Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Cip
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Apr 2014 13:14

Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas Cip »

Tere,

Plaanin tõsisemalt fotograafiaga tegelema hakata. Selleks vajaksin aga korralikku fotoaparaati, mis peab ajale vastu ning võimaldab vaid objektiivide vahetamisega kõik vajalikud tööd ära teha. Esialgselt plaaningi alustada fotoaparaadi ostmisest, et sellele muu vajalik varustus koos vajamineva koolitusega lisaks muretseda.

Kaamera kasutamise valdkonna kirjeldamisel kasutaksin esialgu pigem seni kokku puututud olukordadest kui tulevikus vajaminevast. Ehk see, millega olen seni kokku puutunud klips-klõps pilte tehes, peaks saama ka enim pildistatud valdkond minu tegevuses.

Pildistamine peaks toimuma ruumides (nii ateljees kui ka kehvasti valgustatud ruumid) ja välistes tingimustes (ka objekti liikumine - inimesed). Lisaks ruumides ja väljas tehtud portree- ja nö poseerimisega lavastatud fotodele, on vajalik saavutada ka nö "loomuliku ilme" tabamise fotod, kus pildistatu ei poseeri fotograafile, kuid see viimane ei saa olema domineeriv osa pildistamisel.

Filmimine ei ole eraldi eesmärk, kuid halba see ka ei teeks. Fotoaparaat oleks mul mõeldud siiski eelkõige pildistamise eesmärgil.

Soovitada võib ka objektiive eelnevate tegevuste pildistamiseks. Iga nõuanne ja soovitus on teretulnud. Hetkel ei hakka hinnalimiiti lisama, kuna see ei ole minu jaoks hetkel peamine. Kui, siis pigem võiks arvestada mõistliku ja ratsionaalse lahendusega. Ehk lõppkokkuvõttes ei pane ju fotoaparaadi hind foto headust paika vaid siiski fotograaf ise.

Ette tänades!
Kui midagi jääb selgusetuks või midagi vaja täpsustada, püüan seda teha (ka. hinnapiir, kui see peaks nii vajalik olema)
Flyboy
Postitusi: 49
Liitunud: 05 Sept 2012 09:40

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas Flyboy »

Selliseid küsimusi-vastuseid on juba eestikeelsetes foorumites kümneid, kui mitte sadu. Nende lugemine oleks abiks.

Proovin siis sõnastada oma variandi lisaks nendele sadadele vastustele, mis juba olemas.

Kõige tähtsam on valida kaubamärk, millele vähemalt mõneks ajaks truuks jääda. Soovitan eelistada neid, millel on korralik objektiivide valik endal või millele toodetakse varustust usaldusväärse muu firma poolt. Teen su elu lihtsamaks väikse nimekirjaga: Canon, Nikon, Olympus, Sony, Panasonic, Pentax. Sai vist poliitkorrekselt tähestiku järjestuses. Objektiive toodavad lisaks originaalidele veel näiteks: Tamron, Sigma, Zeiss, Samyang. Uuri, mis valikud ja võimalused on.

Edasi mõtle, palju sul raha oleks panna kere alla? Laias laastus kaks valikut: kohe kõige kallim kere, mis veel pankrotti ei vii ja mis peaks ikka mõne hea aasta aktiivses kasutuses kestma või siis odav kere. Esimesel juhul jäta raha ühe fiksobje ostuks, tõenäoliselt oleks kõige soodsam mõni kvaliteetne 50 mm toru, millega saad põhiasjad aetud. Teisel juhul võtad kere secondhandina või odavama otsa eksemplari ja investeerid ülejäänud raha korralikesse torudesse, et kohe erinevaid asju pildistama hakata. Kunagi hiljem soetad juba teadlikult sellise kere, mis vastab vajadusetele.
Cip
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Apr 2014 13:14

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas Cip »

Tänan vastuse eest!

