Tamroni objektiiv Nikonile

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
segaduses

Tamroni objektiiv Nikonile

Postitus Postitas segaduses »

on kellelgi kogemusi Tamron 70-300mm objektiiviga? Hind on soodne, näidispildid netis on täitsa kobedad. Ei tea, kas parem valik kui näiteks Nikkor 50-200mm?
Minikon
Postitusi: 20
Liitunud: 01 Sept 2009 14:24

Re: Tamroni objektiiv Nikonile

Postitus Postitas Minikon »

mina olen seda Tamronit proovinud. Pole seal head midagi. Ja ega 3000 EEK eest saa ollagi midagi head. Mina ostsin ikkagi kallima Nikkor 70-300VR-i. Nikkor on parema joonisega ja tunduvalt kiirema autofookusega.
ex-ex-enn

Re: Tamroni objektiiv Nikonile

Postitus Postitas ex-ex-enn »

tamroni 70-300/4-5,6 ongi nikkor, seetähendab omal ajal koos nikoniga arendatud. tamron on teinud sellest nüüd juba päris mitmenda edasiarenduse kuid nikon lõpetas oma mudelitootmise mingil hetkel. allikas - photozone.de

mul on see olemas, täiesti teadlikult ostetuna. mulle vajalikus keskmises fookuskauguste vahemikus on väga hea, 70mm ots on enam-vähem aga 300mm otsas ühelt poolt objektiivi pimeduse ja teiselt poolt poolkaadril varem algava difraktsiooni tõttu ei ole väga hea. kui F5,6 objektiiv läheb teravaks kuskil F11 või peale seda, siis poolkaadril hakkab F8 juures difraktsioon juba pilti (teravust) sööma. af kiirust nikoni ees ei oska kommenteerida aga pentax k20d keresisene mootor liigutab seda täiesti talutava kiirusega.

kui on võimalik, osta mõni valgem toru, aga selles hinnaklassis muidugi antud tamronist paremat ei leia.
mehhaaniliselt on korralik, olemas on avarõngas vanemate filmikeredega kasutamiseks jne.
ex-ex-enn

Re: Tamroni objektiiv Nikonile

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Ei tea, kas parem valik kui näiteks Nikkor 50-200mm?"

50-200 on poolkaadrile tehtud 70-300 täiskaadriobjektiivi analoog. kindlasti on see kergem kui täiskaadri kobakad ja kuna on optimeeritud pookaadri sensorile, siis võib ka mõningal määral olla vahe pildis, paraku pole antud toru ühelgi mu tuttaval, nii et konkreetsemalt ei oska kommenteerida. aga tegemist on samamoodi kitobjektiiviga, nii et midagi väga revolutsioonilist ka loota ei tasu.

kui mul on küsimusi mõne tundmatu objektiivi kohta, siis ma tavaliselt vaatan http://photozone.de/" onclick="window.open(this.href);return false; lehele, nende hinnangud mulle tuttavate torude osas on minu kogemusega kokkulangevad. seega usaldan ma neid ka mulle tundmatute torude osas.
Vasta