Zeiss objektiivid

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Hannes

Zeiss objektiivid

Postitus Postitas Hannes »

Küsimusepüstitus võib tunduda pühaduseteotusena, aga teadjad võiks siinkohal mitteteadjatele selgitada, et kas Zeissi objektiivid tõepoolest oma hinda väärt on?
Hannes
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Okt 2010 20:39

Re: Zeiss objektiivid

Postitus Postitas Hannes »

Panin küsimuse Canoni foorumisse, kuna just Canonile otsin mõnusat lainurka. Ei tahaks uisa-päisa midagi soetada, seda enam, et kiiret pole.
Väike "hinnavaatlus" sarnaste parameetritega objektiivide hulgas annab sellise tulemuse:
Canon EF 35mm F2,0 - 4799kr
Distagon T* 2/35mm ZE Canon EF - 14189kr
Ning lihtsalt võrdluse mõttes:
Nikkor AF 35mm F2,0 D - 5899kr
Zeissi toode pea kolm korda kallim, kui Canonil või Nikkoril :( Siit siis ka minu küsimus.
Kaevasin tiba netiavarustes ringi ja leidsin jutu, kus keegi kodanik Mac Danzig on ritta pannud järgmised torud:
* Zeiss Distagon 21mm f/2.8 ZE - 24439kr
* Zeiss Distagon T* 3.5/18 ZE - 19709kr (midagi umbes sellist ma oma otsingutel silmas pidasin)
* Canon TS-E 17mm f/4L - ebay-st ca 2100€
* Canon 17-40 F/4 L - 13999kr
Kui ma nüüd õigesti selle venna jutust aru sain, siis ega ta oma TSE 17-st loobuda ei taha. Et kui pappi oleks jalaga segada, siis võiks mõni Zeissi toode ka olla, aga...
Lisaks ei paista ka http://www.photozone.de Zeissi torude testide tulemused midagi hirmus kilkamapanevat olevat.
Ehk siis ootan jätkuvalt teadjate kommentaare tõstatatud teemal.
Hannes
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Okt 2010 20:39

Re: Zeiss objektiivid

Postitus Postitas Hannes »

Paistab olevat väga hästi hoitud saladus, et keegi kommenteerida ei oska:( Kahju.
PSSSSSS

Re: Zeiss objektiivid

Postitus Postitas PSSSSSS »

Saladus on see, et Zeissid on käsifookusega, neile, kes vihkavad autofookust. Sellest tulenevast objektiivi teistsugusest ehitusest on ka pilt suts teine. Ei pruugi ihusilmaga vahet märgata. Kolleksionäärile olulised asjad, tavaklõpsijale ebaolulised. Kumb sina oled?
Hannes
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Okt 2010 20:39

Re: Zeiss objektiivid

Postitus Postitas Hannes »

Sellest, et Zeissid käsifookusega on, olen ma isegi aru saanud. Kusjuures, mõnedel puhkudel ei pruugi käsifookus sugugi mitte puuduseks olla.
Teine asi, mida ma olen tähele pannud, et täna Canonile pakutavad objektiivid on kõik fiksid, ehk mitte neile, kes zoomida armastavad. Samas ei pruugi ka fiks fookus alati miinuseks olla.
Minu küsimusepüstitus oli mõeldud ikka selgitamaks, kas see hind, mida nende Zeisside eest küsitakse, ka kuidagimoodi pakutava kvaliteediga kooskõlas on. Kui nüüd mõni foorumilugeja, kes nii Zeissi kui ka parameetritelt samaväärse mõne teise tootja optikat kasutanud on, neid vooruseid ja puuduseid kommenteerida oskaks...
Mingi kollektsionäär ma paraku ei ole. Objektiivi soetan ikka pigem kena pildikvaliteedi pärast, mitte kappi klaasi taha sõpradele näitamiseks.
Vasta