Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Reena
Postitusi: 11
Liitunud: 03 Veebr 2010 16:31

Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas Reena »

Selline mure, et kaamera on hakanud tegema P režiimi all tegema väga noise-i täis pilte, kõik sätted jne peaksid olema samad, nii palju kui olen vaadanud. Alguses arvasin, et äkki asi on selles, et välgu patareid hakkavad tühjaks saama, aga täna tehes macro režiimiga pilte tulid väga ilusad ja puhtad pildid. Oskab keegi öelda milles asi võiks olla, peaksin viima tagasi poodi?
ex-ex-enn

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

mine fotokursusele. saad teada, et:
a) noise'i on müra
b) peale P on palju võimalusi pilti teha nii et asjad (sealhulgas müra) on sinu kontrolli all
Reena
Postitusi: 11
Liitunud: 03 Veebr 2010 16:31

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas Reena »

Tean, et noise on müra, aga ma ei saa aru, et miks P-l just nii palju müra tuleb, kui teistel jällegi mitte. See oli mu küsimuse point tegelt.
ex-ex-enn

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ilmselt on P peal automaatne ISO lubatud. mõnel kaameral saab seda maha võtta või ka piire käsitsi seada.
Reena
Postitusi: 11
Liitunud: 03 Veebr 2010 16:31

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas Reena »

Mul on pandud 400-le ISO.
ex-ex-enn

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

d60 sony sensor võiks 800iso veel välja kannatada. näita pilti.
Reena
Postitusi: 11
Liitunud: 03 Veebr 2010 16:31

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas Reena »

http://images17.fotki.com/v522/photos/8 ... 001-vi.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
ISO 400, välguga
http://images21.fotki.com/v517/photos/8 ... 002-vi.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
ISO 400, välguta
http://images41.fotki.com/v209/photos/8 ... 003-vi.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
ISO 800, välguta
http://images53.fotki.com/v443/photos/8 ... 004-vi.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
ISO 800, välguga.

Ei lasknud pilte panna milelgi pärast
ex-ex-enn

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

välguta pildid on alasäris, siis tulebki müra rohkem esile. samuti suht pikkadel säriaegadel 1/2-1/40 sek kandis näiteks.
need pildid olid liiga väiksed selleks et rohkem arvata. pane exif-iga täissuuruses pilt kuhugi, siis oskaks seadetest midagi rohkem arvata.
Reena
Postitusi: 11
Liitunud: 03 Veebr 2010 16:31

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas Reena »

Aga nagu.. kuidas ntks välguta režiimil tulevad puhtad pildid? Kuigi sätted on minu arust samad.

http://www.upload.ee/image/379461/004.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
800 säri
ex-ex-enn

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

juba parem. aga ikka töödeldud ja osalise exifiga.
Reena
Postitusi: 11
Liitunud: 03 Veebr 2010 16:31

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas Reena »

Ma tegin vaid väiksemaks seda pilti PS-is. Aga oskad midagi soovitada, et asi paremaks läheks?
NV

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas NV »

vaatasin seda viimast pilti: säri 1/100; ava 7.1; särikomp -2,7... PS saab korda küll ja müra ka ära koristada
Sul on suht pime kit 18-55 avaga 3.5-5.6. Kui suurt välku pole, siis Ilma statiivita tulemust ei saa. Mine M reziimi ja hakka katsetama.
Reena
Postitusi: 11
Liitunud: 03 Veebr 2010 16:31

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas Reena »

No, aga aasta aega on ilusti pilti teinud ja nüüd lampi? Sellel peab mingi muu lahendus olema. Asi pole selles kas mingi muu režiimiga saaks paremini või mitte, asi on selles, et see režiim ei tee pilti nii nagu peaks ja ma otsin sellele lahendust. Ja kui teie ei oska aidata, siis kas ma peaksin selle poodi tagasi viima, kas seal tehakse sellise probleemiga midagi?
NV

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas NV »

ju sa oled midagi ära kruttinud. Keera algatuseks särikompensatsioon nulli, siis läheb pilt heledamaks.
Reena
Postitusi: 11
Liitunud: 03 Veebr 2010 16:31

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas Reena »

Just ennem kirjutan üleval pool, et kõikjal on samad sätted, mis ennemgi olid, ma ei kruti naljaga ja kui krutin, krutin pärast tagasi. Aga ma viin täna juba ta garantiisse.
PSS
Postitusi: 14
Liitunud: 16 Juun 2008 14:06
Kontakt:

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas PSS »

Su pildid on -2,7 säri astet alla säritatud. Saa sellest üle, siis süüdista aparaati.
Reena
Postitusi: 11
Liitunud: 03 Veebr 2010 16:31

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas Reena »

Ei pea kohe ülbitsema hakkama. ;) Saan aru, et lõppude lõpuks tunned, et oled kellestki targem, aga hoia see endale, onju!:)
ex-ex-enn

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ma arvan ka, et ei pea ülbitsema hakkama. sul on probleem, mille põhjus on suure tõenäoliselt kasutajas (sinus) ja inimesed üritavad sind aidata.
järgmisel korral kui tuled oma murega mõnda eesti fotofoorumisse, ei pruugi sa enam mingit abi saada. rahvas, kes neis on suuteline mingitki kasutamiskõlbulikku nõu andma, kattub väga suures osas.
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas anton »

üks asi mida proovida, on menüüs üles otsida köik kohad kus saab mingeid algseadeid taastada (tavaliselt kaks - kaamera seaded ja custom settings eraldi) ja need ära nullida. need väikesed pildid kahjuks ei vöimalda hinnata müra, kuna vähendamine teeb pildi mürast puhtaks.
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
Reena
Postitusi: 11
Liitunud: 03 Veebr 2010 16:31

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas Reena »

Igatahes, ma sain asja korda, asi oli tõepoolest säris, aga ma kruttisin koguaeg valet nuppu ja säri ei muutunud. Nii, et itäh Sulle PSS, kuigi Sa oleks saanud asju ka ilusti öelda! :)
NV

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas NV »

sulle on koolitust vaja, muidu varsti jälle mõistus otsas!
Reena
Postitusi: 11
Liitunud: 03 Veebr 2010 16:31

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas Reena »

On mingi vajadus mu kallal nöökida??
ex-ex-enn

Re: Nikon D60-l noise-i täis pildid.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

koolitust soovitasin ka mina esimeses vastuses.
see pole mitte nöökimine vaid heatahtlik nõuanne. kuni sa pole viitsinud ühte raamatut läbi lugeda või algtaseme koolitusel käinud, jäädki selliseid küsimusi esitama ja endast sellist kohtlast muljet jätma.
Vasta