D90 pikk säri automaatreežiimides!?

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Tarmo
Postitusi: 3
Liitunud: 29 Dets 2009 03:29

D90 pikk säri automaatreežiimides!?

Postitus Postitas Tarmo »

Tervitus,

algaja küsib nõu. Nagu rookie-d ikka olen enamuse oma pilte siiani teinud automaat režiimis (ilma välguta). Peale seda kui mõni aeg tagasi Keila-joal M-režiimis pilte tegin, ka pika säriga jne. ilmnes, et kaamera "mõtleb" pikalt ka automaat ja poolautomaat (näiteks A) reziimiga. Küsisin targematelt nõu, räägiti vähesest valgusest, kuid väheses valguses ei saa asi olla, sest olen samades tingimustes sama valgusega (toas) probleemideta palju pilte teinud.
Mida ma saan ise kontrollida, enne kui garantiihooldusse kurtma lähen? Aparaat natuke rohkem kui aasta vana ja 18-135mm kitobjega.

Proovisin natuke ka RTFM meetodit, aga lahenduseni ei jõudnud. :)
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: D90 pikk säri automaatreežiimides!?

Postitus Postitas anton »

kas mötleb kaua ainult piikade säride korral (üle ühe sekundi) kohe peale pildi tegemist? kahtlustan et asi vöib olla pika säri müravähenduses, ja see on täiesti normaalne käitumine. see toimib nii, et peale pildi tegemist lastakse katik kinni ja tehakse "pime kaader", uus vöte kinnise katikuga, ja see vöte on sama säriajaga, kui algne vöte. ehk kui säriaeg oli 30sekundit, siis teeb kaamera takkajärgi pimekaadrit 30 sekundit. selle käigus möödab ta sensori kuumenemisest tulenevaid köikumisi signaali tugevuses. seda saab aja kokkuhoiu huvides välja lülitada menüüst, aga ma ei soovitaks. pika säriaja müra ilmneb erkpunaste pikslitena varjualadel, ja väga pikkade säride puhul vöivad suured värvilaigud pildile ilmuda
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
Tarmo
Postitusi: 3
Liitunud: 29 Dets 2009 03:29

Re: D90 pikk säri automaatreežiimides!?

Postitus Postitas Tarmo »

No kui täpsem olla, siis ta enamasti ainult kaua mõtlebki. Erandid on ainult väga valged tingimused ja mitteliikuvad objektid. Just tahtsin toas teha pildi jõulukuuse otsa läinud kassist :lol: säri oli ma pakun ~5sekundit. Kass jõudis loomulikult enne lahkuda ja pildile sain mingi blurrise saba.
Samas minuarust tervustamises probleemi ei ole, tervustab kohe objekti aga säri on maailma pikk. Nn. sportvõtte kasutamine ka põhimõtteliseltt võimatu.
Terava pildi saamiseks kindla peale minek on täisautomaat (välguga) režiim, aga seda ma ei soovi kasutada.
ex-ex-enn

Re: D90 pikk säri automaatreežiimides!?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

pildistamisel on 4 komponenti - valgus, iso (tundlikkus), avaarv ja säriaeg. pilt õnnestub, kui need omavahel klapivad ning muutes ühte tuleb vastavalt muuta ka teist (teisi).
avaga kontrollitakse teravust ja säriga liikumist, aga seda sa mäletad ka juba oma fotokursuselt.

kasutades automaatrežiimi, toimub ülalnimetatud protsess masina suva järgi, kasuta keerulistes oludes M (käsiseadete) režiimi.
Tarmo
Postitusi: 3
Liitunud: 29 Dets 2009 03:29

Re: D90 pikk säri automaatreežiimides!?

Postitus Postitas Tarmo »

Tänud vastamast.

Selles probleem ongi, et tingimused näiteks minu korteris ei ole muutunud, aga automaat või poolautomaatrežiimis pilte teha (nagu varem) ei õnnestu. Arusaadav, et M on see õige keerulistes oludes, kuid a´la laps kelgumäel, või lapse sünnipäeva ju käsiseadega ei pildista.

Kas see lõhnab mingi aparaadi rikke järgi? Vajab puhastamist?
ex-ex-enn

Re: D90 pikk säri automaatreežiimides!?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

nagu sulle kindlasti fotokursusel räägiti, tuleb liikuva asja pildistamiseks ISO võimalikult kõrgeks tõsta ja kasutada võimalikult kiiret säriaega (S loovprogramm või SPORT algajarežiim).
PSS
Postitusi: 14
Liitunud: 16 Juun 2008 14:06
Kontakt:

Re: D90 pikk säri automaatreežiimides!?

Postitus Postitas PSS »

Kui säriaeg on 5 sekundit, siis aparaat "mõtlebki" 5 sekundit.
Mõtle ise ka, kasvõi 5 sekundit, siis saad asjale pihta.
-Karl-
Postitusi: 21
Liitunud: 10 Jaan 2009 17:41

Re: D90 pikk säri automaatreežiimides!?

Postitus Postitas -Karl- »

ehe näide peegelkaamera "vasika-vaimustusest"
tee endale fotograafia põhitõed ikka ilusti-kenasti selgeks...või tee pilti lollikindlate seebikatega

niipalju veel, et aparaadi rikke järele see asi kohe kindlasti ei lõhna...ikka päästikule vajutajas on asi.
Vasta