Põhilised terminid on teadmata .

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Kasutaja avatar
sikki100
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Jaan 2010 01:56

Põhilised terminid on teadmata .

Postitus Postitas sikki100 »

Mul on selline mure , et ma alles sain oma esimese peegli ja eriti aru ei saa veel .
Sellised põhilised terminid nagu iso , säriaeg jne ! .
Kindlasti keegi oskab neid lihtsalt lahti seletada , mitte fotograafide keeles ! :D
Sellest oleks suur abi !
Mul on nikon d3000 ja kui keegi teab sellle terminite kohta midagi huvitavat rääkida tuleks see ka kasuks !

Aitäh .
picture can tell more than words can say !
Külaline

Re: Põhilised terminid on teadmata .

Postitus Postitas Külaline »

http://www.google.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: Põhilised terminid on teadmata .

Postitus Postitas anton »

iso, ava ja säriaeg on fotograafia alustalad, ja nende lahtiseletamisest üksi on vähe, neid peaks läbinisti tundma. ma vöin öelda, et iso on sensori signaali vöimendus ja säriaeg on katiku lahtioleku aeg, aga see sind praktikas ei aita, ja nii suured möisted on ühe foorumipostituse jaoks natuke palju lahti seletada. kui üritad need möisted endale paari lausega selgeks saada, teed iseendale karuteene. soovitan luurata raamatupoodides fototehnika alaseid raamatuid (tartu ülikooli raamatupoes olen paljutöotavaid pealkirju silmanud, palju raamatuid on kindla kaamera pöhised, nagu laiendatud kasutusjuhendid) ja vöimalusel osaleda mönel fotokoolitusel.
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
Kasutaja avatar
sikki100
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Jaan 2010 01:56

Re: Põhilised terminid on teadmata .

Postitus Postitas sikki100 »

anton kirjutas:iso, ava ja säriaeg on fotograafia alustalad, ja nende lahtiseletamisest üksi on vähe, neid peaks läbinisti tundma. ma vöin öelda, et iso on sensori signaali vöimendus ja säriaeg on katiku lahtioleku aeg, aga see sind praktikas ei aita, ja nii suured möisted on ühe foorumipostituse jaoks natuke palju lahti seletada. kui üritad need möisted endale paari lausega selgeks saada, teed iseendale karuteene. soovitan luurata raamatupoodides fototehnika alaseid raamatuid (tartu ülikooli raamatupoes olen paljutöotavaid pealkirju silmanud, palju raamatuid on kindla kaamera pöhised, nagu laiendatud kasutusjuhendid) ja vöimalusel osaleda mönel fotokoolitusel.


Aitähh !
picture can tell more than words can say !
ex-ex-enn

Re: Põhilised terminid on teadmata .

Postitus Postitas ex-ex-enn »

võid alustada näiteks selle http://fotokala.ee/fiki/index.php/P%C3%B5hit%C3%B5ed" onclick="window.open(this.href);return false; lugemisest.
quatary
Postitusi: 46
Liitunud: 08 Dets 2009 17:21

Re: Põhilised terminid on teadmata .

Postitus Postitas quatary »

Võimalik osaleda fotokoolitusel:
http://www.fak.ee/?//461/2/221//" onclick="window.open(this.href);return false;
Retsiprookne
Postitusi: 77
Liitunud: 03 Jaan 2010 02:34

Re: Põhilised terminid on teadmata .

Postitus Postitas Retsiprookne »

Kindlasti annab parema ettekujutise ka lihtsalt erinevate säri, ISO ja ava variantide katsetamine.
SiimL
Postitusi: 3
Liitunud: 28 Okt 2009 14:10

Re: Põhilised terminid on teadmata .

Postitus Postitas SiimL »

Iso on sensori tundlikkus. Säri on aeg mille jooksul teeb aparaat pildi.
Vasta