nikon d300

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
.-.-.-.

nikon d300

Postitus Postitas .-.-.-. »

kas nikon d300 mudelil neid nö. variprogramme (portree, makro, maastik jne) polegi?
Kasutaja avatar
missv
Postitusi: 24
Liitunud: 31 Juul 2009 11:49

Re: nikon d300

Postitus Postitas missv »

ei ole neid.
ainult M,S,A,P,Quiet Mode ning Mup.
Tunne

Re: nikon d300

Postitus Postitas Tunne »

Mis need Quiet mode ja Mup on?
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: nikon d300

Postitus Postitas anton »

quiet vähendab peegliplöksu (pikendab pimedat hetke pildiotsijas, peegel liigub aeglasemalt) ja Mup on Mirror Up, mis esimese vajutuse peale töstab peegli üles ja teise vajutuse peale teeb pildi, see vähendab peegli hoogsast liikumisest tingitud väikest vibratsiooni, ja kaamera teeb selle teise vajutuse peale pildi möni sajandiksekund kiiremini kui tavareziimis. siiski ma loeks need pigem vabastusrežiimideks, mitte säritusrežiimideks

kas quiet mode oli juba d300? ma arvasin et alles nüüd d300s'iga tuli
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
Kasutaja avatar
missv
Postitusi: 24
Liitunud: 31 Juul 2009 11:49

Re: nikon d300

Postitus Postitas missv »

oh jah, mõtlesin et ta küsis 300s kohta :D
ei ole quiet mode selles kaameras d300.... ainult siis A,S,M,P ning Mup
.-.-.-.

Re: nikon d300

Postitus Postitas .-.-.-. »

kui vajalik see quiet mode on? ma saan aru, et see on seotud väiksema vibratsiooniga pildistamisel, ehk siis pikema säri puhul tuleb selgem pilt?
kas ja kui palju on d300s parem kui d300?
Kasutaja avatar
missv
Postitusi: 24
Liitunud: 31 Juul 2009 11:49

Re: nikon d300

Postitus Postitas missv »

see quiet mode ei vähenda ju vibratsiooni, see on reziim just müra vähendamiseks (näiteks kui pildistate muuseumis või kuskil teatris jne).

d300s on palju parem kui d300.
see d300s on parim Consumer seeriast, siis läheb juba prof seeria D700 jne.

d300s on video reziim ka... video kvaliteet on ülihea ma peaks ütlema
siis saab ka sinna mikrofoni lisada.
veel on d300s Active D lighting funktsioon.

d300s on kaks pesa kahe mälukaardi jaoks
.-.-.

Re: nikon d300

Postitus Postitas .-.-. »

video võimalus mind ei huvita, seda ei hakka ma kordagi kasutama, seega on d300s puhul see minu jaoks mõttetu.
kas d300 polegi d-lighting funktsiooni? seda ma küll ei tahaks uskuda, kuna see funktsioon on olemas isegi d80 mudelil.
kahte mälukaardipesa ka ei vaja.
kui quiet mode müra vähendab, siis on see küll väärt lisa, nikonil on müraga nagu on... aga ainult selle ühe funktsiooni pärast ei hakkaks kallimat d300s-i ostma.

on neil veel mingi vahe? sensor on sama? eluiga peaks sama olema.

ma olen kahe vahel: kas d300 või d300s. kisub rohkem d300 poole, aga kui keegi viitsiks hästi lahti rääkida mõlema kaamera head ja vead, siis suudaks ehk oma lõpliku valiku teha ja midagi ära osta.
tegelt on üldse kogu info d300 kohta sama kaamera kasutajatelt ja teistelt teadjatelt teretulnud. olen oma rahanatukest nii kaua korjanud, ei tahaks ostuga pange panna.
vahur.krouverk
Postitusi: 73
Liitunud: 22 Apr 2008 21:31

Re: nikon d300

Postitus Postitas vahur.krouverk »

D300 omab active d-lighting funktsiooni (d-lighting on peale pildi tegemist tehtav parandus, active d-lighting teeb säriparandusi juba pildi tegemise ajal).
quiet mode vähendab ainult kaamera poolt tekitatavat helimüra, ehk siis peegli tagasitulek algasendisse toimub siis, kui päästikunupp lahti lasta. Mõeldud pildistamiseks kohtades, kus tavalise peegelkaamera poolt tehtav helimüra võib teisi inimesi häirida. Pildimüra see ei mõjuta kuidagi.
Sensor on D300S-l ilmselt sama, kui D300-l, eluiga kah. Pildimüra on ilmselt mõnevõrra väiksem kui D300-l.
Kui väheses valguses pildistamine oluline pole, siis D300 on hea valik.
Vasta