Makrorõngad

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
semu

Makrorõngad

Postitus Postitas semu »

Ma sain endale makrorõngad. aga pannes need kaamera ja objektiivi vahele ja proovides pilti tega jäävad pildi väga tumedad. milles viga? olen proovinud kõikvõimalikud seadete muutmised kaamera seest ja väljast aga ei auta. kaameraks on nikon d90+18-105mm
ikonimees

Re: Makrorõngad

Postitus Postitas ikonimees »

millised? 200 EEK-sed?
PSS
Postitusi: 14
Liitunud: 16 Juun 2008 14:06
Kontakt:

Re: Makrorõngad

Postitus Postitas PSS »

Kõik õige. Objektiivi eemaldamisel sensorist, e teravustamisel hästi lähedale tekivadki valguse kaod. Selle asemel, et seadete muutmisega ennast tappa, keera kõik eMMi peale ja venita säriaeg pikaks, teki alt võiks vähemalt aknalauale kolida.
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: Makrorõngad

Postitus Postitas anton »

kui vaheröngastel puuduvad elektroonilised kontaktid, ei saa kaamera enam objektiivilt säritamiseks vajalikku infot. kui valguskadu on piltide löikes ühtlane ja väiksem kui 2 astet, saab asja korda särikompensatsiooniga, kui ei siis peab manuaalreziimis käsitsi seadma ava, säriaja ja iso
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
namstoop
Postitusi: 75
Liitunud: 14 Okt 2008 08:57
Kontakt:

Re: Makrorõngad

Postitus Postitas namstoop »

Üldiselt minu kogemusel makrorõngad ja suumobjektiiv ei ole kah kõikse parem komplekt nagunii.

Pentaxi kaamerad näitaks üldiselt suudavad ka täitsa elektroonikavabade rõngaste ja obje kaudu üsna pädevalt valgust mõõta, enamasti kärab Av rezhiim kenasti pildistamiseks.
Retsiprookne
Postitusi: 77
Liitunud: 03 Jaan 2010 02:34

Re: Makrorõngad

Postitus Postitas Retsiprookne »

Äkki oleksid need makroläätsed, mis objektiivi ette keeratakse, parem variant.
madisk
Postitusi: 7
Liitunud: 15 Okt 2009 23:40
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Makrorõngad

Postitus Postitas madisk »

Nii juhtub jah, kui taolisele objektiivile rõngad vahele panna.
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Makrorõngad

Postitus Postitas Ardo-Jako »

anton kirjutas:kui vaheröngastel puuduvad elektroonilised kontaktid, ei saa kaamera enam objektiivilt säritamiseks vajalikku infot. kui valguskadu on piltide löikes ühtlane ja väiksem kui 2 astet, saab asja korda särikompensatsiooniga, kui ei siis peab manuaalreziimis käsitsi seadma ava, säriaja ja iso
Hmm, ei julge nõus olla. Säri ei mõõdeta objektiivis, särimõõtmis sensor on ikka kere sees. Probleem tekib siin pigem fookuskauguse edasi andmisega ja teataval juhul ka ava kontrollimisega ning AF jne kasutamisega. Valguse mõõtmist teostatakse ikka reaalselt aparaati jõudva valguskoguse pealt. Või?
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
külaline

Re: Makrorõngad

Postitus Postitas külaline »

mul sama teema...kaamera pentax k200...kit obje...200 eegused makrorõngad...kuid kaamera ei saa objektiivilt infot kätte...ava kohal näitab fee...pildi nö teeb ära küll kuid see täiesti must...proovitud erinevad programmid(m,av,tv,sv), teravustamine manuaal ja auto ei miskit ei aita...kuid kindlasti peab seal olema miski nipp...kuidagi peab ju saama kui muud moodi ei saa
ex-ex-enn

Re: Makrorõngad

Postitus Postitas ex-ex-enn »

300 eegused rõngad ei juhi ega edasta mingit infot objektiivi ava ja kere vahel.
selliste külge vanakooli avarõngaga objektiiv ja säri M peal mõõtes või oma kogemuse järgi.
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Makrorõngad

