Grey card test

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
SigridE
Postitusi: 1
Liitunud: 16 Apr 2014 02:09

Grey card test

Postitus Postitas SigridE »

Sihuke mure siis,alustasin yhe valismaa foto kursusega,seal kuskil 11 peatykki vaja lopetada ja ma olen alles 3nda juures,juba mitu mitu kuud. Kuna ylesandeks on grey card test,yritasin otsida netist kuid pole kindel kuidas see oige eesti keelne nimetus on. See kursus on inglise keeles. Muidugi on mol inglise keel hea,kuid see on raskem kuna tais igast tehnilisi termineid,saan sonadest aru kuid ei pane lauset kokku (kui saate aru mis motlen). Anyway oskaks keegi aidata mind sellega,lihtsas eesti keeles? Saata mone lingi kus opetab vms?? Ja siis kui juba siin olen monda head eesti keeles fotograafia raamatut? Mol on raamat inglise keeles digital SLR photography for dummies 7 in 1,kuid kust saax seda eesti keelset varianti? Kursus ei kesta igavesti, varsti hakkab vist aeg otsa saama ja raha laheks raisku kui ei lopeta :?

aitahh koigile kes aidata oskavad :)
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Grey card test

Postitus Postitas Külaline »

Poeriiulid on eestikeelsetest fotoraamatutest lookas. Tõsi, hallkaartidest nad eriti ei räägi. Fotokursus.ee on sellele, kes arvuti tagant välja ei pääse. Kuugel pakub 131 000 000 vastet, kuidas saab midagi mitte leida. Mina sain oma vigase inglise keelega esimesest kõik vajaliku kätte, kahjuks tõlkida ei suuda.
indrme
Postitusi: 186
Liitunud: 03 Juun 2010 22:29
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Grey card test

Postitus Postitas indrme »

Mida hallkaardiga teha, saab, seda demonstreeriti kunagi PointTV-s, need videod on saadaval vimeos:

Hallkaardi kasutamine värvustasakaalu määramisel
http://vimeo.com/10202316

Särituse määramine hallkaardi abil
http://vimeo.com/10604804
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Grey card test

Postitus Postitas Läku »

See on lihtne edasijõudnule. Kuna sa algaja ja fotograafia süvateadmised puuduvad, siis ütlen, et see on valgetasakaalu test, valge pinna temp. mõõtmine tehakse hallilt pinnalt. Üldpõhimõte on kõigil kaameatel sama, väikesed erinevused siiski on kaamera menüüs olenevalt margist. Canonil veidi teine kui Pentaxil jne. Kuni asi pole selge, kasuta automaatset või eelseadistatud mõõtmist. Youtubes on õpetusi kah küllalt.
valvejoodik
Postitusi: 51
Liitunud: 23 Jaan 2014 21:57

Re: Grey card test

Postitus Postitas valvejoodik »

...või pildista RAWis ja keera hiljem arvutis toonid õigeks...
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Grey card test

Postitus Postitas Külaline »

Pointtv on juutjuubist vale video omale eeskujuks võtnud, nüüd ühed mustad mõlemad, võiks viisakusest oma vaatajate vastu vea ära parandada. WB määratakse valgekaardi järgi, see on hallkaardi tagakülg.
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Grey card test

Postitus Postitas Läku »

Mina kasutasin valget lehte aga hallkaart on parem ja hallkaart on ka särituse kalibreerimiseks.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Grey card test

Postitus Postitas Külaline »

Läku on juba juutjuubi taseme saavutanud, palju õnne, iga lause algab sõnaga "Mina". On ju öeldud, et valge paber ei kõlba. Kui sõbrakesed PPointist ei viitsi Ääro ega Toodo kursustel käia, siis sina väike Läku võiksid küll tõsiste Eesti meeste koolid läbi käia, äkki jääb midagi tarka külge ka. Tjuublüübiga ja amatsuuniga vehkimine näitab, et veel ei ole jäänud kuigi palju.

