18-250...kas midagi viga?

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
killkoll

18-250...kas midagi viga?

Postitus Postitas killkoll »

Sigma 18-250mm f/3.5-6.3 Kaalun selle objektiivi ostmist ja oma sõprade hulgas olen kuulnud erinevaid vastuseid, yks ütleb et on väga hea teine aga räägib et valguse kvaliteet ei ole hea? ma ise väga pädev ei ole selles asjas et äkki keegi targem oskab öelda midagi?



Aitäh
Niko

Re: 18-250...kas midagi viga?

Postitus Postitas Niko »

pimedast superzoomist ära midagi head looda. Ja ega need Sigmad hästi N,C,P keredega kokku ei tööta. Kui võimalus, tee enne ostu mõned proovipildid.
ex-ex-enn

Re: 18-250...kas midagi viga?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

kui suudad, siis jäta selline pime ja udune käkk ostmata. niko juba andis põhjenduse.

ma saan aru, et plaanid 18-55 kitobjektiivi välja vahetada, aga sellisel juhul kaotad sa kõigis muudes näitajates peale pikkuse. ja siis avastad, et sellise pikkusega koos nende muude viletsate näitajatega pole ka midagi peale hakata. või kui, siis mõnel päikesepaistelisemal päeval aastas. sedagi juhu, kui muud asjaolud soodsaks osutuvad.

aga inimesed on erinevad, ma loomulikult ei tea, mida sa objektiivilt ootad või milleks seda kasutama hakkad.
killkoll

Re: 18-250...kas midagi viga?

Postitus Postitas killkoll »

Et siis oleks mõistlikum osta 70-300?
Niko

Re: 18-250...kas midagi viga?

Postitus Postitas Niko »

täpsusta, millist 70-300 silmas pead? Mis kaamera? Ja mida sa üldse pildistada tahad?
killkoll

Re: 18-250...kas midagi viga?

Postitus Postitas killkoll »

Canon eos rebel xseos 1000D ja tahan kaugele pildistada.
ex-ex-enn

Re: 18-250...kas midagi viga?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

tsiteerin klassikut: "ja siis avastad, et sellise pikkusega koos nende muude viletsate näitajatega pole ka midagi peale hakata. või kui, siis mõnel päikesepaistelisemal päeval aastas. sedagi juhu, kui muud asjaolud soodsaks osutuvad."

peale pika toru on sul vaja ka valgust, et see pikk toru midagi näeks ja statiivi, et see mida näed paigalt ära ei väriseks.

kui plaanid loomi-linde pildistada, siis on selleks otstarbeks teised torud kui need pimedad-udused rahvazoomid.
kui tahad lihtsalt rahva hulgas piiluda, siis suru maha loomupärane piinlikkus (piilumine teatavasti on häbiväärne tegevus) ja osta canoni või tamroni vastav toru, stabilisaatoriga.

teine klassik (robert capa) on öelnud, et kui su pildid välja ei tule, siis pole sa läinud piisavalt lähedale.
killkoll

Re: 18-250...kas midagi viga?

Postitus Postitas killkoll »

Piinlikust mul õnneks ei ole ;) Aga mul tekkis se häda uue objektiivi järgi alles nüüd, kui põllu peal minust 200 m kaugusel oli suure puhvis sabaga, ilusa paksu karvaga rebane ja ta lihtsalt jõllitas mind. Mina muiugi ei saanud oma 55 pilti teha :evil: siiamaani ajab kurjaks ja siis niisama et lihtsalt kaugemalt pilti teha!
Canon EF-S 55-250mm f/4.0-5.6 IS kas selline sobiks?
ex-ex-enn

Re: 18-250...kas midagi viga?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

viidatud canoni objektiiv on just sarnasel otstarbel (algajale tunnetuse andmiseks) tehtud,
kui sul on suurem huvi antud teemal, siis oleks mõistlik muretseda aderi ja tartese "loodusfoto lugu ja lumm" (http://www.varrak.ee/product/6636/" onclick="window.open(this.href);return false;) ja läbi lugeda.
aga nii etteruttavalt võin öelda, et enamus seal näidatud loomapilte on tehtud canon 100-400/4,5-5,6 L IS USM (http://www.photopoint.ee/et/toode/3617/ ... -objektiiv" onclick="window.open(this.href);return false;) abil.
PSSSSSS

Re: 18-250...kas midagi viga?

Postitus Postitas PSSSSSS »

200m pealt puhvis rebast saab 2500mm objega.
Vasta