kas osta ikka d90?

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
mupo

kas osta ikka d90?

Postitus Postitas mupo »

Tahaksin osta seda, aga räägitakse, et see vana juba :S Äkki ostaks hoopis d5000?
Nori

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas Nori »

kui poest ostad, siis ikka uus. Aga mudelid vananevad kiiresti. Nikonil kohe uued peale tulemas.
mupo

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas mupo »

Mismõttes uued peale tulemas? Et varsti(see aasta) tulevad juba uued ja paremad mudelid välja?
Nori

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas Nori »

just nii
viisnull

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas viisnull »

Nori kirjutas:just nii
Allikas?
viisnull

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas viisnull »

mupo kirjutas:Tahaksin osta seda, aga räägitakse, et see vana juba :S Äkki ostaks hoopis d5000?
D5000 on uuem kyll aga klassmadalam kaamera. osta ikke d90.
Kasutaja avatar
Valle
Postitusi: 97
Liitunud: 22 Mai 2008 15:17

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas Valle »

viisnull kirjutas: Allikas?
NikonRumors.com andmetel võime sel aastal Nikonilt ehk kolme uut mudelit näha (sh ka võimalik D90 asendus). Aga eks aeg näitab. D90 on väga hea kaamera. :)
GOOGLE // Digitest.ee - Digitehnika teejuht
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas monty11 »

Need ennustused seal tehakse seljataha vaadates. Kui Nikon peaks oma tootearendust muutma, siis ei vasta ka need ennustused enam tõele. Siiani on enamasti asjad täppi läinud.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Kasutaja avatar
Valle
Postitusi: 97
Liitunud: 22 Mai 2008 15:17

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas Valle »

Ega kindlasti ei saa 100% tõe pähe sealset juttu võtta aga jah, siiamaani on nad ikka üldiselt teadnud, mida räägivad. Eks neil ole omad allikad ka tekkinud.

Tootearenduse kohapealt on Nikoni ninad ise ka möönnud, et senine peeglite müügi kasv jätkuda ei saa. Mõni patendivihje on mõista andnud, et ehk siseneb Nikon jõulisemalt ka videomaailma. EVIL (electronic viewfinder, interchangeable lenses) süsteemist on ka palju juttu olnud.
GOOGLE // Digitest.ee - Digitehnika teejuht
kullar
Postitusi: 18
Liitunud: 21 Veebr 2009 21:45
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas kullar »

Ise ka vaatan Nikon D90 poole ja 90% otsustatud, et muretsen selle, kuid nüüd hakkan hoopis mõtlema, et mis objektiivi sinna ette osta, kuna kitikas pole ilmselt nii hea.
Kasutaja avatar
Valle
Postitusi: 97
Liitunud: 22 Mai 2008 15:17

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas Valle »

kullar kirjutas:Ise ka vaatan Nikon D90 poole ja 90% otsustatud, et muretsen selle, kuid nüüd hakkan hoopis mõtlema, et mis objektiivi sinna ette osta, kuna kitikas pole ilmselt nii hea.
Nikonil on isegi 18-55 VR kitikas päris terav. 18-105 VR objega komplekt on selle kaameraga ostes üks mõistlikumaid. Kui hammas peale hakkab, siis 16-85 VR objega komplekt on veelgi parem (aga kallim).

Umbes sama raha eest saaks ka 18-200 VR II objektiiviga komplekti, mis küll pole kvaliteedilt nii äge, aga pakub reisimiseks ehk sobivamat pikka vahemikku.

