Kaameraotsingul.

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Uudistaja

Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Uudistaja »

Tere,

oleks natuke nõu ja abi vaja. Soov on osta nii kaamera kui objektiivid, kuid rahalised võimalused nagu ikka, piiratud ja otsima hakkan kasutatud kraami. Hetkel on idee osta eraldi kere ja sinna juurde objektiivid, mida reaalselt vaja ka, kuid oleks natuke nõu tarvis. Saan aru, et mõttekam on investeerida pigem objektiividesse kui keresse? Pildistada on vaja ruumis sees tooteid (riided jms), portreesid ja õues kohati kaugel asuvaid ning kiirelt liikuvaid objekte (koerad (ka näitused), hobused, linnud jms). Teleobje võiks ideaalis olla 300mm. Fiks ajaks asja ära nii toote- kui portreeobjektiivina? Kaamera peaks olema mitte päris esimese otsa algajate oma ja objektiivid sellised, mis suudavad mingit kvaliteeti ka pakkuda. Kohe oleks küsimus selle objektiivi kohta, kuidas kvaliteediga on? Eriti kui hindu teistega võrrelda http://35mm.ee/et/canon-objektiivid/387 ... 18-ii.html
Üks küsimus aga, mis mind mõnda aega piinab, on see, et mis põhjusel mõnel ei õnnestu pealtnäha hea tehnikaga teravaid pilte saada? Ei autofookust ega manuaalset kasutades. Objektiivis viga? Pildistajas? Stabilisaatori puudumises? Ei tahaks end samas olukorras leida.
Külaline

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Külaline »

See ongi kõige odavam ja parem canoni toru. Sellega teed enamvähem kõik ära, tooted ja portreed, mida iganes inimesed nende märksõnade all ei mõtle. Paljud teevad nii. Koplis hobust sellega muidugi ei püüa.
Ära rohkem odavaid objektiive otsi, kvaliteet on otseselt hinnas kinni. Sigma 70-300 on see mida igatsed, aga ükski mõistlik inimene ei kasuta.
Kui tipptehnika on korras, siis pildistaja viga.
J.P
Postitusi: 12
Liitunud: 30 Juun 2011 14:06

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas J.P »

Külaline, sinu lause: "Sigma 70-300 on see mida igatsed, aga ükski mõistlik inimene ei kasuta." Mis sellel objektiivil viga on, et seda pole mõistlik kasutada?
Külaline

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Külaline »

< ja objektiivid sellised, mis suudavad mingit kvaliteeti ka pakkuda.
See objektiiv ei vasta nõuetele. Kui nõudmised on madalad, siis teine asi. Aga selle peab igaüks vist ise järgi proovima, kes see enne teiste vigadest on õppinud. Seda toru soovitatakse osta kasutatult, hävid vähem. Fotokalas üks selline jälle müügis, keegi uskmatu sai teadlikuks.
Uudistaja

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Uudistaja »

Ma ei ole tegelikult odavaid objektiive otsinud, seda Canoni oma on mitmes kohas soovitatud, kuid hind üllatas, seepärast küsisin. 600+ eurost fiksi hetkel jah, lubada ei saa. Ka ei soovi ma ühte ja universaalset objektiivi, millega saaks kõike teha, ükski universaalne asi ei saa olla kvaliteetne. Küsimise eesmärk oli see, et keegi oskaks soovitada objektiive (mitmuses), mida kasutatuna leida on võimalik ja mida osta tasub, mille pildikvaliteet oleks hea ja mida ma ei tahaks poole aasta pärast välja vahetada. Selle Sigma kvaliteet pilte vaadates ei ole küll see, mida ma saada tahan, väga sarnased saan ma ka praeguse teleobjega tehtud.
Uudistaja

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Uudistaja »

Lisan juurde, et ma ei ole elu esimese kaamera ostja. Mul ei ole küll peeglit olnud, on hübriid, aga see ammendas ennast üsna kiirelt ja kuna kvaliteet mind ei rahulda, siis ei ole mõtet sinna ka edasi investeerida objektiive juurde ostes (2 on olemas). Sellest ka põhjus, miks päris algajate kaamerat ega mõttetuid objektiive ei tahaks.
Külaline

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Külaline »

Juba lihtsam soovitada. Canoni L seeria torud. Hädaga Tamroni-Sigma-Toikna 2,8 avaga zoomid või 1,4 avaga Sigma fixid.
7d, 6d, 5dMII.
Aga seda tead sa juba nagunii.

