Objektiiv nikonile.

O-ost; M-müük; V-vahetus; T-Töö; Ä-ära anda
Fotomees

Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas Fotomees »

Nii .. Plaanis soetada endale objektiiv . et saaks kasutada lainurgana looduses pildistamiseks ja natuke ka suumi , et pildistada inimesi , sporti ..
umbes 18-70mm oleks hea ( aga võib ka muid ) . Aga , et nikkori kit 18-55mm variant ei sobi mulle , sest mul plaanis pildistada sporti , kus on vaja kiiret fokuseermist . Seega jääb nikkori 18-55mm variant välja .
Olen kuulnud ka , et mõned sigma objektiivid näiteks ei sobi nikoni kaamerale , et siis soovitada neid , mis sobivad . Ja valgusjõulisem võiks ka objektiiv olla .
Objektiivil peab kindlasti olema sisseehitatud automaatne fokuseerimine vms . Sest kaameral mul seda sisseehitatud pole .
Oodata soovitusi , max hinnaga 5000 .-

Tänud .
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas Luik »

Selline objektiiv on täitsa olemas: AF-S DX Zoom Nikkor ED 18-70mm F3.5-4.5G(IF).
See oli D70-ne kit objeks. Olen pildistanud ja võin öelda, et täitsa hea.
Allan

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas Allan »

18-70 saab hästi maletajaid ja kabetajaid pildistada. See ka sport juu..
Fotomees

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas Fotomees »

Sprodi all ma mõtlesin ikka rohkem ekstreemsporti ja muid alasi , kus on vaja kiiret fokuseerimist .
JA see nikkori objektiiv ... Kui kiire fokuseerimine sellel objektiivil on ? nikkor 18-55mm objektiivist kiirem ikka ?
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas Luik »

Nagu mäletan enda pildistamisi siis aeglus polnud probleemiks. Ei ole 18-55 pildistanud, kuid ega selle hinna eest kiiret profiobjet saa.
Fotomees

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas Fotomees »

Ahsoo .Eks seda tuleb siis lihtsalt käia proovimas poes .
Siis oleks veel üks küsimus vms .
Kumb neist objektiividest parem oleks ? Et kas VR sellise suumiulatusega veel on vajalik jne ..Hind neid praktiliselt sama .
Nikkor AF-S DX 18-70mm F3,5-4,5 G IF ED
Nikkor AF-S 18-105mm F3,5-5,6G DX VR ED
Allan

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas Allan »

vaata mõni 24-70 või 70-200 F2.8 zoom. Saan aru, et sul on mootorita kere. Siis sobivad Sigma HSM või Tamrom Motor või Nikkor AF-S tähisega objektiivid. Midagi siit
http://fotoluks.ee/?op=body&id=113&cid=375&cgid=" onclick="window.open(this.href);return false;
http://fotoluks.ee/?op=body&id=110&cid=1809&cgid=" onclick="window.open(this.href);return false;
http://fotoluks.ee/?op=body&id=113&cid=375&cgid=" onclick="window.open(this.href);return false;
http://fotoluks.ee/?op=body&id=113&cid=375&cgid=" onclick="window.open(this.href);return false;
Allan

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas Allan »

vabanda, linkimine läks viltu.
Fotomees

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas Fotomees »

Miks sa just soovitad sigmat või tamroni ? Nikkor sobiks ju ikkagi paremini ?
Allan

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas Allan »

õige, aga Nikkori valged (kiire AF-iga) objektiivid maksavad palju palju. Kui jaksad osta, siis küll
http://fotoluks.ee/?op=body&id=107&cid=331&cgid=" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotomees

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas Fotomees »

See objektiiv isegi sobiks aga sellel vist pole sisseehitatud autofokuseermist . :S
Ja sigma objektiividega pidi ka nii olema , et mõned sobivad ja mõned mitte .
Pole muud peale nikkori objektiivide kunagi kasutanud ...
Allan

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas Allan »

ei sobi, vaata sealt reast HSM tähisega. Neil on mootor objektiivis.
Veel niipalju, et sõber käis D90 ja 18-105VR korpalli pildistamas. Ei tulnud suurt midagi välja. Pealtpanemisel oli pall ammu läbi rõnga, kui pildi sai. Aitas aga see, et fokuseeris manuaalselt rõnga peale valmis ja siis ootas momenti.
Head katsetamist.
Fotomees

