitud mõned kindlad objed, mis mõningail juhtudel ei sobi.
Oskab keegi aidata. Abiks oleks peamiselt Nikkori torude tähised, samas ei põlga ära ka teisi. Tean siis vastavaid kitsendusi tegema hakata, sest objektiivi maailm on nii suur, ja mul pole mõtet neid kõiki võrdlema hakata.

Hetkel olen saavutanud seda, et AF-s oleks vajalik. ( Senini ajasin läbi kohaliku kit-i ja Sigma 70-300mm F4-5.6 APO DG MACRO-ga, aga see viimane jääb natuke jalgu, ava suht nigel ja ainult manuaal väsitas natuke ära. Otsin asendust, mis ei pea nii suure zoomulatusega olema)
Külaline

Re: D 40x, mis tähist obje vajab?

Postitus Postitas Külaline »

Kui Sigma objektiive vaatad, siis peaks olema AF Motor
Minikon
Postitusi: 20
Liitunud: 01 Sept 2009 14:24

Re: D 40x, mis tähist obje vajab?

Postitus Postitas Minikon »

Nikon AF-S
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: D 40x, mis tähist obje vajab?

Postitus Postitas monty11 »

Tamronil Motor
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Kasutaja avatar
missv
Postitusi: 24
Liitunud: 31 Juul 2009 11:49

Re: D 40x, mis tähist obje vajab?

Postitus Postitas missv »

Kui Nikkor, siis ainult AF-S.

Mõned torude tähised:
D- ava numbritega rõngas
G- ilma numbriteta
ED- ülimadal hajutusega klaas
SIC - kate mis vähendab tunduvalt läbipaistva muutumist
N - Nano crystal peegeldumisvastane kate, vähendab pildi moonutamist
ASP - asfäärilised läätselemendid (minimiseerivad kromaatilisi kõrvalekaldeid)
CRC - Close Range Correction lähivõtte korrektsiooni süsteem
IF - Internal Focusing, tähendab, et obje ise ei liigu, vaid liigub ainult klaas sees
SWM- vaikne automaatne fokuseerimine
DC - spetsiaalselt portree pildistamise jaoks, teeb tagafooni uduseks
DX- DX formaadile
M/A - auto/manuaal fokuseerimine
VR- vibratsiooni vähendamise süsteem
Fugata
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Sept 2009 21:18

Re: D 40x, mis tähist obje vajab?

Postitus Postitas Fugata »

Tänud. Ma olen lugenud, et mis ja mida mõningad tähised torudel tähendavad, aga aitäh ikkagi viimasele postitajale. Juhtub ehk keegi teadma konkreetse mudeli ehk D40x -le vajamienavaid tähiseid. AF-S-i vajalikkust ma juba tean. Kas märgistus DX (nagu mulle seletati ühes fotopoes), on ilmtingimata vajalik? Ja ehk on veel mõni tähis, milleta nagu eriti pole mõtet minu kaamerale toru osta.

Aitäh
Külaline

Re: D 40x, mis tähist obje vajab?

Postitus Postitas Külaline »

missv kirjutas:Kui Nikkor, siis ainult AF-S.

Mõned torude tähised:
D- ava numbritega rõngas
G- ilma numbriteta
ED- ülimadal hajutusega klaas
SIC - kate mis vähendab tunduvalt läbipaistva muutumist
N - Nano crystal peegeldumisvastane kate, vähendab pildi moonutamist
ASP - asfäärilised läätselemendid (minimiseerivad kromaatilisi kõrvalekaldeid)
CRC - Close Range Correction lähivõtte korrektsiooni süsteem
IF - Internal Focusing, tähendab, et obje ise ei liigu, vaid liigub ainult klaas sees
SWM- vaikne automaatne fokuseerimine
DC - spetsiaalselt portree pildistamise jaoks, teeb tagafooni uduseks
DX- DX formaadile
M/A - auto/manuaal fokuseerimine
VR- vibratsiooni vähendamise süsteem
millised nendest Nikkori objektiivide tähised on?
Külaline

Re: D 40x, mis tähist obje vajab?

Postitus Postitas Külaline »

ma ise leidsin enda märkmete hulgast sellised tähised. ei tea kui õiged või kui valed need on, kes oskab võiks parandada, täiendada.

SIGMA:
AF autofookus
EX extra good - ehk siis Sigma tippoptika kannab seda tähist
DC optimeeritud kasutamiseks vaid digipeeglite ees
APO apokromaatilised läätsed - aitavad võidelda kromaatiliste aberratsioonidega
DG optimeeritud kasutamiseks digipeegli ees, ent saab kasutada ka filmikeredel
OS optiline stabilisaator
HSM Hyper sonic motor - vaikne objesisene teravustamismootor
ullike

Re: D 40x, mis tähist obje vajab?

Postitus Postitas ullike »

ma trügin teemasse ja küsin:
kas täiskaader digipeeglitele sobivad KÕIK need objektiivid, millel DX märgistust ei ole?
ja veel, seletage lollile, miks ei saa DX märgistusega objektiivi täiskaader kaamera ette panna?
ärge muretsege, ma ei hakka endale vägevat fotokat ostma :D lihtsalt tunnen huvi ja tahan teada.
ullike

Re: D 40x, mis tähist obje vajab?

Postitus Postitas ullike »

ullike kirjutas:ma trügin teemasse ja küsin:
kas täiskaader digipeeglitele sobivad KÕIK need objektiivid, millel DX märgistust ei ole?
ja veel, seletage lollile, miks ei saa DX märgistusega objektiivi täiskaader kaamera ette panna?
ärge muretsege, ma ei hakka endale vägevat fotokat ostma :D lihtsalt tunnen huvi ja tahan teada.
nikonist ja nikkoritest siis jutt :)
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: D 40x, mis tähist obje vajab?

