Probleem pildistades päikese poole .

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
pastakas
Postitusi: 12
Liitunud: 05 Jaan 2010 13:20

Probleem pildistades päikese poole .

Postitus Postitas pastakas »

Tere , mind huvitab , et miks tekib ringitaoline plekk pildile , kui pildistada päikese poole . Olen kuulnud , et objektiivi peegeldusest ? Et äkki oskate mulle seletada selle kohta ja öelda ka , et mida võiks teha , et ma neid järgmine kord pildile ei püüaks . Kas tuleks muretseda näiteks varjuk ?
Külaline

Re: Probleem pildistades päikese poole .

Postitus Postitas Külaline »

Aitab varjuk kui ka igasugused filtrid objektiividele
ex-ex-enn

Re: Probleem pildistades päikese poole .

Postitus Postitas ex-ex-enn »

igasugune lisaklaas teeb asja veel hullemaks.
eriti hull on asi odavate objektiivide ja odavate filtritega.
pastakas
Postitusi: 12
Liitunud: 05 Jaan 2010 13:20

Re: Probleem pildistades päikese poole .

Postitus Postitas pastakas »

Mul hetkel Kit objektiiv : Nikkor AF-S 18-55mm F3.5-5.6G VR DX
Ja on ees ka filter .
ex-ex-enn

Re: Probleem pildistades päikese poole .

Postitus Postitas ex-ex-enn »

novot. võta filter eest ära, tee esilääts puhtaks, kasuta varjukit.
kui ei aita, siis kasuta paremat objektiivi või pildista muid asju.
Külaline

Re: Probleem pildistades päikese poole .

Postitus Postitas Külaline »

kui just päikest ei pildista siis jamh,vali parem muu nurk :D
ex-ex-enn

Re: Probleem pildistades päikese poole .

Postitus Postitas ex-ex-enn »

võid ise ka juurde lugeda http://www.google.ee/#hl=et&source=hp&q ... 7e97f54c1d" onclick="window.open(this.href);return false;
pildimees

Re: Probleem pildistades päikese poole .

Postitus Postitas pildimees »

Päikeses on pauerit... mina olen saanud super pilte päikesesse pildistades ainult külmadel talvehommikutel, päikesetõusu ajal, kui päikese ees on nii võimsad looduslikud filtrid, et näed vaid veripunast kera taevas ja seda vaid uv filtrit kasutades, ... selge ilma päevase või õhtupäikese pildistamisel proovin päikese jätta alati kuhugi nurka, saan ilusad varjud ja midagi ei keevita silma... no ja kui objektid sillerdavad, siis ürita soetada polarisatsioonifilter, see on 1 väärt abimees. :idea:
ex-ex-enn

Re: Probleem pildistades päikese poole .

Postitus Postitas ex-ex-enn »

polarisatsioonifilter on mõeldud veidi muudel eesmärkidel, millest lähim siinsele probleemile on taeva heleduse vähendamine (sensori viletsa ulatusest tuleneva valgekspõlemise vähendamiseks) ja seda teed ta kõige paremini 45 kraadise nurga puhul päikese suhtes.
siin tuleb veel mängu objektiivi vaatenurk, lainurgale sobiv õhuke polarisatsioonifilter on kallim. kui sinna veel lisada korralik vääristus, mis ise lisaflare't ei anna, saame suht korraliku summa. minu 77mm hoya http://www.photopoint.ee/et/toode/7994/ ... gital-77mm" onclick="window.open(this.href);return false; maksab 2220.- ja ma ei arva, et sellist asja tasuks lihtsalt igaks juhuks omale muretseda.
PSS
Postitusi: 14
Liitunud: 16 Juun 2008 14:06
Kontakt:

Re: Probleem pildistades päikese poole .

Postitus Postitas PSS »

Täpsustuseks: polarisatsiooni filter toimib tumendajana ainult sinise pilvitu taevaga, pilves taevast ta ei mõjuta. 90kraadi oli see maksimaalselt toimiv nurk päikesega.
SiimL
Postitusi: 3
Liitunud: 28 Okt 2009 14:10

Re: Probleem pildistades päikese poole .

Postitus Postitas SiimL »

Lisaks sellel eemaldab polafilter peegeldusi ja muudab värve kontrastsemaks.
ex-ex-enn

Re: Probleem pildistades päikese poole .

Postitus Postitas ex-ex-enn »

jah. aga see polnud selle küsimuse teema.
SiimL
Postitusi: 3
Liitunud: 28 Okt 2009 14:10

Re: Probleem pildistades päikese poole .

Postitus Postitas SiimL »

Jah, aga ma mõtlesin et kui jutt juba polafiltri peale läks , siis peaks ära mainima ka need omadused.
pildimees

Re: Probleem pildistades päikese poole .

Postitus Postitas pildimees »

sorri, minu viga, tõin teemasse laienduse, inimene küsis konkreetselt päikese poole pildistamisel tekkinud (d)effektist, mina aga laiendasin (improviseerisin)teemat omavoliliselt lähtuvalt mulle peavalu teinud probleemist.
aga päikest peaaegu kaadri tsentrisse pildistasin just külmal talvepäeval ja läbi kiudpilve, mis töötas filtrina, hea pildi sain 3-4 ava- ja särikatsetusega tehtud, selles digikaamera + ongi. mina ei tea, millist filtrit loodus mulle pakkus, tahtsin pilti- proovisin, mõni spets oleks ilmselt kohe ka ära tabanud, millise filtriga olukord samastunuks. pildi tegemise ajal oli ees uvklaas.
aga õpi kasutama deffekte effektidena ja sa saad popiks! (vist kordasin kedagi...)
pastakas
Postitusi: 12
Liitunud: 05 Jaan 2010 13:20

Re: Probleem pildistades päikese poole .

Postitus Postitas pastakas »

Et ma nüüd avastasin , et photopointis oli mu taolise filtri kohta tekst ... ja seal oli lause - HMC tähistusega filter on sisepeegelduste vältimiseks optiliselt vääristatud. Et kas see ei peaks siis neid peegeldusi eemaldama ?
http://www.photopoint.ee/et/toode/4531/hoya-uv-hmc-52mm
ex-ex-enn

Re: Probleem pildistades päikese poole .

Postitus Postitas ex-ex-enn »

tänu suht korralikule vääristusele ei anna see filter oluliselt juurde sisepeegeldusi filtri ja esiläätse vahel. odava objektiivi sisepeegelduste või sensori ja tagumise läätse vaheliste peegelduste vastu pole sellest abi.
Vasta