Jah, tean, et selliseid teemasid ja arvamusi on terve internet täis. Olen ka ise päris palju uurinud ning näinud, et neid arvamusi on seinast seina ja mida rohkem uurid, seda rohkem segadust ja küsimusi juurde tekib. Just seepärast selle teema siia tekitasingi, et vaadata teemat nö enda nurga alt. Ning alustasin nö nullist, püüdes olla eelarvamustevaba., et näha asju neutraalsema pilgu läbi

Ise olen seni kokku puutunud Canon kaameratega ning need ka kõige rohkem hetkel sümpatiseerivad. Seda enamasti just seetõttu, et teistest kaameratest pole aimugi. Üldiselt, kui kõike loetut arvesse võtta, siis ei ole mul ilmselt mitte mingisugust põhjust Canoni asemel muud kaamerat valida.

Olen olnud mitmete kaamerate valikul kahtleval seisukohal ning pannud need kõrvuti ja vaaginud plusse ja miinuseid, kuid lõplikku otsust on siiski väga raske teha. Eks kogemused ole ju need, mis õpetavad. Kuid püüan selle etapi hetkel vahele jätta ning kuulata teadjamate nõuandeid.
Praegu on siiski silm peale jäänud kaameral: Canon EOS 70D
Põhiliseks plussiks, miks sellisele valikule olen jõudnud, on viletsas valguses pildistamine (teiste kaameratega võrreldes eraldi rõhutatud) ning võimaldab ka efektiivselt liikumist tabada. Ma ei usu, et ma väga palju videoga hakkan kokku puutuma, kuid eeldusi selleks on ning ka see osa on väga kiidetud. Lisaks puutetundlik ekraan, mis pidi olema väga mugav. Aga kui konkreetsed valikud tehtud, peab kaameraid ise ka kätte proovima, et kuidas tunne on.

Üldiselt on plaan osta kaamera ilma Kit objektiivita. Iseasi, kui mõistlik see tegevus on? Kuid kuna ilma objektiivita hakkama ei saa, siis olen silma peale pannud objektiivil: Sigma AF 18-35mm f/1.8 DC HSM A. Kuid jah, see objektiiv ei ole soovitatud fix.

Seda kõike siis alustuseks ja kui need valikud tehtud ja muretsetud, siis sealt saab edasi minna. Aga eks tuleb veel mõelda ka välgu peale, Enne oleks soov siiski oma veendumustes ja valikute õigsuses kindel olla, et sealt siis edasi minna.


Usun, et olen nüüd oma esimesele postitusele asjale konkreetsemalt lähenenud ja jään ootama edasisi arvamusi ja suunamisi, mille üle edasi mõelda.

Tänan!
äpu
Postitusi: 42
Liitunud: 23 Jaan 2014 14:17

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas äpu »

Sul paistab asi ju selge olevat. Võta see 70D ära koos sigma objega ning osta välk ka veel juurde. Alternatiivina võid vaadata nikonit näiteks : D7100 on tehniliselt sinu valitud canonist üle. Sellele annab sama obje ette keerata. Ausalt öeldes, tundub sinu teema püstitusele rohkem täiskaader kere sobivat (portreet, ateljee, poseerimised jne.) Ise kasutan hoopis 3 tootja keret ja süsteemi.
Panen kerede sensorite võrdluse lingi siia (hinnad neil samad) -
http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/ ... ___895_865
valvejoodik
Postitusi: 51
Liitunud: 23 Jaan 2014 21:57

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas valvejoodik »

See Sigma on parem kui enamus fikse...
Flyboy
Postitusi: 49
Liitunud: 05 Sept 2012 09:40

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas Flyboy »

Fiks sai soovitatud hinnalipiku pärast. Ehkki teinekord on päris tore üks päev veeta linnavahel või looduses matkates, kaasas ainult üks fiks toru. Õpetab vaatama ja nägema.

