Statiiviga pildistamine õhtul õues

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Deff

Statiiviga pildistamine õhtul õues

Postitus Postitas Deff »

Küsin natuke nõu, enne kui lähen oma aparaati kruttima :) Ostan lähipäevadel statiivi ja siis tahaks minna õhtul välja pildistama, nt tuledes linna, tuletorni meres päikeseloojangu ajal ja muid selliseid asju. Või äkki on need objektid liiga keerulised ja peaksin alustama millestki lihtsamast? Kaameraks on mul NikonD80 ja objektiivid 18-135mm ja 50mm. Statiivilt ma kunagi pildistanud ei ole ja distantsipäästikut mul ka ei ole. Kumma objektiivi soovitate ette panna? Ja mida üldse kaameral kruttima hakata? Praegu olen pildistanud ainult programmiga A, aga siis vist peaksin proovima programmiga M ? Soovin et pildid oleksid hea kvaliteediga, mitte udused ja loomuliku valgusega. Igasugused nõuanded ja ettepanekud on teretulnud.
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: Statiiviga pildistamine õhtul õues

Postitus Postitas anton »

objektiiv vali selle järgi, millist vaatenurka vaja on. 50mm objektiivil on parem pildkvaliteet, nii et selle vaatenurga puhul kasuta seda.

iseenesest saab pildistada ka A programmiga, aga siis peaks kindlasti tutvust tegema särikompensatsiooniga, kuna töenäoliselt hakkab ta tavaseades pisut üle säritama. M resiimis mängib särikompensatsiooni skaala soovitaja rolli.

kui pildistad üldvaateid mitte üksikut väiksemat objekti, siis pane ava kinni, vähemalt 8 kuni 11. avasid, mis on väiksemad kui 16 soovitan vältida, kuna nendega kaasneb peene detaili kadu.

kui pulti ei ole, siis pane kaamera aegvötte peale, viivituseks vöib olla 2sek. muidu vöib päästikule vajutamine statiivist hoolimata kaamerat liigutada.

öösel venivad särid sel kombel vabalt 30 sekundi kanti. ISO hoia nii madalal kui saad, las see säriaeg venib, ega öö eest ära ei jookse.

vöttenurga valikul soovitan vältida kaadris olukorda, kus mingit ala valgustab suhteliselt intensiivne valgus (tugev valgusallikas, nt majakas vöib olla, aga ei tohiks olla pinda millele ta lähedalt ja tugevalt peale paistab), samas kui enamus kaadrit on sellega vörreldes tunduvalt hämaramas. kontrast on lihtsalt liiga suur ja kaamera ei saa sellegi nii hästi hakkama kui inimsilm.

pigem vöiks säritada heledamate alade järgi, et vältida ülepölemist. varjudest saab veel pisut detaili välja tuua, aga ülepölenud aladelt ei saa midagi tagasi tuua
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
melsu

Re: Statiiviga pildistamine õhtul õues

Postitus Postitas melsu »

kui distantspäästikut ei ole, siis ajab asja ära ka viitpäästik. Kasutan ka ise seda varianti.
Külaline

Re: Statiiviga pildistamine õhtul õues

Postitus Postitas Külaline »

Vabandan, ei lugenud eelmist postitust läbi, kuid veel üks asi. Katsu leida K. Allikvee poolt kirjutet raamat "Säritusest fotograafias" lk. 77 leiad tabeli ööpildistamiseks.
melsu

Re: Statiiviga pildistamine õhtul õues

Postitus Postitas melsu »

Panin selle tabeli internetti ka rippuma: http://www.hot.ee/melsu/S2ritabel-66seks.pdf
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Statiiviga pildistamine õhtul õues

Postitus Postitas silver »

Üldjuhul olen mina manuaalreziimis käinud. Kui distantspäästikut kaasas ei olnud ja statiiv natuke kõikuvam siis lasin oma kaameral 12sek viivise ja peegli eellukustusega (igivana Pentax mille peegel liiga suure kolksuga käib). Säristan tavaliselt paar proovipilti, sõltuvalt objektist (kaamera enda särimõõtemehhanismid ei saa nii pimedas hakkama).
Kui distantspäästikut kasutan siis ikka peegeli eellukustus ja 2sek viivis (turvalisem).

Samas kaameratel lõppeb säriaeg 30sek'iga. Ehk kui pildistad väga pimedas või taevast siis BULB reziimis oleks natuke mugavam kasutada päästikut millel oleks ka lukustusmehhanism.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
melsu

Re: Statiiviga pildistamine õhtul õues

Postitus Postitas melsu »

Osade kaamerate BULB peaks ka nii töötama, et esimese vajutuse peale teeb katiku lahti ja järgmise peale paneb kinni...
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Statiiviga pildistamine õhtul õues

Postitus Postitas silver »

jah, osadel. Aga siis jälle teatud häda, kui statiiv pehmem on siis iga vajutus liigutab kaamerat.

(NB: mina eelistan sellistes tingimustes alati distantspäästikut; statiivi kasvõi asendan oakotiga)
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Vasta