Nikon 50mm või 35mm?

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
elise

Nikon 50mm või 35mm?

Postitus Postitas elise »

Tahaksin oma Nikon D5000-le head portreeobjektiivi. Olen uurinud Nikon 50mm AF f/1,8 kohta, millel D5000-ga ilmselt siis autofookus ei tööta nagu ma olen aru saanud ja mina kui suht algaja manuaalse teravustamisega ettearvatavalt hätta võiksin jääda. Või sobib ta siiski D5000-le?
Teine variant on Nikon 35mm AF-S f/1,8. Mis te sellest arvate? Ja selline rumal küsimus ka veel siia, et kui kaugel siis saab fotografeeritavast makismaalselt olla, nii, et ta ikka enam-vähem suures plaanis pildile jääb:? Tänud ette!
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Nikon 50mm või 35mm?

Postitus Postitas monty11 »

Portreeobjektiivid hakkavad nii 75-80 mm pealt ja põhjuseks on moonutus (mida laiem nurk, seda suurem nina ja väiksemad kõrvad). Kui sa nendest kahest siiski valida tahad, siis 50 mm.
Nikon D5000 ees sinu kirjeldatud 50 mm objektiiv automaatselt ei teravusta, selleks peab Nikkor objektiivil olema markeering AF-S (Sigmal HSM, Tamronil Motor), mis tähendab objektiivi sisse ehitatud teravustamismootorit.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
viisnull

Re: Nikon 50mm või 35mm?

Postitus Postitas viisnull »

Kui valid nende kahevahel ja tahad portreed pildistada, siis 50mm. kui otsid lihtsalt valgusjõulist fixi igapäeva piltimiseks siis 35mm, kuna see 50mm jääb kitsaks kui tahad toas rohkem kui yhte inimest peale saada.
Kasutaja avatar
Valle
Postitusi: 97
Liitunud: 22 Mai 2008 15:17

Re: Nikon 50mm või 35mm?

Postitus Postitas Valle »

Võid kaaluda ka selle ostmist: Nikkor AF-S 50/1,4 G. Hind on krõbedam aga obje igagi hea ja autofookus töötab ka.
GOOGLE // Digitest.ee - Digitehnika teejuht
Külaline

Re: Nikon 50mm või 35mm?

Postitus Postitas Külaline »

Valle kirjutas:Võid kaaluda ka selle ostmist: Nikkor AF-S 50/1,4 G. Hind on krõbedam aga obje igagi hea ja autofookus töötab ka.
Siinkohal soovitaksin Sigma analoogi Sigma AF 50mm F1.4 EX DG HSM
Kasutaja avatar
Valle
Postitusi: 97
Liitunud: 22 Mai 2008 15:17

Re: Nikon 50mm või 35mm?

Postitus Postitas Valle »

Külaline kirjutas:
Siinkohal soovitaksin Sigma analoogi Sigma AF 50mm F1.4 EX DG HSM
Pole ka paha aga soovitaks siiski Nikoni enda klaasi. Sigma puhul on silma jäänud kurtmisi antud mudelil autofookuse täpsuse üle.
GOOGLE // Digitest.ee - Digitehnika teejuht
viisnull

Re: Nikon 50mm või 35mm?

Postitus Postitas viisnull »

Valle kirjutas:
Külaline kirjutas:
Siinkohal soovitaksin Sigma analoogi Sigma AF 50mm F1.4 EX DG HSM
Pole ka paha aga soovitaks siiski Nikoni enda klaasi. Sigma puhul on silma jäänud kurtmisi antud mudelil autofookuse täpsuse üle.

Mina kasutan Sigma 50mm 1,4 olen nikoni mudelit ka pruukinud. Aga teravustamise probleeme pole olnud. Kui just kott pimedas pole olnud :)
elise

Re: Nikon 50mm või 35mm?

Postitus Postitas elise »

aitäh kõigile asjalike nõuannete eest! Ühe valikuvariandina mõtlesin ka selle Nikkor AF-S 50/1,4 G peale, aga 35mm/1,8 taskukohasem ja siis tekkiski mõte, et kumb siis ikkagi rohkem kasutust leiaks, et rahulolu kulutuse eest kaaluks süümepiinad üles ;)
elise

Re: Nikon 50mm või 35mm?

Postitus Postitas elise »

huvitav, kas kuskil neid torusid testida saaks..?
NiKo

Re: Nikon 50mm või 35mm?

Postitus Postitas NiKo »

poes saad proovida, aga igas poes on 1 obje. Kahjuks jäi mul ostmata, kuna erinevatel eksemplaridel nurgad ikka väga udused isegi F4 juures.
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Nikon 50mm või 35mm?

Postitus Postitas monty11 »

elise kirjutas:aitäh kõigile asjalike nõuannete eest! Ühe valikuvariandina mõtlesin ka selle Nikkor AF-S 50/1,4 G peale, aga 35mm/1,8 taskukohasem ja siis tekkiski mõte, et kumb siis ikkagi rohkem kasutust leiaks, et rahulolu kulutuse eest kaaluks süümepiinad üles ;)
Nagu alguses sai juba mainitud, siis 35 mm portreeks ei kõlba.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Vasta