Mis hübriid sul kvaliteeti välja ei vedanud? Kititorud?
Uudistaja

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Uudistaja »

Mul on Samsung NX11 ja 50-200 4,0-5,6 ning 18-55 3,5-5,6. No kitist ma ei hakka rääkimagi, seda kasutan just nimelt toodete pildistamiseks, õues sellega suurt midagi teha ei ole, välja arvatud olukorrad, mil telega ligi ei pääse. Kvaliteedi kohalt häirivad mind värvid (kuigi olen kruttinud neid nii kaamerasiseselt kui kõikvõimalikul muul viisil) ja no digi on ikka digi - ei ole seda teravust detailides, mis peeglil, suurendada ei anna suurt midagi. Müra on ka tohutu. Ja aeglane on. Muidugi oli kõik see kirjas kaameratestides, aga kes see siis usub, peale seebikat tundus algul kõik tohutult kena :) Olen natuke alla kahe aasta seda kasutanud, muidugi saanud pildistatud nii kiire liikumise kui linde ja kõike muud, kuid no ei ole rahul. Mõned pildid on enam-vähem, mõned ajavad nutu peale (eks tihti on asi ka minu oskamatuse taga). Paar enam-vähem tulemust on näiteks need kaks (teleobjega): http://static1.nagi.ee/i/p/860/50/2151272729c70c_o.jpg http://static2.nagi.ee/i/p/884/87/22121943730d7e_o.jpg Mul on need pildistamistingimused ka sellised kiirelt muutuvad ja ilmast sõltuvalt, vahel lausa paduvihma käes hakkama saama pidanud või siis vastu päikest olnud, et võiks nagu natuke etem tehnika olla, oleks lihtsam.
Kere kohalt ma kardan, et äkki 7D jms jääb natuke liiga vingeks minu jaoks, ma siiski veel alles õpin. Piidlen ise rohkem kümnendite poole (40D ja uuemad). Lappan siin kuulutusi, kuna neid on sadu, siis hakkab mõte kokku jooksma juba. Kui ma midagi välja nopin, siis küsin täpsemalt, üks vs teine, mis parem valik oleks, kuid jah, tuhandeid mul hetkel raisata ei ole. Äkki siiski on siin kellegi abiga natuke lihtsam orienteeruda.
Sulev74

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Sulev74 »

40D oli hea kaamera. Kui raha vähe ja leiad korraliku, osta ära. Ega vähekasutaud 7D-gi palju maksa. Aga kui igatsed pilti, mida silmal hea vaadata oleks, osta korralik objektiiv. Need on C 17-55/2.8 ja 70-200/2.8 IS. Need maksavad kordi rohkem, kui tühine kere. Mul need kaks olemas ja teisi pole vaja (ei tahagi näha).
Uudistaja

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Uudistaja »

No 40D saab praegu kätte ca 200-300 euri eest, paar neist väidetavalt väga vähe kasutatud, samas 7D on vahemikus 600+, kui hetkel üleval olevaid kuulutusi lapata. Paar 5D-d hinnaga ca 450+ euri. 500, 550, 600 ja 700 hindadega kuni 500 euri. Kas vanemate kaameratega mingeid ebameeldivaid üllatusi ei ole oodata, et näiteks mõne objektiivi autofookus ei tööta?
Külaline

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Külaline »

Vanadel kaameratel tehti autofookus tehases lõpuni valmis, uutel jäetakse kalibreerimine kasutaja ja fotopoe asjaks.
Uudistaja

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Uudistaja »