Postitus Postitas anton »

nikkori puhul saab iseenesest panna dx objektiivi fx kaamera ette, aga dx teeb väiksema kujutiseringi, mis ei kata täiskaadersensorit ära. canoni puhul näiteks ei ole vöimalik poolkaadri objekt üldse täiskaadri ette kinnitada.

http://www.dpreview.com/lensreviews/nik ... /inf_8.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

siin on näha nikkor 35mm DX täiskaadri ees (lõpmatusse fokusseeritud, ava 8. lähimal fokuseerimiskaugusel katab see objektiiv isegi täiskaadri ära, aga enamus dx objesid ei katamingis asendis täiskaadrit ära.)

punane ruut tähistab poolkaadri möötusid
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
ullike

Re: D 40x, mis tähist obje vajab?

Postitus Postitas ullike »

kas ma saan õigesti aru, et kui panen DX objektiivi nt D700 ette, siis saan täpselt samasugused pildid nagu pildistaksin nt D60-ga? ja kas täiskaader digipeeglitele sobivad kõik need objektiivid, millel DX märgistust ei ole?
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: D 40x, mis tähist obje vajab?

Postitus Postitas anton »

noh, enamvähem. kui paned dx obje d700 ette, siis kasutab ta oma sensorist ainult keskmist osa, mis on 5,1 megapikslit. nikkori puhul peaksid sobima küll köik DX objektiivid, sigma ja tamroni jm puhul peaks ettevaatlik olema ja iga obje kohta eraldi uurima. kaamera üritab ise ära tunda mis obje tal ees on ja vastavalt sellele kasutada kas tervet sensorit vöi keskmist croppi, aga seda saab menüüst käsitsi üle juhtida
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: D 40x, mis tähist obje vajab?

Postitus Postitas Luik »

D700 on võimalik määrata ka käsitsi DX objektiivi, seega peaks olema võimalik ka teiste tootjate DX objektiive probleemideta kasutada.
Kasutaja avatar
missv
Postitusi: 24
Liitunud: 31 Juul 2009 11:49

Re: D 40x, mis tähist obje vajab?

Postitus Postitas missv »

Külaline kirjutas:
missv kirjutas:Kui Nikkor, siis ainult AF-S.

Mõned torude tähised:
D- ava numbritega rõngas
G- ilma numbriteta
ED- ülimadal hajutusega klaas
SIC - kate mis vähendab tunduvalt läbipaistva muutumist
N - Nano crystal peegeldumisvastane kate, vähendab pildi moonutamist
ASP - asfäärilised läätselemendid (minimiseerivad kromaatilisi kõrvalekaldeid)
CRC - Close Range Correction lähivõtte korrektsiooni süsteem
IF - Internal Focusing, tähendab, et obje ise ei liigu, vaid liigub ainult klaas sees
SWM- vaikne automaatne fokuseerimine
DC - spetsiaalselt portree pildistamise jaoks, teeb tagafooni uduseks
DX- DX formaadile
M/A - auto/manuaal fokuseerimine
VR- vibratsiooni vähendamise süsteem
millised nendest Nikkori objektiivide tähised on?
mis mõttes millised? kõik need tähised on seotud Nikkori objektiividega ju ;D

kui panete dx obje d700 ette ja valite "image area" nagu "dx crop" mitte fx, siis pildid tulevad välja ikkagi paremini kui näiteks D60ga jne, sest nagu juba anton ütles, sensor kasutab oma keskmist osa, mis on teravaim ja parim osa sensorist üldse. mõned alati kasutavad dx objed fx kaamerale, sest suurendusklaasi effekt on parem kui isegi fx obe kasutamine, nagu ma tean see on väga mugav spordi ja loomade pildistamas.
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: D 40x, mis tähist obje vajab?

Postitus Postitas Luik »

Ma kahtlen, et sensori keskmine os on teravam, D700 protsessor on lihtsalt võimsam kui D60 oma.
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: D 40x, mis tähist obje vajab?

Postitus Postitas anton »

sensor ei ole keskelt teravam kui äärtest. köik objektiividega seotud pildikvaliteedihädad on reeglina kaadri keskel olematud ja halvenevad kaadri nurkade suunas. täiskaadri obje puhul on need nurgad kaugemal ja pookaadril/DX crop täiskaadril, kasutatakse objektiivi kvaliteetsemat keskosa. d700 sensor on iseenesest mönevörra parema ehitusega, mis annab parema per-piksel pildikvaliteedi. baasiso puhul seda ehk niiväga ei märkaks aga körgemate isode puhul küll.
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: D 40x, mis tähist obje vajab?

Postitus Postitas Luik »

Enam vähem ammendav vastus küsimusele oleks, et D40x vajab Nikon F-mount bajonetiga objektiivi.
jubejuss
Postitusi: 4
Liitunud: 16 Okt 2009 08:17

Re: D 40x, mis tähist obje vajab?

Postitus Postitas jubejuss »

Vabandust, esimest päeva koperdan siin, selline küsimus, et kas Missv on keegi kes lihtsalt veiderdab ja teeb nalja või ongi selline "tark" nõuandja siin algajatele abi jagamas või need asjad selginevad nii ehk naa varem või hiljem või on see lihtsalt ükskõik või on see ka algajatele arusaadav, et Missv jutt on nii loll, et lihtsalt ei saa olla tõene? Küsin, kuna ei tunne kodukorda jms. Mul on ennegi juhtund, et olen sattund mõnda huumori sektsiooni ja pole kohe pihta saanud, et nalja tehakse.
Vasta