Jah, välk ka juurde. Järgmiseks väikse ruumivaruga fotokott. :)
Cip
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Apr 2014 13:14

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas Cip »

äpu kirjutas:Sul paistab asi ju selge olevat. Võta see 70D ära koos sigma objega ning osta välk ka veel juurde. Alternatiivina võid vaadata nikonit näiteks : D7100 on tehniliselt sinu valitud canonist üle. Sellele annab sama obje ette keerata. Ausalt öeldes, tundub sinu teema püstitusele rohkem täiskaader kere sobivat (portreet, ateljee, poseerimised jne.) Ise kasutan hoopis 3 tootja keret ja süsteemi.
Panen kerede sensorite võrdluse lingi siia (hinnad neil samad) -
http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/ ... ___895_865
Olen vaadanud ka Nikoni D7100 mudelit. Suurema küsimuse tekitab tema võime spetsiaalselt valgustamata ruumis pildistamine?
Kuna need kaamerate omavahelised võrdlused tekitasid minus mitmeid kahtlusi, siis see teema ongi püüe nende kahtluste vähendamiseks. Eelkõige ehk just see, et kas sellist raha tasub sellise huvi alla panna? Sest elukutselist minust ei saa. Ütleme nii, et püüan saavutada end huvidest lähtuvalt kvaliteedi ja tasuvuse suhte.
Kiusatus oli ka minna päris täiskaadri peale, kuid kui poolkaadriga saab asjad kenasti aetud, siis kipun arvama, et täiskaader on minu jaoks liiga hea ja ei tasu oma hinda ära. Kuid see on vaid arvamus. Alati võib arvamusi ümber lükata:)
valvejoodik kirjutas:See Sigma on parem kui enamus fikse...
Nii nad räägivad jah. See objektiiv on nagu sama kohustuslik kui objektiiv üldse. Seega tundub, et objektiivi suhtes kipub selgus majas olema:) Kuid milline objektiiv peaks kindlasti sellele lisaks veel olema?
Flyboy kirjutas:Fiks sai soovitatud hinnalipiku pärast. Ehkki teinekord on päris tore üks päev veeta linnavahel või looduses matkates, kaasas ainult üks fiks toru. Õpetab vaatama ja nägema.

Jah, välk ka juurde. Järgmiseks väikse ruumivaruga fotokott. :)
Mnjah, alguses suunasingi pilgu fixide peale. Kuid kõike loetut arvestades leidsin, et ehk kõige mõttekam oleks alguses see Sigma võtta, kui selle asemele midagi muud just ei soovitata ning siis hiljem vajadusel ka üks fix objektiiv lisaks hankida. Aga eks selle fixi ja teiste objektiivide vajadus selgub juba nö töö käigus.

Kuid ehk seletad lähemalt, kuidas see fix linnas või looduses õpetab vaatama ja nägema? Ma ei saa päris hästi sellest mõttest aru.

Jah, kott on hädavajalik. Praegu veel sellele ei mõelnud, kuid kui juba esimesed asjad ostetud ja hakkad neid kusagile panema, siis tekib koheselt ka majutamise küsimus. Tänud sellele tähelepanu pööramast.
äpu
Postitusi: 42
Liitunud: 23 Jaan 2014 14:17

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas äpu »

Ei ole ise nikoni ega canoni kasutaja. Miks aga arvad, et nikon teravustab pimedas canonist halvemini? Ma pole küll kusagilt kuulnud/lugenud, et selline probleem on olemas. Hetkel on canoni poolkaader kaamerate sensorid ajast ja arust (äkki on lähiajal midagi tulemas). Kui ma valiks nende kahe brändi vahel hetkel, siis nikon oleks minu valik. Sigma objektiiv on kindla peale minek, eriti kui hämaras plaan pildistada.
Cip
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Apr 2014 13:14

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas Cip »

Oi, said nüüd minust veidi valesti aru. Ma ei pea Nikonit hämaras halvemaks pildistajaks kui Canonit. Mul ei ole selles osas lihtsalt kogemusi. Antud mudeli - Canon EOS 70D puhul on hämaras pildistamise võimekust eraldi rõhutatud. Kui niimoodi rõhutatakse, siis see paneb eeldama, et selles osas on kaamera teistest kaameratest parem. Mis aga ei tähenda, et antud juhul siis Nikon hämaras oluliselt halvemini pildistaks. Aga kuna ma asjaga eriti kursis ei ole, siis oleks hea kindlalt teada saada.

