Panoraam RAW failidest

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
BadAss
Postitusi: 22
Liitunud: 15 Dets 2008 12:10

Panoraam RAW failidest

Postitus Postitas BadAss »

Kuidas oleks õigem panoraami koostada RAW failidest? Oletame, et tahan kõikidel algfailidel muuta säri ja värvustemperatuuri. Kas teen seda kõikidel osadel enne (ja võrdses koguses) või saan juba kokku sulatatud tulemust tööödelda kui RAW-d? Tarkvaraks kasutusel CS3.
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Panoraam RAW failidest

Postitus Postitas Luik »

Kas saab RAWé sulatada?
Külaline

Re: Panoraam RAW failidest

Postitus Postitas Külaline »

saab küll sulatada ju
BadAss
Postitusi: 22
Liitunud: 15 Dets 2008 12:10

Re: Panoraam RAW failidest

Postitus Postitas BadAss »

Saab jah, aga kas seda tulemust ka RAW failina töödelda saab pärast?
Ivoonu
Postitusi: 100
Liitunud: 05 Veebr 2009 19:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Panoraam RAW failidest

Postitus Postitas Ivoonu »

Mina teen kõik oma panod raw failidest. Enne kokku panemist panen valgetasakaalu ja muud muutmist vajavad parameetid paika. Peale kokku panekut saab vajadusel veel igat pilti eraldi muuta aga mitte enam raw failina.
Viimane katsetus, öö ja 4 pilti.
http://ivoonu.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kobras.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
uss333
Postitusi: 42
Liitunud: 14 Aug 2009 23:18

Re: Panoraam RAW failidest

Postitus Postitas uss333 »

mina kasutan panoraamiks potoshopi CS3 seal saab automaatselt kokku sätida kaadrid,töödelda annab ka koos neid ja võid ju pärast tif-i keerata,või milleks iganes soov on.see CS3 hea ja lihtne muidugi on olemas ka speisal muid panotöötlus progesid.nt Photomatix pro
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Panoraam RAW failidest

Postitus Postitas monty11 »

Pärast panoraami kokkupanemist sa enam tulemust RAW-failina töödelda ei saa. Kõik vajalikud RAW töötlused tee enne kokkupanemist ära. Töötlemisel vali failid kõik ära ja töötle neid korraga, muidu keerad asja tuksi. Photoshopis avatuna pole sul tegemist enam RAW failiga, vaid konverteeritud failiga.

Photomatix Pro on eelkõige HDR-töötluseks mõeldud programm. Kui CSi pakutu ei sobi, siis PTGui oleks üks võimalik panoraami kokkupanemise programm. Ise kasutan PS Elements 8 panoraami tööriista ja tulemuste kohta midagi halvasti öelda küll ei saa.

@Ivoonu, mina lõikaks sellel öisel panoraamil vasakpoolse pimeda otsa ära, see minu jaoks midagi juurde ei anna kuna sinna valgust eriti ei jõua.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Vasta