Postitus Postitas monty11 »

Ardo-Jako kirjutas:Säri ei mõõdeta objektiivis, särimõõtmis sensor on ikka kere sees. Probleem tekib siin pigem fookuskauguse edasi andmisega ja teataval juhul ka ava kontrollimisega ning AF jne kasutamisega. Valguse mõõtmist teostatakse ikka reaalselt aparaati jõudva valguskoguse pealt. Või?
Teemaalgataja D90 kontaktideta objektiiviga säritust ei mõõda. Nikonil algab valguse mõõtmine pihta alles D300(s) tasemest. Põhjust ma ei teagi, ehk keegi oskab valgustada?
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
ex-ex-enn

Re: Makrorõngad

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Põhjust ma ei teagi, ehk keegi oskab valgustada?"

ega eriti ei oska. ühe teise brändi kaamerad alates kõige odavamast mõõdavad valgust ja annavad af kinnituse ükskõik mida kere ette pannes. miks mõnel teisel brändil on selleks vaja kiibiga adaptereid, ei oska mina öelda.
Külaline

Re: Makrorõngad

Postitus Postitas Külaline »

külaline kirjutas:mul sama teema...kaamera pentax k200...kit obje...200 eegused makrorõngad...kuid kaamera ei saa objektiivilt infot kätte...ava kohal näitab fee...pildi nö teeb ära küll kuid see täiesti must...proovitud erinevad programmid(m,av,tv,sv), teravustamine manuaal ja auto ei miskit ei aita...kuid kindlasti peab seal olema miski nipp...kuidagi peab ju saama kui muud moodi ei saa
ex-ex-enn kirjutas:300 eegused rõngad ei juhi ega edasta mingit infot objektiivi ava ja kere vahel.
selliste külge vanakooli avarõngaga objektiiv ja säri M peal mõõtes või oma kogemuse järgi.
nii et mahavisatud raha kuna mul avarõngaga objektiivi ei ole???
ex-ex-enn

Re: Makrorõngad

Postitus Postitas ex-ex-enn »

osta või võta riiulist nõukogudeaegne normaalfiks (industar 61LZ näiteks või selle puudumisel helios), keera vahele PK-M42 adapter ja anna tuld.
tõsi, originaal http://www.photopoint.ee/et/toode/3492/ ... 42-adapter" onclick="window.open(this.href);return false; on kalliks läinud, võid vaadata ka http://www.fotoproff.com/" onclick="window.open(this.href);return false; pealt mitteoriginaali kordades odavamalt. pildi järgi tundub nagu see ei võimaldaks lõpmatusesse teravustamist, aga makro puhul see ei loe.
Külaline

Re: Makrorõngad

Postitus Postitas Külaline »

lahe, avastasin kodunt et mul on industar 50 obje + igast erinevate makrorõngastega...mis sobivad ette zenidile pärit 50te lõpust...paraku ma eriline filmi inimene ei ole ja kasu mul nendest ei ole kuna need läbimõõdult imetillukesed...katsetasin 1 teise inimese antud soovitust et kasuta lisaks välku ja mitte kolme rõngast korraga...ok seekord ei tulnud pildid mitte mustad kui öö vaid udused...ei aidanud ka manuaalteravustamine...kas on veel midagi mida ma saaks katsetada ilma lisaväljaminekuteta???
ex-ex-enn

Re: Makrorõngad

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"kas on veel midagi mida ma saaks katsetada ilma lisaväljaminekuteta"

kasuta halli teipi või mõnda muud käepärast vahendit objektiivi kinnitamiseks vaherõnga külge.
peaks olema suht keskel ja valgust ei tohiks kõrvalt läbi lasta.

kui su zenidi kola on pärit '50 lõpust, siis on tegemist M39 kinnitusega, selleks on ka olemas vaheminekud M42 keermele, aga suht vähem levinud. venelane nimelt võttis alguses kasutusele M39 LEICA kinnituse, siis peegelkaamerate tulekul viis objektiivi peeglikambri tõttu filmist rohkem eemale ja lõpuks läks M42 PENTAXi kinnitusele.
Vasta