Ülejäänud infot on hea teada:) Lihtsalt kas see ajast ja arust Canoni sensor peaks saama otsustavaks margi muutmisel? Ehk, kui suurt mõju see mulle kui pigem algajale, aga arenevale, fotograafile mõju võib avaldada? Ning lisaks Canon EOS 70D puhul tuleb suure ISO puhul müra sisse. Vähemalt nii oli kusagil ülevaates kirjas. Sama ka siin, kas ja kui palju see müra mind häirima võib jääda.

Nende uurimiste käigus olen hakanud pigem kalduma Canoni poole. Võibolla seetõttu, et Nikon D7100 ei ole ma nii palju arvamusi lugenud ja Canon EOS 70D kohta olen palju kiitvaid sõnu kuulnud. Kuna mul lõpliku otsustamisega on veel aega, siis püüan siiski konkreetsemalt need kaks kaamerat võrdlusse võtta ja nende häid ja halbu külgi teineteisega võrrelda. Ja eks peab poest ka läbi lippama, et mõlemat kaamerat kätte proovida ja näppida.
äpu
Postitusi: 42
Liitunud: 23 Jaan 2014 14:17

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas äpu »

Võta see canon ära, ega ta halb pole. Alguses kirjutasid ka et asi ikka rohkem fotograafis kinni. Üldiselt kaamera keresid ikka vahetad sama brändi piires, objektiiv on pikaajalisem investeering. Vali bränd ära ja saad pildistama hakata. Praegused kõik kaamerad väga head. Probleem pigem juba selles, et kaamera veel näeb pimedas pilti teha aga ise enam mitte ;) .
villy
Postitusi: 72
Liitunud: 01 Veebr 2014 21:32

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas villy »

Tere

Ei saa kahjuks mainimata jätta aga viimasel ajal on palju kurdetud selle üle, et 70D ei suuda teravat pilti teha kui kasutada suuremat ava kui 2.8 ja keskmist fookuspunkti. Seda siis läbi pildiotsija. Kui läbi ekraani fokusseerida siis kõik bueno aga ekraani pealt ei saa järjest ja kiirelt pildistada.

Video Canonit kasutavalt pofilt.

https://www.youtube.com/watch?v=cA6JnzYSDJE
villy
Postitusi: 72
Liitunud: 01 Veebr 2014 21:32

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas villy »

villy kirjutas:Tere

Ei saa kahjuks mainimata jätta aga viimasel ajal on palju kurdetud selle üle, et 70D ei suuda teravat pilti teha kui kasutada suuremat ava kui 2.8 ja keskmist fookuspunkti. Seda siis läbi pildiotsija. Kui läbi ekraani fokusseerida siis kõik bueno aga ekraani pealt ei saa järjest ja kiirelt pildistada.

Video Canonit kasutavalt pofilt.

https://www.youtube.com/watch?v=cA6JnzYSDJE

Ja kui Võrrelda nüüd D7100 ja 70D siis videopool on Canonil tunduvalt parem. Pööratav ekraan, sujuv ja täpne ja vaikne autofookus filmimisel. Saab kontrollida Ava suurust keset filmimist jps.

Pildi poolest on D7100 minu katsetuste põhjal parem. Seda ka kõrge ISO juures. Eriti kui RAW-i pildistad ja ise töötled. JPEG puhul on Canonil kerge eelis.
öösorr
Postitusi: 6
Liitunud: 22 Mär 2014 22:09

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas öösorr »

