Objektiivid

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Luik

Objektiivid

Postitus Postitas Luik »

Tere!
Kas keegi on huvi tundnud ja uurinud, milline Nikkori obje on kõige teravam.
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Objektiivid

Postitus Postitas monty11 »

Mis valimiks oleks?
F-mount, kõik fookuskaugused ja hinnaklassid?
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Objektiivid

Postitus Postitas Luik »

Ja, F-mount. Olen uurinud erinevaid teste ja leidnud, et 50mm/1.4 Zeissi oma on teravam kui Nikkor kuid kromatiline aberratsioon jälle suurem. Kas on suurema MTF väärtusega veel kättesaadavaid objesid.
vahur.krouverk
Postitusi: 73
Liitunud: 22 Apr 2008 21:31

Re: Objektiivid

Postitus Postitas vahur.krouverk »

Milleks seda suuremat MTF-i vaja on? Zeissi MTF on juba selline, et ta eraldusvõime f/4 korral kipub parem olema, kui Nikoni digisensoritel.
Ning nende MTF-ide järgi tundub, et Nikkori AF-S 50 on ehk nõrgem tsentris, kuid ta tundub ühtlasem olema (s.t. ääred/nurgad on paremad suure ava korral, mille jaoks sellist suure valgusjõuga toru ongi mõtet osta).
Torudest ongi Zeiss vist üks teravamaid. Aga Nikkoritest on Nikoni sajatuhandene "püha kolmainsus" (14-24, 24-70 ning 70-200) samuti selline, mille puhul eraldusvõime jääb pigem tänapäeva digisensorite taha "parima" ava korral.
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Objektiivid

Postitus Postitas Luik »

Ma vist eelkõige otsin kinnitust, et Zeiss-ist teravamat pole. Uus Sigma 5o/1.4 on ka tsentris äärmiselt terav kui äärtes jääb Nikkor-ile alla.
vahur.krouverk
Postitusi: 73
Liitunud: 22 Apr 2008 21:31

Re: Objektiivid

Postitus Postitas vahur.krouverk »

Luik kirjutas:Ma vist eelkõige otsin kinnitust, et Zeiss-ist teravamat pole. Uus Sigma 5o/1.4 on ka tsentris äärmiselt terav kui äärtes jääb Nikkor-ile alla.
Minu jaoks on Zeissil 2 miinust: käsiteravustamine (mattekraaniga pildiotsija peal see pole just kõige lihtsam, eriti wanale inimesele :P) ning kogemus, mille sain 35 mm. Zeissi proovides: teravustamisrõnga käik oli väga kange. Võimalik, et see oli eksemplari viga või siis peale mingit kasutamisaega see muutub paremaks, aga proovimisel tundus küll, et keerab kinnituselemendid paigast ära. Lisaks ka hind, selle eest saab 2 Nikkorit juba... Seetõttu jäigi see toru ostmata ning tuli Nikkori AF 35 f/2 fotokotti: kuna pildistan oma lõbuks ning suuri väljatrükke tuleb väga harva, siis sellest (ning AF-S 50 f/1.4) piisab, et oma tarbeks pilte saada, kui väike kaal ning mõõtmed olulised, muul juhul lõikab 24-70 piisavalt hästi.
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Objektiivid

Postitus Postitas Luik »

vahur.krouverk, kas AF-S 50 f/1.4 joonistab paremini kui AF 35 f/2.
vahur.krouverk
Postitusi: 73
Liitunud: 22 Apr 2008 21:31

Re: Objektiivid

Postitus Postitas vahur.krouverk »

Luik kirjutas:kas AF-S 50 f/1.4 joonistab paremini kui AF 35 f/2.
Kardan, et pole kvalifitseeritud sellisele küsimusele adekvaatset vastust andma :D
Ma ei ole objektiive testinud ning 50 f/1.4 pole seni eriti kasutanud, kuna viimasel ajal vähe pildistanud, peamiselt matkadel/reisidel ning seal teised objektiivid kaasas. Aga selline üldmulje on tekkinud, et uuemad objektiivid (ED, N tähistusega) on siiski paremad vanadest: neil tundub vähem värvusmurdumisega (chromatic aberration, purple fringe) probleeme olema ning teravus/kontrast on paremad.
Samas 35 toru on ka täiesti korralik (vähemalt D700 ees toimib rahuldavalt), ainuke asi tema juures on see, et ta pole piisavalt lai, seetõttu plaanin midagi 20 mm lähedusest juurde hankida.
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Objektiivid

Postitus Postitas Luik »

Ma ise pean plaani Nikkor 16mm Fischeye osta. Ega juhuslikult seda pole uurinud.
vahur.krouverk
Postitusi: 73
Liitunud: 22 Apr 2008 21:31

Re: Objektiivid

Postitus Postitas vahur.krouverk »

Ma pole kindel, et kalasilm on midagi, millega ma tahaks pildistada, seega pole neid ka uurinud.
seenest

Re: Objektiivid

Postitus Postitas seenest »

huvitav. ma ei teadnudki et objektiiv teraVUSELE KAASA AITAB :D Aga nikkor 18-55 :D ???
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Objektiivid

Postitus Postitas Luik »

Ei saa "seenest" jutust aru. Minu teada objektiiv just loobki sensorile kujutise, mis võb olla terav või mitte.
seenest

Re: Objektiivid

Postitus Postitas seenest »

Selles mõttes herra "Luik" :D et erinevatel objektiividel on erinev teravus - seda mai teadnud.
onju kindlasti olemas objesid, mis on teravamad kui kit'i 18-55mm??
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Objektiivid

Postitus Postitas Luik »

Nojah, kui nii arutada, siis mida peenem obje seda teravam.
seenest

Re: Objektiivid

Postitus Postitas seenest »

Aga ikkagi mida algne postitaja selle teravuse juures ikkagi mõtles?
Kas seda sama teravust, mille üle meil siin vaidlus käib, või on see ka mingisugune fotograafide "inside".?
viisnull

Re: Objektiivid

Postitus Postitas viisnull »

http://photo.net/nikon-camera-forum/00AJNr" onclick="window.open(this.href);return false;
seenest

Re: Objektiivid

Postitus Postitas seenest »

olemas! TÄnud 5 0-ile!
Vasta