Seljakott

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Danel

Seljakott

Postitus Postitas Danel »

Millist seljakotti soovitate 400D KIT + Tamron 70-300 + Metz 48 + 15,4" läpaka mahutamiseks?
Kasutaja avatar
Juss
Postitusi: 86
Liitunud: 16 Apr 2008 09:41
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Fastpack 250

Postitus Postitas Juss »

http://www.photopoint.ee/toode.php?id=16020

Peale pikka kaalumisprotsessi sain Lowepro Fastpack 250 omanikus, väga mugav valik minuarust.
Kaalusin ka päris tükk aega mida osta, klassikalist foto seljakotti ei tahtnud kuna ei ole niipalju kola ja samas väga pisike seljakott on jälle ebamugav ning ebapraktiline ost ka.

Alla lähevad fotoasjad, st ilusti mahuvad keskmise suurusega digikere 40D koos 17-40 f4 toru. Isegi siis mahub vabalt ära kui ees peaks olema mingi valgemat sorti 70-200 toru.
Lisaks ruumi veel välgule, paar objektiivi. Lugesin enne mingi review http://forum.digitalcamerareview.com/sh ... php?t=5843 ka läbi ja ei pidanud pettuma. Mina küll ei kurdaks et läpakas kotis ja kott seljas miskitpidi ebamugav oleks, mõnus kindel kott on, nüüd pikema jalutuskäigul ka seda katsetanud, väga mugav. Võin väita, et istub hästi seljas, ligipääs asjadele on hea. Kõik vähemalt mulle vajalik mahub kenasti ära ja väike varu ka veel olemas. Seljal see pikemal matkal väga hingata ei lase st kott ligi selga ja kui paksemalt riides võtab selja märjaks aga see on nii ENAMUSTEL fotokottidel. Pole näinud ühtegi sellist võrkosaga fotokotti mis selja ja koti vahele väikse hingava õhuvahe tekitaks

Kui kola rohkem siis võid vaadata ka selle koti suuremat venda fastpack 350 :-)

...ja ei ole mul see esimene fotokott ka, ennem olnud nii Lowepro Micro Trekker kui Tamraci Expedition 3. Ei saa küll öelda et neist halvemini seljas istuks, pigem paremini kuna on neist suurem st pikem.

Minuarust on mugav kott, soovitan igatahes.


Parimatega,
Juss
Eero

Re: Seljakott

Postitus Postitas Eero »

Ma vahetasin kah hiljuti oma vana Lowepro Orion Trekkeri sellise Kata vastu. K20D+16-50/2,8 ja 50-135/2,8 ning 540 FGZ välk ja 15,4" läppar mahtusid kenasti sisse.
Ahti

Re: Sling tüüüpi kott

Postitus Postitas Ahti »

Juss kirjutas:Peale pikka kaalumisprotsessi sain Lowepro Fastpack 250 omanikus, väga mugav valik minuarust.
Juss ega sellest Fastpackist asjad välja ei kipu lendama kiirel avamisel?
Sling Shot 200 AW puhul mul selline kahtlus hinge puges.
Kasutaja avatar
Juss
Postitusi: 86
Liitunud: 16 Apr 2008 09:41
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Seljakott

Postitus Postitas Juss »

Ei ole küll muret olnud ja ausalt öelda ei kujuta ette ka kuidas see üle vasaku õle kiirelt rinnale tõstes kuidagi välja kukkuda saaks :-)
See ainule sel juhul ilmselt võimalik kui oled koti nö rinnale tõmmanud, koti lahti teinud aga enne kui kotist kaamera kätte võtta jõuad libiseb kott uuesti seljapoole tagasi.

Vaata http://products.lowepro.com/product/Fas ... 0,2086.htm seal koti tutvustuse juures on promovideo ka. Näed ära kuidas see kaamera kiire kättesaamine käib.

Parimatega,
Juss


Ahti kirjutas:Juss ega sellest Fastpackist asjad välja ei kipu lendama kiirel avamisel?
Mart
Postitusi: 75
Liitunud: 27 Apr 2008 16:51

Re: Seljakott

Postitus Postitas Mart »

Mina kasutan Lowerpro RoverPlus AW. Sisse mahub ilusti K10D kit+ Sigma28-200, Pentaxi FA50, Metz välk.
Käisin just Euroopa tripil ning ei suuda selle koti mugavust ära kiita. Fototehnika+suupisted +joogid ja mõned vahetusriided olid mõnipäev 10h seljas, ilma et oleks väga hull olnud. Tugevad ja laiad polsterdused aitavad kõvasti. Pean tunnistama, et veidi mugavam võiks olla tehnikale ligipääsetavus, aga kuskilt peab ju lõivu maksma.
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Seljakott