Niipalju veel, et kui Läku arvab, et midagi on parem kui see, mis õige, siis ainuke järeldus on: teegi silma järgi, nagu vana mees. Nii hallide kui valgete kaartidega ja värvitabelitega mässamine on vajalik ültäpsuse jaoks, mida on fotograafias 0,000%. Kindlasti ei ole seda vaja loodus- ega läbufotos. Kui juba hakatakse silma järgi eelistama üht teisele, see näitab, et tehakse midagi valesti, või ongi silma järgi tegemine õigem. Kõik see eeldab muidugi kalibreeritud monitori ja korralikku töötlusprogrammi. Kui üldse värvihaldusest sõna võtta, siis ainult kalibreeritud monitoride omanikel palun. Kaartidega võib mängida, aga korralik arvuti peab olema.
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Grey card test

Postitus Postitas Läku »

aga ikkagi...!
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Grey card test

Postitus Postitas Läku »

Külaline kirjutas:Läku on juba juutjuubi taseme saavutanud, palju õnne, iga lause algab sõnaga "Mina". On ju öeldud, et valge paber ei kõlba. Kui sõbrakesed PPointist ei viitsi Ääro ega Toodo kursustel käia, siis sina väike Läku võiksid küll tõsiste Eesti meeste koolid läbi käia, äkki jääb midagi tarka külge ka. Tjuublüübiga ja amatsuuniga vehkimine näitab, et veel ei ole jäänud kuigi palju.

Niipalju veel, et kui Läku arvab, et midagi on parem kui see, mis õige, siis ainuke järeldus on: teegi silma järgi, nagu vana mees. Nii hallide kui valgete kaartidega ja värvitabelitega mässamine on vajalik ültäpsuse jaoks, mida on fotograafias 0,000%. Kindlasti ei ole seda vaja loodus- ega läbufotos. Kui juba hakatakse silma järgi eelistama üht teisele, see näitab, et tehakse midagi valesti, või ongi silma järgi tegemine õigem. Kõik see eeldab muidugi kalibreeritud monitori ja korralikku töötlusprogrammi. Kui üldse värvihaldusest sõna võtta, siis ainult kalibreeritud monitoride omanikel palun. Kaartidega võib mängida, aga korralik arvuti peab olema.
Jama puha!
Ühe mu tuttava valla infolehe toimetajal Nikon jättis piltidele pidevalt rohelise ületooni, isegi automaatse WB korral. a tegin valgelt lehelt mõõtmise ära ja kohe sai värvid tagasi õigesse paika.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Grey card test

Postitus Postitas Külaline »

Nikon ongi teadatuntud roheliste parteis, ükski parteisõdur seda viga ei tunnista, too leheneeger on hingelt canonist.
Aparaadis on million seadet, kuidas värve kruvida, selleks peab muidugi oma kaamerat tundma, too leheneeger on nagu nikoniomanikud ikka, nii ülbed, et nemad juba menüüs sorkima ei hakka, ühtegi tehaseseadet muuta ei tohi.
Kui seda halli ja valgekaardi trikki õigesti teha, siis tulemus on ülitäpne, see täpsus kestab täpselt niikaua, kuniks kaamerat natuke liigutada, natuke zoomida, võttekoha vahetusest ja kellaaja muutumisest rääkimata. Kui ainult sellest elama hakata, siis pildistamiseks aega ei jäägi, pidevalt on vaja teha uued kaardiseaded. Aga nagu öeldud, selline täpsus pole vajalik ühegi infolehe toimetuses. Ülejäänud nikonistid saavad raw konverteris oma kallist parteirohelisest lahti, Läkudele soovitaks ka järeltöötlusele rohkem rõhuda, jääb pildistamisel aega objektiga suhelda ja muidu ilus olla.
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Grey card test

Postitus Postitas Läku »

Mina teen mõõtmist paar korda aastas, muidu kasutan ette antud balanssi või eelseadistatud balanssi. RAW kuvad siadistan programmis. Infolehe ineme kasutab Photoshoppi ja sääl muudab vaid jpeg. failide suuruseid ja paneb vist vahest teravust kah juure.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Grey card test

Postitus Postitas Külaline »

Kohutav raiskamine.
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Grey card test

Postitus Postitas Läku »

Külaline kirjutas:Kohutav raiskamine.
Seda ma ütlenki! Näiteks minul põle Photoshoppi ja va raibe on jõle kallis kah ühe fotoproge kohta. Aga ma lähen valla IT-mehe jutule ja saan talt tasuta selle Photoskopi proge koopia.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Grey card test

Postitus Postitas Külaline »

Milleks sulle ja talle shopp? Irfan ja veel teised sellised pisikesed vabavarad teevad selle pisku ära, mis teile vaja.

Millegipärast arvab iga aparaadiomanik, et PS on just tema jaoks, see on fototöötlus lisadega kujundus programm. Selle kasutamine ainult suuruse muutmiseks on raiskamine.
Vasta