Küsimus makrofoto kohta.

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Hubert
Postitusi: 19
Liitunud: 06 Mär 2014 22:42

Küsimus makrofoto kohta.

Postitus Postitas Hubert »

Kas kasutate lähipildistamisel monopoodi? Kui jah, kuidas saada sellisel juhul monopoodi kasutamine võimalikult kiireks?

Sellisele otsingule Youtube-ist midagi vaadatavat ei leidnud.

Kas lähipildistamisel on abi Läätsest ja telekonverterist. Kas 2x telekonverterist on abi liblikate pildistamisel käest või monopodiga, on see hea lahendus?

Vaherõngad mul on, aga alati ei oota pildistatav elusloodus, et talle enda nina vastu pistad, seega kas on alternatiivi. Statiivi ei kasuta eriti, sest seda ei jõua nii kiiresti üles panna. Siiani pildistan SIGMA 105mm ja ostan SIGMA 150mm makrobjektiivi lisaks.
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: Küsimus makrofoto kohta.

Postitus Postitas Sulev12345 »

Monopodi ikka vahel kasutan.
Enamasti kasutan nii, et kaamera on käimiskepist sinna otsa pisikese kuulpea kruvimisega valmistatud kergel monopodil. Vahel kasutan ka kopsakamat, peaaegu päris monopodi, mille saan Sirui statiivi alt ühe jala ära keeramisel.
Kui ma monopodi kasutan, siis jalutangi niimoodi ringi, et monopod on kuulpeaga kaamera alla kinnitatud, kuul lahti keeratud ja hoian jalga kaenla all - sedasi on monopod peaaegu koheselt kasutusvalmis, vaid kõrgust tuleb vajadusel sättida. Aga ka kõrguse saab ligilähedaselt paika panna vastavalt sellele, mida jahitakse, ja keskkonnale, kus viibitakse.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Küsimus makrofoto kohta.

Postitus Postitas Külaline »

Alternatiivi ei ole.
Objektiivi vahetamine ei aita, kannatlikkust aga poodides ei müüda eriti.
Monopod kõrges rohus, miks mitte, maapinna lähedal aga, milleks. Kaamera tagurpidi statiivi jalgade vahele ja relssidega liigutama. Järgmine märksõna kuugeldamiseks - makrorelsid.
Päris kindlasti on konverterist abi pildi kvaliteedi vähendamisel. Läätsedega veel hullem seis.
Kärsitule inimesele ei oskagi kohe midagi soovitada, põlvekaitsed äkki.
Hubert
Postitusi: 19
Liitunud: 06 Mär 2014 22:42

Re: Küsimus makrofoto kohta.

Postitus Postitas Hubert »

Olen fotoraamatutest vaadanud, kuidas pilt on tehtud: 1o5mm makroobjeketiiviga 1.4 telekonverter ja isegi samal ajal makrorõngas omakorda veel vahel. Pildistatud statiivilt. Minu arvates natuke ulme juba, sest peaks minema täiesti pimedaks, aga inimesed teevad professionaalsel tasemel niimoodi pilti??? kas keegi on siin niimoodi pilti teinud?
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: Küsimus makrofoto kohta.

Postitus Postitas Sulev12345 »

Kui valgust napiks jääb, siis tuleb seda juurde anda.
https://www.youtube.com/watch?v=kRini-FJ2f0

Ma 1.4x konverteriga pole proovinud, küll aga 2x-ga ja 2 komplekti makrorõngastega.
äpu
Postitusi: 42
Liitunud: 23 Jaan 2014 14:17

Re: Küsimus makrofoto kohta.

Postitus Postitas äpu »

Makrot olen teinud 150 mm + 2x telekonverter. Pole pildikvaliteedil häda midagi, makro ajal keerad ava nagunii kinni. Samas vaherõngas lubab pildistada vaid liikumatuid objekte, siis muidugi väga hea.
Hubert
Postitusi: 19
Liitunud: 06 Mär 2014 22:42

Re: Küsimus makrofoto kohta.

Postitus Postitas Hubert »

2x telekonverteriga statiivilt või käest? Mõtlen et liblikaid taga ajada peaks saama 2x konverteriga siis ikkagi või hakkab sama asi mängima, nad ei püsi paigal ja keeruline tervat pilti saada.
Sulev12345
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: Küsimus makrofoto kohta.

Postitus Postitas Sulev12345 »

Kui Micro Nikkor 105mm f/2.8 VR kasutada koos kontaktidega 2x telekonverteriga, jääb toimima ka VR ja heades valgusoludes ei teki erilist probleemi pildistada ilma statiivita. Oleneb ka, mida sa pildistada tahad, kas liblika osi 1:1 või suurema suurendusega, või liblikat tervikuna ja vajad konverterit vaid fookuskauguse pikendamiseks.
Lennult pildistamine on ka keeruline.
äpu
Postitusi: 42
Liitunud: 23 Jaan 2014 14:17

Re: Küsimus makrofoto kohta.

Postitus Postitas äpu »

Olen pildistanud käest ja peamiselt mesilasi. Ka lennult. Täiesti võimalik. Liblikas võrreldes mesilasega ikka jurakas. Ei tohiks probleemi olla. Pildistan just sigma 150 ga (vana mudel, kere oly). Uuel sigma 150 stabikas ka sees. Samas saaks liblikat ka pildistada klassikalise 70 - 200 objektiiviga (ma ei tea, mis kere sul on). Pead silmas pidama, et päris nii ikka pole, et klõps ja pilt, pigem ikka klõps, klõps, klõps, ........., klõps ja kvaliteetne pilt ;)
Vasta