Mina ostsin kaks nädalat tagasi omale just 70d ja maadlesin ka enne samade küsimustega, kuna alustasin valikut tühjalt lehelt. Kaamera valikul tuli selgus kiiremini. Objektiividega maadlen osaliselt veel siiani. Kuna ei suutnud kohe valida ostsin alguses kere kit objektiiviga, mis maksis 50 eurot lisaks. See andis mõnusalt aega katsetada/proovida ja saada aru mida ma edasi tahan. Samas sain kohe ka kaamerat katsetada kodus jooksvalt objektiive valides. Sellele lisaks nädal peale proovimist tellisin canon 50mm f1,4,USM´i. Nüüd küll alles natukene katsetanud, aga nii rahul, et tuju läheb heaks iga jumala kord kui fotoka kätte võtan. Järgmiseks plaanin tellida sama Sigma mida sinagi vaatasid. Annan endale veel nädalakese aega, et sellega mängida, võibolla mingid soovid kasutades muutuvad. Sealt edasi vaatan ilmselt canon 70-200 f2,8 IS USM´i poole. Sellega aga mul nii kiiret küll pole, enamasti on kõik mida ma pildistada tahan lähemal. Juurde ostsin ka Speedlite 430EX II välgu, hetkel vaatan ka jalgade poole. Silma on jäänud Sirui N-2004 jalad ja sirui K sarja pead, konkreetse numbri mõtlesin valida poes kui katsetama lähen.
Hea on küsida teiste arvamust, aga reaalselt pead ikka ise asjad kätte võtma ja poes proovima. Ma käisin viis korda poes objektiive proovimas enne kui hakkasin aru saama mis mulle võiks meeldida. Loodan, et oled oma valikutega hiljem sama rahul kui mina endaomadega ja soov fotokat kätte võtta kasvab iga päevaga.

Lugesin ka neid arvustusi kus räägiti fokuseerimise probleemist. Põhilinsed probleemi tõstja olid saksamaal. Dprewiew lehel mainiti ka kommentaaride all ära. Niipalju kui mina aru sain, siis probleemid olid lahenenud peale kalibreerimist. See ei olnud otseselt mudeli viga, vaid seda ikka aegajalt pidi mõne eksemplariga juhtuma ja tuleb lihtsalt üle sättida. Loodan, et keegi parandab mind kui olen asjast valesti aru saanud.


P.s. Kindlasti loe fotokat käes hoides ja katsetades läbi ka kaamera kasutusjuhend algusest lõpuni. Ta tundub pikk, aga tasub 100% ära, canonil on see ca 500 lk. Alguses lükkasin seda mitu päeva edasi, aga kui kätte võtsin oli nii põnev, et ei saanud kuidagi käest ära panna.
villy
Postitusi: 72
Liitunud: 01 Veebr 2014 21:32

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas villy »

Tervitus öösorr.

Kui nüüd sul 1.4 objektiiv olemas. Saad ehk teha pilti 1.4 ava juures, keskmist fookuspunkti kasutades mõnest detailsest asjast. ? Nii läbi viewfinderi kui läbi ka "läbi ekraani" ja võrrelda neid pilte omavahel? Sarnaselt kui mu toodud videos. Samuti võiks erinevatel kaugustel. Suured tänud kui viitsid katsetada. Hea meelega soovitaks seda kaamerat teistelegi.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas Külaline »

Äpu - Nikonis on Sony sensorid, tegelikult peaks hoopis Sony kaameraid kiitma. Lisaks ülihead objektiivid, natuke kallivõitu, aga seda paremad.

Villy - kalibreerimine, aga sellest juba räägiti.
äpu
Postitusi: 42
Liitunud: 23 Jaan 2014 14:17

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas äpu »

Külalisele - ei ole mõtet inimesel pead segamini ajada Sony, Olympuse, Panasonicu või Pentaxiga. Mis siis et need on paremad kui "canikon" kaamerad. Las ostab Canoni ära, ta vajab siin vaid veel kinnitust oma otsusele. Põhimõtteliselt ta midagi valesti ei tee. Hiljem kui pilti teed, siis pole nagunii teist kaamerat kõrval ja kõik pildid tulevad head - pilti teeb ikka see kaamera, mis kaasas ;) .
Ma vaataks pealmiselt objektiive, mis antud brändil on olemas, mida ostma hakkad. "Kohustuslikud" mm on (täiskaadris) 24-200 mm ja 2,8 avaga. Ülejäänu juba erisoovid jne.
Flyboy
Postitusi: 49
Liitunud: 05 Sept 2012 09:40

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas Flyboy »

Cip kirjutas:
Flyboy kirjutas:Fiks sai soovitatud hinnalipiku pärast. Ehkki teinekord on päris tore üks päev veeta linnavahel või looduses matkates, kaasas ainult üks fiks toru. Õpetab vaatama ja nägema.