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Minul on National Geographic Medium Backpack. Olen ka igati rahul. Mahutab ära K20D tallaga, välgu 540FGZ (metsa minnes jääb üldiselt välk koju, mis vabastab ruumi veel näiteks pentaxi 200/2,8 objele), mahub sinna veel ära pentaxi 50-135/2,8 ja kere küljes 16-50/2,8. Lisaks hulka väikseid taskuid, kuhu muud pudi-padi sokutada, lisaks seljapoolses osas sülearvuti tasku (kasutan seda rohkem kaartide ja paberkandjate transpordiks), kahel küljel väljatõmmatavad joogipudelitaskud (kumbki mahutab ühe 2l-se pudeli) ühte võib panna ka väiksema statiivi. Lisaks on võimalik rihmade abil magamiskoti või lebomati kinnitada. kolm messingist aasa muude asjade riputamiseks. head laiad õlarihmad, mille saab rinna peal veel kokku tõmmata. Olen käinud päris pikal jalgsimatkal metsas sellega ja tõesti mugav kott. Lisaks jäi mainimata, et koti ülaossa mahutan kenasti kahe päeva toidukraami pluss kuivad sokid-särgi. Metsas uitaja jaoks väga mõnus kott. Varsti on oodata veel uusi NG kaamerarihmasid, mida saab kinnitada koti õlarihmade küljes olevatesse messingaasadesse, niiet kaamera raskus ei vaeva kaela, vaid isegi tasakaalustab koti enda raskust.
(tõe huvides märgin ära, et 50-135 ja 16-50 objed ootavad veel poeletil, aga kotis on ruum olemas ;) )
Ühesõnaga, oma väiksuse kohta on ta võimeline mahutama üllatavalt palju fotokraami. Ja 15.4" läpakas mahub ka kenasti ära.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Raivo

Re: Seljakott

Postitus Postitas Raivo »

Ekstreemsetesse oludesse sobib hästi Kata poolt toodetav toodang. Väike
videolõik proffide varustusest.
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Seljakott

Postitus Postitas monty11 »

Huvitav kas tüübile anti kott ja vihmakate tasuta kaasa ja paluti, et ta siis teeks asjast ühe lumise ülevaate? :lol:

A oma laiskuse ja mugavuse tõttu, mõtlesin ma just endale ühte Kata vöökotti muretseda. Tundub nagu eriti mugav just siis, kui vaja ka muud nodi seljakotiga kaasa võtta. Eks siis paistab, mis loomaga tegu on. Mahutavus tundub ka päris OK olevat.
http://www.photopoint.ee/toode/12428/ka ... t-w92.html
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Rein

Re: Seljakott

Postitus Postitas Rein »

Värskes Digital Camera World ajakirjas väike seljakottide test.
Võitja Kata R-103 (91%)
Teine (Best buy) Kata DR-467 (89%).
Kolmas Lowepro Wertex 100 (85%).
Neljas National Geographic Small Backpack (NG5159) (83%).
Viies Lowepro Fastpack 350 (82%)
Kuues Tamrac Adventure 7 (81%).
Reinhold
Postitusi: 22
Liitunud: 13 Juun 2008 13:21

Re: Seljakott

Postitus Postitas Reinhold »

Mul on kah Kata seljakott, selline: http://www.photopoint.ee/toode/14492/ka ... -must.html Olen kotiga rahul, mahutab minu K10D ja kitika ja tulevaste torude jaoks on kah ruumi küllaga, seljas ka hea ja mugav. Ülemisse osasse mahub ka veidi nodi, mitte eriti palju, aga väikese joogipudeli ja midagi veel saab sinna panna. Koti välisküljel on 3 taskut, 2 väiksemat ja 1 suurem. Väiksemates hoian mälukaarte ja laadijat, suuremas kaableid. Koti küljel on veel mingi võrgust tasku. Koti rihmade kohta nii palju, et nende õigesse mõõtu saamine on üllatavalt lihtne ja sujuv. Eks see kott ole selline väiksemat tüüpi (läpaka jaoks kohta ei ole näiteks) aga mulle meeldib, ei tahtnudki linnas uitamiseks või rattasõiduks suuremat kotti selga.
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Seljakott

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Reinhold kirjutas:Koti küljel on veel mingi võrgust tasku.
Kui sa selle tasku välja võtad ja väiksemat sorti statiivi jalad otsapidi sinna pistad, siis saad küljerihmaga statiivi veel kenasti kotile ligemale tõmmata ja voila! statiivikinnitus ;)
Viimati muutis Ardo-Jako, 16 Juun 2008 21:57, muudetud 1 kord kokku.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Reinhold
Postitusi: 22
Liitunud: 13 Juun 2008 13:21

Re: Seljakott

Postitus Postitas Reinhold »

Ardo-Jako kirjutas:
Reinhold kirjutas:Koti küljel on veel mingi võrgust tasku.
Kui sa selle tasku välja võtad ja väiksemat sorti statiivi halad otsapidi sinna pistad, siis saad küljerihmaga statiivi veel kenasti kotile ligemale tõmmata ja voila! statiivikinnitus ;)
No statiiv peab siis väike olema jah, näiteks minu oma ei mahtunud sinna ära (Velbon CX 480).
Vasta