Kuidas on Canon 7D vs 60D? Kui hind on üsna sama. Ja 600 või 650D, kui saab ca 400 euri eest. Ma ei suuda hetkel ära otsustada, päris vana kaamera ja üks korralikum ning paar kehva objektiivi või siis natuke uuem kere ja esialgu keskpärased või lausa kehvad objektiivid. Olen mitmed pildistavad tuttavad nüüd üle kuulanud, kelle mis fotokotis on, erinevate kaamerate ja objektiivide koosluste tulemusi uurinud ja tundub, et asi on siiski paljus pildistaja oskuste, mitte tehnika taga. Saab ka selle odava Canoni fiksiga enam-vähem ok pildi kätte. Algaja mõistes siis.
Uudistaja

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Uudistaja »

Ja veel - kui kellelgi midagi sobivat müüa pakkuda on, siis võib seda teha.
Külaline

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Külaline »

7D autofookust kadestavad kõik ülejäänud.

http://fotokala.ee/foorum/read.php?f=3& ... 8&t=138308" onclick="window.open(this.href);return false;
Kahtlaselt odav, aga kui kuhugi kaugele raha ette maksma ei pea, siis pole vahet.
Uudistaja

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Uudistaja »

Vahe võib olla selles, kas garantiist reaalselt kasu ka on või peab kaamera selleks teise maailma otsa saatma. 7D-sid on hetkel mitmeid müügis, garantiiga leiab ka alla 700 euri, ilma garantiita ca 600. Mind see väidetav 7D kiirus ka jah ahvatleb, sest mulle meeldib rohkem kiiret liikumist püüda (peamiselt koerad), kas siin mõni kasutaja ka on, kes plusse ja miinuseid tuua võiks?
ex-ex-enn

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

selles samas hinnaklassis saab ühe kasutatud EOS5D MkII või kaks-kolm MkI. kui on eesmärgid kõrgemad, võib poolkaadri ka vabalt vahele jätta.
Uudistaja

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Uudistaja »

Eesmärgid on, aga kui arenemis- ja õppimisvõimeline ma olen, seda näitab aeg. Lootust natuke on, kuni ma enda pilte vaadates puudusi märkan ;) Hea oleks muidugi, kui oleks keegi selline, kes konstruktiivset kriitikat teeks, kuid eestlased kipuvad pigem ärapanemises tugevad olema, ei julge arvamust küsidagi.
Külaline

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Külaline »

Tere, pakkuda on Canon eos 550d koos kit objega (autofookus ei toimi, viga teada), 50mm 1.8 II, Meike akutald.
Kui on huvi, siis e-maili teel täpsustan kogu kupatuse kohta terve ajaloo.

Tervitades,

Karl
karl053@hot.ee
Uudistaja

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Uudistaja »

Tänan pakkumast, hetkel on üks kaamera välja valitud, uuel nädalal paistab, kas ostetud ka saan. Nüüd on aga jälle küsimus objektiivi kohta, milline oleks ajutise telena ok osta (loe: odavatest parim)? Kui ma teise kaamera müüki panen, siis päris ilma ka ei tahaks nagu jääda, aga kohe ei ole võimalik korralikku osta. Kuna praegune on nagu ülalpool öeldud, 50-200mm f4-5,6, siis võib ka üsna sama olla. Ilmselt peab stabikaga olema, kuna ma pildistan ainult käest. Oleksin väga tänulik, kui keegi ütleks mulle märksõnad, mille järgi täpselt otsida.
Uudistaja

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Uudistaja »

Palun aidake nüüd rumalat - mis vahe on neil kahel objektiivil? Oleks nagu kaks erinevat toodet kahe erineva hinnaga, välimus ka sutsu erineb, aga ...?
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Fot ... id/186844/
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Fot ... id/308549/
Külaline

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Külaline »

üksjasamaplönn
Uudistaja

Re: Kaameraotsingul.

Postitus Postitas Uudistaja »

Mulle tundus ka nii, aga miskipärast müüakse neid nagu kahe erineva tootena. Igatahes hetkeseisuga on mul kere olemas, esialgu pean aga objedeks plastplönnid soetama, loodetavasti saan need lähitulevikus mõnele teisele algajale edasi pärandada. Tänan kõiki, kes nõuga abiks olid.
Vasta