Jah, välk ka juurde. Järgmiseks väikse ruumivaruga fotokott. :)
Mnjah, alguses suunasingi pilgu fixide peale. Kuid kõike loetut arvestades leidsin, et ehk kõige mõttekam oleks alguses see Sigma võtta, kui selle asemele midagi muud just ei soovitata ning siis hiljem vajadusel ka üks fix objektiiv lisaks hankida. Aga eks selle fixi ja teiste objektiivide vajadus selgub juba nö töö käigus.

Kuid ehk seletad lähemalt, kuidas see fix linnas või looduses õpetab vaatama ja nägema? Ma ei saa päris hästi sellest mõttest aru.
Arhitektuuri pildistamisel saab häid kogemusi. Loe seda :) http://www.stevehuffphoto.com/2011/06/0 ... otography/
Cip
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Apr 2014 13:14

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas Cip »

äpu kirjutas:Võta see canon ära, ega ta halb pole. Alguses kirjutasid ka et asi ikka rohkem fotograafis kinni. Üldiselt kaamera keresid ikka vahetad sama brändi piires, objektiiv on pikaajalisem investeering. Vali bränd ära ja saad pildistama hakata. Praegused kõik kaamerad väga head. Probleem pigem juba selles, et kaamera veel näeb pimedas pilti teha aga ise enam mitte ;) .
äpu kirjutas:Külalisele - ei ole mõtet inimesel pead segamini ajada Sony, Olympuse, Panasonicu või Pentaxiga. Mis siis et need on paremad kui "canikon" kaamerad. Las ostab Canoni ära, ta vajab siin vaid veel kinnitust oma otsusele. Põhimõtteliselt ta midagi valesti ei tee. Hiljem kui pilti teed, siis pole nagunii teist kaamerat kõrval ja kõik pildid tulevad head - pilti teeb ikka see kaamera, mis kaasas ;) .
Ma vaataks pealmiselt objektiive, mis antud brändil on olemas, mida ostma hakkad. "Kohustuslikud" mm on (täiskaadris) 24-200 mm ja 2,8 avaga. Ülejäänu juba erisoovid jne.
See nüüd ka kõige parem variant ei ole, et võtan kaamera ära ja hakkan pildistama:) Kui selline suhtumine võtta, siis see teema muutub siin mõttetuks. Samas ei ole ka see abiks, kui ütled, et teised kaamerad oleks nagu paremad kui Canon. Et ostan kaamera ära ja alles siis nagu hakkaksin aru saama, et Canon ei olegi tegelikult nii hea kaamera kui esialgselt võis arvata. Kuid kuna teiste kaameratega ei saa võrrelda, siis elan rõõmsalt oma naiivsuses edasi:)

Kaamera ostmisega ei ole mul hetkel kiiret. Samas, kuigi mul on väike poolehoid Canoni poolele (võibolla lihtsalt seetõttu, et kõik senised kokkupuuted on olnud ainult vaid Canoniga), ei ole see veel mingi kindel otsus Canoni ostmiseks. Selles teemas püüangi leida enda jaoks mõtteid, millest kinni haarata ning neid plusse ja miinuseid enda jaoks lahata ja uurida, et siis valida enda jaoks sümpaatsemad valikud välja, mida poes katsetada ja proovida, et siis lõppotsus teha.
Kohati mõtlengi sellele, et valiks kõigepealt endale sobilikud objektiivid välja ning siis viin kaamera nendega kokku, aga see võib isegi keerulisemaks osutuda:)
Cip
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Apr 2014 13:14

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas Cip »

villy kirjutas:
villy kirjutas:Tere

Ei saa kahjuks mainimata jätta aga viimasel ajal on palju kurdetud selle üle, et 70D ei suuda teravat pilti teha kui kasutada suuremat ava kui 2.8 ja keskmist fookuspunkti. Seda siis läbi pildiotsija. Kui läbi ekraani fokusseerida siis kõik bueno aga ekraani pealt ei saa järjest ja kiirelt pildistada.