Kui väga head optikat ette tahad ja raha palju, võta nt ainult kere ja osta eraldi juurde 16-35/4 VR ja 24-70/2,8. :geek:
GOOGLE // Digitest.ee - Digitehnika teejuht
mupo

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas mupo »

Kas keegi ei tea mis hinnas võiksid need uued kaamerad tulla?
Kasutaja avatar
Valle
Postitusi: 97
Liitunud: 22 Mai 2008 15:17

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas Valle »

mupo kirjutas:Kas keegi ei tea mis hinnas võiksid need uued kaamerad tulla?
Selliseid ennustusi ei näe tõenäoliselt enne kaamerate mahakuulutamist Nikoni poolt või hea vedamise korral väga vahetult enne seda.
Ennustatakse kolm uue mudeli puhul, et üks võiks olla umbes D5000 masti entry-level aparaat. Teiseks siis D90 järglane ja ka D300s seeriale uut mudelit. Samas üsna pikalt on oodatud ka midagi D700 liinis, nii et mine võta kinni. Hindu võib selle järgi väga jämedalt endale igaüks ise mõelda. :)
GOOGLE // Digitest.ee - Digitehnika teejuht
mupo

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas mupo »

No, ma arvan, et kui D90 järglane, siis on see ka palju rohkem kallim. Nii, et vist siiski kaldun D90 poole.. Tundub, et hetkel D90 on kõige parem tavakasutajate kategooriast. :)
Rayno

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas Rayno »

pildi kvaliteedi (teravus, värviülekanne...) määrab ikka rohkem objektiiv, kui kere. Nendest rahvazoomidest küll midagi head loota pole. Olen ise nii 18-105VR kui 18-200 VR ära proovinud. Õnnestus saada hea hinnaga Nikkori 17-55/2.8G ja rohkemat ei ihkagi.
mupo

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas mupo »

Tean, et objektiiv määrab, kuid siiski ma võrdlesin keresid..
Rayno

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas Rayno »

ei noh, D90 on hea kere. Tasub osta. Aga kui ei jõua osta ette head optikat, siis pilt on nigla ja sa pole ikkagi rahul. Valle keeras jutu objektiivide peale.
Kasutaja avatar
Valle
Postitusi: 97
Liitunud: 22 Mai 2008 15:17

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas Valle »

Rayno kirjutas:ei noh, D90 on hea kere. Tasub osta. Aga kui ei jõua osta ette head optikat, siis pilt on nigla ja sa pole ikkagi rahul. Valle keeras jutu objektiivide peale.
Mina ei keeranud kuhugi. Juttu oli ju mis objega koos kere osta.
17-55 on natukene krõbe oma võimekuse kohta. 16-85 oleks asjalikum ost. 18-105 on oma hinna kohta täitsa normaalne. 18-200 pakub selle raha eest jällegi miskit muud (loe: pikemat vahemikku).
GOOGLE // Digitest.ee - Digitehnika teejuht
mupo

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas mupo »

Ma plaanin osta D90 18-105, olen ise algaja, kuid nikoni fotod inspireerivad jubedalt!
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas monty11 »

Pea siis meeles ka seda, et Nikoni ostmine ei tee sinust fotograafi vaid lihtsalt Nikoni kasutaja. Head pildid pead sa ikka ise tegema.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
mupo

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas mupo »

Jah, ma tean :) Selleks ma üritangi endale kõigepealt peegelkaamera seotada, et tutvust teha selle maailmaga :)
mupo

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas mupo »

Aga ma siis ei saanudki selgusele, tasub siis osta seda D90 või mitte? Või oodata natuke? Või hoopiski midagi muud osta?
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas monty11 »

No mõtle välja, mille jaoks sa kaamera ostad?
Kui selle tehniliste näitajate pärast, siis oota kuni uuem mudel välja tuleb. Uusi mudeleid tuleb pidevalt välja, nendega pole mõtet kaasa joosta, kui raha just puuga seljas pole. Lisaks pead iga uue kaameraga harjuma.

Kui ostad selleks, et kaameraga pilte teha, siis ära oota ... muidu jäävad pildid ju tegemata.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
mupo

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas mupo »

Aitäh soovituse eest.
raivo
Postitusi: 2
Liitunud: 13 Mai 2010 21:45

Re: kas osta ikka d90?

Postitus Postitas raivo »

Ostsin hiljuti Riiast interneti poest d90 objektiiviga 18-105 VR. Olen algaja ja praegu väga rahul. Ise käisin kohal ja maksin sulas, eelnevalt oli tellitud. Seega ei olnud hirmu, et raha või asi kaduma läheb.
Vasta