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas Fotomees »

Hmm .. Eks ma uurin edasi ja postitan siia , kui miskit küsida tahan .
janekfoto

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas janekfoto »

Kõike head ikka korraga ei saa :) Kiire ja valgusjõuline ja odav oleks 50mm fix, maastikule saab ka sellega edukalt minna, panoraamiks väga hea valik.
Teine soov oli lainurgaga loodusesse - siin ei ole kiirus oluline faktor ma saan aru, seega sobiks mõni odavama otsa lainurk kenasti, miks mitte see sama KIT.
Fotomees

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas Fotomees »

Noo Sigma 17-70mm F2.8 sobib mulle väga hästi . Seda saab looduses nii lainurgana kasutada , kui ka pildistada inimesi ja sporti .
Niko

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas Niko »

17mm pole poolkaadri ees küll mingi lainurk (26 mm vaste 35 standardi järgi). Aga asja ajab ära. Mul oli kunagi seesama Sigma, nurgad olid ikka väga ebateravad (udused).
E.

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas E. »

17 mm objektiiv on lausa ülilainurkobjektiiv! Niko ära aja Fotomeest segadusse.
Niko

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas Niko »

E. - ja kuidas sa siis fookusvahemiku 10-20 nimetad?
ex-ex-enn

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

klassikaliselt on täiskaadri mõistes 35mm ja sellest allapoole lainurkobjektiivid, mööndusega, et õige lainurk algab 28mm pealt.
tuues need mõõdud dx kaadrile üle, saame lainurga alates 23,33..mm. seega 17mm oma vastega 25,5mm täiskaadri ees lugeda täiesti vabalt lainurgaks. poolkaadri ees seda ülilainurgaks on veidi liialdus nimetada, kuid lainurk ta igastahes on.
E.

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas E. »

Niko kirjutas:E. - ja kuidas sa siis fookusvahemiku 10-20 nimetad?
Ok, jättes kõrvale tõiga, et objektiiv sensori suurusest ei muutu... blablabla... siis ülilainurk on tõesti väike liialdus, lainurka aga kohe kindlasti! 10-20 on aga kindlasti ülilainurk.
Niko

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas Niko »

fix-i puhul saame küll määratleda üheselt ülilainurk ja lainurk j.n.e. Zoomide puhul olevat asi natuke teistmoodi. Näiteks 17-70 on normaalzoom, 10-20 lainurkzoom. Nii seletas asja fotoluksi mees, nii on ka nende kodulehel. Tegu siis poolkaadri optikaga.
ex-ex-enn

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Nii seletas asja fotoluksi mees"

nii lihtsa asja teadasaamiseks pole mõtet müügimeest tüüdata, see peaks olema üks esimesi asju, mis vähegi normaalsel algtaseme koolitusel selgeks tehakse. sa ikka oled vähemalt ühe (foto)raamatu läbi lugenud või mingigi koolituse läbi teinud?
Niko

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas Niko »

olen Enn. Olen palju fotoraamatuid lugenud, aga see oli mingi 35 aastat tagasi. Siis kui pildistamisega alustasin ja kemikaalidega solistasime. Mis puutub müügimehe tülitamisse, siis sõime just täna koos lõunat ja lobisesime niisama uutest objetiividest. Muidugi Nikoni omadest.
ex-ex-enn

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"aga see oli mingi 35 aastat tagasi"

ja mis pähjustas hilisema seisaku? ka mina lugesin esimest fotoraamatut 36 aastat tagasi, kuid see ei tähenda, nagu poleks uuemal ajal midagi juurde lugeda.

ps - ma küll ei tea su noorepõlve lektüüri, kuid suure tõenäosusega sa sealt ei saanud teadmisi mis võimaldaks ennast zoomobjektiivide eksperdiks lugeda.
Niko

Re: Objektiiv nikonile.

Postitus Postitas Niko »

"ja mis pähjustas hilisema seisaku"
üks teine tehnikahobi hakkas rohkem köitma. Neid tehnikaraamatud ja ajakirju on mul kümneid kordi rohkem, kui fotoraamatuid. Nüüd on jälle kaamera igapäevakaaslane. Ja ekspert pole ma kunagi fotoalal olnud. Head sügisepildistamist!
Vasta