Video Canonit kasutavalt pofilt.

https://www.youtube.com/watch?v=cA6JnzYSDJE

Ja kui Võrrelda nüüd D7100 ja 70D siis videopool on Canonil tunduvalt parem. Pööratav ekraan, sujuv ja täpne ja vaikne autofookus filmimisel. Saab kontrollida Ava suurust keset filmimist jps.

Pildi poolest on D7100 minu katsetuste põhjal parem. Seda ka kõrge ISO juures. Eriti kui RAW-i pildistad ja ise töötled. JPEG puhul on Canonil kerge eelis.
Tänan.
Nuh, kuna võin julgelt ennast algajaks ja amatööriks nimetada, siis ma usun, et kokkuvõttes jääb nende kahe kaamera võrdluses video ja JPEG poolne Canoni paremus ning Nikoni paremad pildid ISO ja RAW poolt mulle märkamatuks. Eriti kui ei anna tulemusi veel ka kõrvuti panna. Samas igal kaameral on omad miinused ja omad plussid. Perfektset kaamerat ilmselt ei olegi olemas:) lihtsalt tuleb leida oma.
Aga kui mõne Canoni probleemi saab kalibreerimisega ära lahendada, siis seda parem Canonile:)
Cip
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Apr 2014 13:14

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas Cip »

öösorr kirjutas:...
P.s. Kindlasti loe fotokat käes hoides ja katsetades läbi ka kaamera kasutusjuhend algusest lõpuni. Ta tundub pikk, aga tasub 100% ära, canonil on see ca 500 lk. Alguses lükkasin seda mitu päeva edasi, aga kui kätte võtsin oli nii põnev, et ei saanud kuidagi käest ära panna.
Jah, et saaksin ise otsuse teha, selleks oleks hea, kui on olemas mingid teadmised, mille alusel need otsused teha. Olen sellega täiesti kursis, et valik jääb minu teha ning olen sellega ka arvestanud. Lihtsalt püüan teada saada plusse ja miinuseid ning ehk nõuannete juures avaldub ka infot, millele mina ei oskagi hetkel tähelepanu pöörata ega küsida.

Kusjuures olen juba veidi canoni kasutusjuhendit ka sirvinud. Aga see on hea nõuanne. Olen mõistnud, et selliste tehniliste vahendite kasutusjuhend on alati tark esmalt läbi lugeda. Siis võtta aparaat kätte kasutusse ning siis uuesti kasutusjuhendit sirvida:)

Tänan sind analüüsi eest.
villy
Postitusi: 72
Liitunud: 01 Veebr 2014 21:32

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas villy »

Tegelikult soovitaks hoopis 6D võtta kui filmimine oluline ei ole ja raha väga ei takista. :) Suurepärane ISO võimekus ja keskmine punkt fokusseerib -3EV peale. Ja ei ole muresid fokuseerimisega ka kui suure avaga fikse kasutad. See kalibreerimise teema ei ole 100% kindla peale minek kunagi, sest alati tahad objektiive vahetada ja teha pilti erinevatelt kaugustel ja siis võib jälle tulemus erineda. Canoni kasuks räägib ka veel see, et väga palju liigub järelturul hea hinnaga head optikat.(fotokala.ee foorumi kuulutused näiteks)

P. S olen ise Nikoni kasutaja.
äpu
Postitusi: 42
Liitunud: 23 Jaan 2014 14:17

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas äpu »

