Liiv objektiivi vahel

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
liivanenikon

Liiv objektiivi vahel

Postitus Postitas liivanenikon »

Kuidagimoodi pääses liiv objektivi vahele, pildistamist see pmst ei sega, aga kui zuumida , siis on tunda, et käib raskelt ja midagi krabiseb seal vahel. Parandusse ma seda saata ei julge, kuna garantii seda arvatavasti ei kata ja siis peab mingeid hiigelsummasid maksma, tegelikult nii väike asi ju . on keegi objektiivi ise lahti võtnud ja siis uuesti kokku pannud? ( nikon d3000) on see üldse võimalik ?
Kasutaja avatar
Valle
Postitusi: 97
Liitunud: 22 Mai 2008 15:17

Re: Liiv objektiivi vahel

Postitus Postitas Valle »

Nikoni tasulise remondiga tegeleb Tallinnas Remondiekspert ja Tartus Arwest. Üldiselt põlve otsas objektiive ei remondita ja kui nüüd siinmail asjad paranenud pole vahepeal, lähevad objektiivid Rootsi remonti.
Tõenäoliselt on mõttekam uus osta. Nikkor 18-55 VR objektiivi saad osta 3449.- eest. Müüakse ka kasutatuna. Liiv jmt on üldse fotoaparaadi jaoks üsna paha asi. Edaspidi soovitaks selles osas veidi ettevaatlikum olla.
GOOGLE // Digitest.ee - Digitehnika teejuht
viisnull
Postitusi: 29
Liitunud: 29 Mai 2010 20:38

Re: Liiv objektiivi vahel

Postitus Postitas viisnull »

Mul sattus liiv Sigma AF 24-70mm F2.8 EX DG Macrovahele. Käisin fotopoest läbi ja küsisin suruõhku kasutada ja sain puhtaks. Võiksid ka proovida seda. Äkki tuleb välja
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Liiv objektiivi vahel

Postitus Postitas monty11 »

"Äkki" võib see liiv veelgi sügavamale objektiivi sisse ka minna.

Eestis objektiivide spetsialistiks: http://www.fotoremont.ee/" onclick="window.open(this.href);return false;
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
DaStoned
Postitusi: 85
Liitunud: 09 Juun 2010 12:47
Asukoht: Tallinn

Re: Liiv objektiivi vahel

Postitus Postitas DaStoned »

Juhtusin hiljuti ostma kasutatult ühe odava ja vana (2001 a) Nikkori AF objektiivi, millel liiv vahel. Antud juhul ronis ta kibekiirelt diafragma vahele ja too jäi teisel päeval maksimaalse ava peale kinni. Kuna ma toru eest suurt midagi ei maksnud, siis andsin rahuliku südamega kellassepa kruvikeerajale valu.

Välimiste silindrite lahtivõtmine ja kokkupanemine oli keeruline, kuid tehtav (kui sul on AF-S toru, siis võib ta oluliselt keerulisem olla). Sisemist poolt kus diafragma asub, ei hakanud lahti nokkima. Üritasin ettevaatlikult uurida ja hoolikalt meeles pidada mis silinder, rõngas ja kruvi kuhu käib. Kahel juhul oli vaja silindrite omavaheline positsioon markeriga ära märgistada.

Oma kinnijäänud diafragma sain liikuma, paraku liiva eemaldamine liikuvate osade vahelt ei õnnestunud. Kõige parema meelega ronib ta keermete ja ühenduste vahele, mis on määritud. Sealt tuleks ta ilmselt koos määrdega välja pesta ja uuesti määrida - selle jaoks mul vahendeid polnud.

Loo moraal - on küll "nii väike asi", aga pahandus suur. Enne kui ise kallale lähed, mine teenindusse ja räägi nendega.
Vasta