No kumb???

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
juulike

No kumb???

Postitus Postitas juulike »

Selle aasta lemmikküsimus, kuid siiski:
http://www.photopoint.ee/et/toode/15243 ... 200mm-must" onclick="window.open(this.href);return false;
VÕI
http://www.photopoint.ee/et/toode/593/n ... 5-200mm-vr" onclick="window.open(this.href);return false;

Pentax k-x'i sensorist olen palju kuulnud, kuid mida see sensor niipalju paremaks muudab? Süda ikka ihkab Nikonit, aga sellise raha eest tahaks head asja siiski saada...
ex-ex-enn

Re: No kumb???

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ega südame vastu ei saa...
rRnt
Postitusi: 52
Liitunud: 19 Dets 2009 22:53
Kontakt:

Re: No kumb???

Postitus Postitas rRnt »

Sellest valikust võtaks iga kell K-x, saaks aru, kui kahtleksid D5000 ja K-x'i vahel, kuid jah hinnaklassid on seal juba teised.
juulike

Re: No kumb???

Postitus Postitas juulike »

Niipalju, kui ma kuulnud olen, siis D5000 on parem ainult oma video salvestamise võimaluse pärast. Aga see pole minu jaoks üldse oluline.... Afa ex-ex-enn, miks raudselt k-x?
rRnt
Postitusi: 52
Liitunud: 19 Dets 2009 22:53
Kontakt:

Re: No kumb???

Postitus Postitas rRnt »

Seda ma silmas pidasingi, et funktsioonidelt-andmetelt on K-x pigem sarnane D5000 kui D3000ga, kuigi hinnaklassi poolest seaks pigem K-x ja D3000 ühele pulgale.
juulike

Re: No kumb???

Postitus Postitas juulike »

aga no, kas algajale on mignit erilist vahet, kas pentax k-x või nikon d3000?
ex-ex-enn

Re: No kumb???

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Afa ex-ex-enn, miks raudselt k-x?"

mina kirjutasin kõigest südamehääle kuulamisest.
kui üldiselt ei ole eri brändide odavatel algajakeredel olulist vahet, siis k-x eristub oma korralikuma uuema sensori poolest. dünaamika, värviülekanne ja iso taluvus on paremad kui neil vanadel sony sensoritel mida mitu tootjat kasutavad (ja ka pentax k.m peal viimati kasutas).
aga põhjus, miks ma digitaliseerudes canoni pealt pentaxile kolisin, oli pentaxi inimlikkus. ainsa tootjana saab pentaxi ka kõige odavamate keredega kasutada vanemat optikat nii pentaxi bajoneti kui m42 keermega (või ükskõik millist muud mida õnnestub ette sobitada), töötab nii valgusmõõtmine kui fokuseerimise kinnitus. nikonile õnnestub ka vanemat oma kraami ette keerata, kuid funktsionaalsus toimib ainult kallimatel keredel. canon jättis oma fd põlvkonna maha ja tegi autofookuse tulekul ef kinnituse.
no ja lisaks on pentaxil palju selliseid väikseid inimlikke funktsioone mida teistel ei pruugi kohata. hüpermanuaalist ja hüperprogrammist oled kuulnud? tõsi, see funktsioon kuulub k20d ja k7 juurde uuematest keredest.
juulike

Re: No kumb???

Postitus Postitas juulike »

vabandust, ex-ex-enn, ma hiljem alles märkasin, et sina ei pooldanud nii tugevalt k-x'i :) aga siiski tänud info eest.
kuid kas see uuem sensor siis teeb ka pildid oluliselt paremaks? või on pildikvaliteedil ka mingit vahet? ma selline hobipidlistaja, et profikaamerat pole vaja. kuid kui k-x on isegi odavam kui d3000, siis peab vist selle üle järele mõtlema isegi...
Külaline

Re: No kumb???

Postitus Postitas Külaline »

"kas see uuem sensor siis teeb ka pildid oluliselt paremaks?"
parema pildi teeb parem fotograaf, kaamera on ainult vahend mis annab võimaluse parema pildi tegemiseks.

"profikaamerat pole vaja"
profikaamerad on kõnealustest 10 või isegi 50 korda kallimad, me räägime ikka algtaseme hobikaameratest. neist edasi tulevad prosumer kaamerad hinnaklassis paar-mõnikümmend krooni.
fredd

Re: No kumb???

Postitus Postitas fredd »

heheee, leidsingi koha, kus oma küsimust küsida :) seega, nagu ma aru sana, siis k-x ja D5000 on üsnagi sarnased? ometi on hinnavahe ikkagi paar tuhat. kas ainult nikon tahab ainult nime eest raha saada või pakub kaamera ka midagi sellist, mis seda hinnavahet korvaks? või kumbat te ise soovitaksite?
bayou
Postitusi: 5
Liitunud: 16 Apr 2010 16:07

Re: No kumb???

Postitus Postitas bayou »

Nikoniga saab kaasa ka akulaadija, mis on suur pluss. Patareidega möllamine hakkab lõpuks kõvasti rahakotile.
ex-ex-enn

Re: No kumb???

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Patareidega möllamine hakkab lõpuks kõvasti rahakotile"

eneloop (või analoogid) akud koos normaalse laadijaga saab mõnesaja eegu eest. eneloop seisab sama kaua laetuna ja annab samapalju võtteid kui liitiumaku, testitud.
rRnt
Postitusi: 52
Liitunud: 19 Dets 2009 22:53
Kontakt:

Re: No kumb???

Postitus Postitas rRnt »

Kohati peavad eneloop/infinium akud pareminigi vastu kui liitiumklots, eriti külmas. Photopointis on näiteks saada Panasonicu akulaadija koos nelja Infinium akuga. Olin isegi alguses skeptiline kuna peres oli kunagi HP digiseebikas mis sõi AA tüüpi akusid ning ei pidand kohe üldse nendega vastu. Aga K-x ja Infinium on hea paar oma kogemusele toetudes, isegi miinus 20 kraadi juures 15 minutilise säriajaga tähejuttide pildistamine polnud probleem.
ex-ex-enn

Re: No kumb???

Postitus Postitas ex-ex-enn »

no ja avariiolukorras patareide kasutamise võimalus on juba puhas boonus.
mul ühe teise brändi mida nimetada ei tohi (tm) kaamera tegi eneloopidega 900 ja normaalsete patareidega 500 võtet. hetkel seisab see kaamera eneloopidega riiulis tagavarakerena ja selle aja (2,5 aastat) jooksul pole vaatamata ainult 3 laadimisele veel juhtunud, et vajalikul hetkel akud tühjaks oleks saanud.
Vasta