Ma jään ikka enda juurde ja ütlen, et suurt vahet pole millist kere valid. Kõik teevad ilusti pilte. Tähtsaim on korralikud objektiivid. Samas kui juba peegli ostad, siis RAW pildistamine kindlasti ja õpi see ruttu ära. Ma ise videosid oma fotokaga ei tee, kuigi kaamera selle kohapealt võimekam, kui siin jutuks olnud kered. Filmin ikka videokaameraga. Ma pean fotoka valimisel tähtsaimaks kriteeriumiks ikka pildistamis võimekust.
Ega sinu valitud canon halb pole ja saad sellega suurepäraseid pilte tehtud, kui aga huvi jätkub.
Cip
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Apr 2014 13:14

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas Cip »

villy kirjutas:Tegelikult soovitaks hoopis 6D võtta kui filmimine oluline ei ole ja raha väga ei takista. :) Suurepärane ISO võimekus ja keskmine punkt fokusseerib -3EV peale. Ja ei ole muresid fokuseerimisega ka kui suure avaga fikse kasutad. See kalibreerimise teema ei ole 100% kindla peale minek kunagi, sest alati tahad objektiive vahetada ja teha pilti erinevatelt kaugustel ja siis võib jälle tulemus erineda. Canoni kasuks räägib ka veel see, et väga palju liigub järelturul hea hinnaga head optikat.(fotokala.ee foorumi kuulutused näiteks)

P. S olen ise Nikoni kasutaja.
:) Olen selle peale mõelnud. Tegelikult hetkevalikus ongi vist põhiliselt 4-5 kaamerat: Nikoni D7100, Canon EOS 70D, Canon EOS 6D, Canon EOS7D ja mingil määral olen isegi Nikoni D610 poole oma pilgu visanud. Vaatasin ka Pentaxit, aga miskipärast jätsin sealsed mudelid õige ruttu valikust välja.
Kuid kardan, et Nikon D610, Canon EOS 6D ja Canon 7D jäävad kokkuvõttes minu jaoks veidi kalliks. Ehk ma ei suuda nende võimekust ära realiseerida.
Kuigi hetkel on mu sümpaatia kulgenud veidi Canon EOS 70D suunas, ei välista ma siiski, et minu lõplik valik kulgeb Canoni täiskaadrite poole või siis kulgeb kaalukauss hoopiski Nikoni suunas.

Siinkoahl küsikski, kui oluline on kaadrite pildistamise kiirus? Võrdluses 6-7-8 kaadrit sekundis?
Cip
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Apr 2014 13:14

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas Cip »

äpu kirjutas:Ma jään ikka enda juurde ja ütlen, et suurt vahet pole millist kere valid. Kõik teevad ilusti pilte. Tähtsaim on korralikud objektiivid. Samas kui juba peegli ostad, siis RAW pildistamine kindlasti ja õpi see ruttu ära. Ma ise videosid oma fotokaga ei tee, kuigi kaamera selle kohapealt võimekam, kui siin jutuks olnud kered. Filmin ikka videokaameraga. Ma pean fotoka valimisel tähtsaimaks kriteeriumiks ikka pildistamis võimekust.
Ega sinu valitud canon halb pole ja saad sellega suurepäraseid pilte tehtud, kui aga huvi jätkub.
Nu selge. Olen üldiselt ka ise seda meelt, et fotoaparaat võiks olla pildistamiseks ja videokaamera filmimiseks. Aga nuh, tänapäeva tehnika liigub ikka vägisi selles suunas, et ühe asjaga saaks kõik asjad tehtud.

Igaljuhul tänud soovituste eest:)
villy
Postitusi: 72
Liitunud: 01 Veebr 2014 21:32

Re: Palun abi peegelkaamera ostmisel!

Postitus Postitas villy »

Cip kirjutas: Siinkoahl küsikski, kui oluline on kaadrite pildistamise kiirus? Võrdluses 6-7-8 kaadrit sekundis?
Pildistamise kiirus on oluline neile, kes teevad pilte pidevalt näiteks loomadest/lindudest ja spordist. Tavakasutusel kas on 6 või 8, või ise 5, vahet pole.
Vasta