Canon vs Nikon

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
gigii

Canon vs Nikon

Postitus Postitas gigii »

Vaatasin, et Euronics's on Nikon D3000 ja Canon EOS 450D hinnavahe paar tuhat krooni. Kumbat soovitate osta? Kumb kaamera kohe nö kitsaks ei jää? Ega ma olen selline hobikrras pidlistaja, et väga kallist ja keerulist masinat pole mulle vaja. Kuid mingit jura ei taha ka osta.
throt

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas throt »

veidi küll teemast mööda, aga sellega seoses meenus mulle üks vahva muusikavideo
Niko

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas Niko »

no 450D on juba nii vana, et järelturul hoogsalt müüakse. Siit tee oma järeldus.
petzp
Postitusi: 3
Liitunud: 23 Juun 2010 09:30

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas petzp »

Vanal heal filmiajal kestis kere vähemalt 10 aastat profikasutust, aga tänapäeva digiajastul osta kere rahakoti võimaluste järgi: nagunii on tänane aparaat vaja paari-kolme aasta pärast välja vahetada (kui hea ja kallis see täna ka poleks). Uued mudelid tulevad liiga kiirelt peale. Olympusega võib jääda kitsaks.
throt

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas throt »

Aga ma küsiks niipidi - kust otsast sa kardad et peegel sulle kitsaks jääb? Mida ja kus sa hobikorras kõige rohkem pildistad?
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas German »

petzp kirjutas:...nagunii on tänane aparaat vaja paari-kolme aasta pärast välja vahetada (kui hea ja kallis see täna ka poleks). Uued mudelid tulevad liiga kiirelt peale...
Keegi ei sunni kedagi midagi vahetama hakata. Kui aparaat teeb ka mõne aasta möödudes jätkuvalt häid pilte, siis milleks tekitada endale põhjuseta peavalu? Las need uued tulevad, see ongi selle tootevaldkonna turundusele iseloomulik.
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas monty11 »

No kui naabril uuem kaamera, siis ei saa ise kaks aastat vana kaameraga enam pilti teha.
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
uko
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Sept 2010 23:26

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas uko »

hahaa milline igavikuline küsimus :D
Vormsinool
Postitusi: 4
Liitunud: 23 Okt 2010 10:56

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas Vormsinool »

tüüpiline eestlase kadedus et naabril on parem ja uuem aparaat siis vaja kindlasti uuem mudel saada :lol:
ise kasutan 450D ja väga rahul jätkuvalt ei kavatse seda nii pea välja vahetada sest rohkem oleneb ikka torust ja nupuvajutajast et mis sa sellega teha suudad.
sten82
Postitusi: 103
Liitunud: 28 Sept 2010 00:26

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas sten82 »

Kuulge tõesti see ''Naabril on parem. Tahan kaa! '' on täielik nõmedus.
Ise kasutan Canon EOS 300D -d ja ei taha mitte mingil juhul uut praegu.
Otsustama peaksid siiski nii, et proovid mõlemat ja siis otsustad kumb rohkem meele järgi on.
Ise valisin Canoni tema suure objektiivide valiku poolest.

Eestimaa punane olen :D

Ja Nikonil on küll kollane nagu sõimuks :D Meenutab Hiinat.
Niko

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas Niko »

"Ise valisin Canoni tema suure objektiivide valiku poolest"

...ja mis sa selle suure valikuga pihta hakkad? Sulle piisab kitist, teisi pole sul kunagi tarvis. Head pildistamist!
sten82
Postitusi: 103
Liitunud: 28 Sept 2010 00:26

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas sten82 »

Niko kirjutas:"Ise valisin Canoni tema suure objektiivide valiku poolest"

...ja mis sa selle suure valikuga pihta hakkad? Sulle piisab kitist, teisi pole sul kunagi tarvis. Head pildistamist!
Hetkel võtan just Helios 44M juurde :D
Viimati muutis sten82, 26 Okt 2010 20:27, muudetud 1 kord kokku.
ex-ex-enn

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Hetkel võtan just helios m44 juurde :D"

see oli löök allapoole vööd...
sten82
Postitusi: 103
Liitunud: 28 Sept 2010 00:26

