Panasonic akulaadija BQ-395 + 4x2600 mAh

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
camelon
Postitusi: 3
Liitunud: 04 Juun 2008 10:10

Panasonic akulaadija BQ-395 + 4x2600 mAh

Postitus Postitas camelon »

Oskab keegi öelda, et mismoodi see töötab? Kui panen laadima siis rohelised tuled vilguvad, kas see tähendab, et ta hakkas laadima, ja kas siis terve laadimise aja rohelised tulekesed põlevad?
Mismoodi saan aru, et akud on täis :roll:
Alp

Re: Panasonic akulaadija BQ-395 + 4x2600 mAh

Postitus Postitas Alp »

A karbi peale ei ole kirjutatud, kuidas või mida? Loogika ütleb, et kui vilkumine asendub pideva põlemisega, siis on akud täis.
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Panasonic akulaadija BQ-395 + 4x2600 mAh

Postitus Postitas Ardo-Jako »

peaks nii olema jah, et kui vilkumise lõpetab, siis on täis.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Kasutaja avatar
Juss
Postitusi: 86
Liitunud: 16 Apr 2008 09:41
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Panasonic akulaadija BQ-395 + 4x2600 mAh

Postitus Postitas Juss »

jah, nii kui roheline tulid põleva jäävad nii on akud täis, väga ei tasu muretseda sest sellel on ka ülelaadimiskaitse, st automaatika kontrollib :)

Mul omal on veidi parem aga väiksema mahtuvusega anloogne http://www.photopoint.ee/toode/13720/pa ... inium.html
komplekt ja olen väga rahul. Algul plaanisin osta igalpool foorumites paljukiidetud Sanyo Eneloop akusi aga sel hetkel kui ma poodi neid ostma läksin (Tartus müüb seda Renovaar OÜ) olid Eneloobid otsas ning ostsin Photopointist analoogsel tehniloogial põhineva Infinium akud ning laadia ka. Nüüd mõnda aega hiljem võin öelda, et hea ost oli. Mul need 4akut oma suht elektrinäljase 580EX II välgu sees ja oluliselt kauem peavad vastu kui tavalised mistahes firma head patareid, lisaks on ka välgu laadimisaeg lühem kui patareidega. Aga kui ära kukub siis järsult, mingit pikka "täisvenimisaega" lõpus pole, tühi siis tühi :-)

Oma komplekti julgeks küll soovitada :-)

Parimatega,
Juss
Lugija
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Juun 2008 13:03

Re: Panasonic akulaadija BQ-395 + 4x2600 mAh

Postitus Postitas Lugija »

Mul on mõlemad kasutuses. Nii BQ395+4x2600 kui Infinum + 4x2100. Ja mulle tundub, et Infinumid peavad paremini vastu...
Külaline

Re: Panasonic akulaadija BQ-395 + 4x2600 mAh

Postitus Postitas Külaline »

Kui välku tihti vaja, siis ilmselt üks parim lahendus on omada 1 (loe: esimene) komplekt tavalisi suure mahtuvusega (2600+ mAh) akusid, mida on aega alati enne sündmust silmini täis laadida ja siis tulistada. Varukomplektid peaksid kõik olema juba Eneloop, Infinium, Recyko, Max E seeria isendid, sest neid ei pruugi sul mitmeid nädalaid vaja minna ja seal on oluline, et isetühjenemine oleks minimaalne.

Endal laadijaks TehnoLine iCharger / LaCrosse BC900
Pilt

Samas tuleb tõdeda, et reklaam on ja jääb reklaamiks: kuigi nende eelpool nimetatud akude puhul lubatakse, et 1 aasta pärast on neis alles 80-85% energiat, siis praktika (ja mu laadija) näitavad seda, et ca 3 nädalat seisnud akude taas täislaadimisel mahub sinna juba ca 300mAh lisaks... ehk vähem kui kuuga on rohkem kui 10% sellest energiast kadunud...
Vasta