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas sten82 »

Lihtsalt helios on hetkel marko jaoks parem kui kit-i oma . :D
ex-ex-enn

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ma pidasin silmas seda, et nikon on ainus laiatarbebränd, millele ei saa m42 klaasi ette panna. mitte et helios 44 mingi ulmevinge asi oleks, aga nii üldisemalt.
sten82
Postitusi: 103
Liitunud: 28 Sept 2010 00:26

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas sten82 »

Äkki täpsustad miks ei saa?
ex-ex-enn

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas ex-ex-enn »

nikoni objektiivi kinnitus filmi/sensori tasapinnast (register) on suurem kui m42. kuna see oli pentaxi algupärane kinnitus oli seesama m42, siis tema bajonett on sama kaugusega. ülejäänud brändidel on see kaugus veel väiksem, nii et adapteerida saab isegi varuga.

miks see oluline on? et säiliks võimalus lõpmatusesse teravustada. makro puhul on muidugi savi.

abistav viide: http://en.wikipedia.org/wiki/Flange_focal_distance" onclick="window.open(this.href);return false;
ex-ex-enn

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas ex-ex-enn »

täpsustaks, et on olemas optikat sisaldavad m42 adapterid, aga nendest tekkiv kvaliteedikadu muudab adapteerimise mõttetuks, eriti arvestades selliste adapterite hinda.
sten82
Postitusi: 103
Liitunud: 28 Sept 2010 00:26

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas sten82 »

Selge. Aga kuna juba OT hakkas käima, siis küsiks ka seda, et kas keegi seletaks mulle ära, et mis on orivälk ja mis vahe on E-TTL II ja E-TTL välgul
ex-ex-enn

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ori päästab peremeesvälgu sähvatuse peale orivälgu lahti.
enamuses stuudiovälkudes on lihtne orjasilm vaikimisi sisseehitatud, kaamerapealsetel kasutatakse tänapäeval enamasti veidi keerulisemat omavahelist suhtlemist aga põhimõtteliselt on peremees-ori süsteem nendegi puhul kasutusel.
sten82
Postitusi: 103
Liitunud: 28 Sept 2010 00:26

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas sten82 »

Et siis skeem oleks siuke, et peremeesvälk-ori-orivälk ?
Ja mis vahe siiski E-TTL ja E-TTL II on?
ex-ex-enn

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas ex-ex-enn »

orivälke võib olla ka mitu. samamoodi võib peremeesvälgu asemel olla kontrollvälk, mis ei valgusta pildistatavat. lihtsamate süsteemide puhul kasutatakse selleks infrapuna lainepikkust, ttl juhtmevabade süsteemide puhul käib infovahetus enne põhivälku ja juhtvälk seda ei lase.
ettl ja ettl2 vahet pead omal käel uurima, see on teema mida mul pole seni vaja olnud endale selgeks teha. ju sellel uuemal mingeid lisafunktsioone on lisatud.

aga nikonil on olemas hea lugemine süsteemsete välkude kasutamisest - http://www.nikonusa.com/pdf/SB800_techniques.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
sten82
Postitusi: 103
Liitunud: 28 Sept 2010 00:26

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas sten82 »

Äkki saad anda kontrollvälgust illustreeriva pildi?
Ja ka välgu orja pilt ei teeks paha.

Ja mis see on ja milleks seda kasutatakse? ----->http://www.digikaup.ee/index.php/1/47/82/172<------
ex-ex-enn

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas ex-ex-enn »

kontrollvälk (välguavaja) - http://www.photopoint.ee/et/toode/6484/ ... valguavaja" onclick="window.open(this.href);return false;
orjasilm - http://www.photopoint.ee/et/toode/11600 ... aga-457025" onclick="window.open(this.href);return false;

nagu ma enne kirjutasin, moodsatel süsteemsetel välkudel käib suhtlemine tunduvalt keerulisemalt.
ex-ex-enn

Re: Canon vs Nikon

Postitus Postitas ex-ex-enn »

nagu sa ilmselt juba aru said, sinuviidatu on samamoodi orjasilm.
Vasta