Millist objekitiivi soovitaksite D5000-le

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Hehee

Millist objekitiivi soovitaksite D5000-le

Postitus Postitas Hehee »

Niisiis sai kuukene tagasi D5000 ostetud ja kitikas ka. Nüüd on plaan soetada u 300 mm-ga obje, et loomi taga ajada. Mida te soovitaksite. Hind võiks olla kuskil kuni 12000, hea meelega soetaks Nikkori, aga ka Sigma ja Tamron ei ole väga välistatud... Ei ole nende Nikoni lühendite osas, mis obejede järgi sõidavad väga kodus, aga kas minu kahtlus on õige, et d5000-le DX tähisega objektiiv ei lähe? Mainiks veel, et tahaks, et oleks värinastabilisaator ka küljes :).
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Millist objekitiivi soovitaksite D5000-le

Postitus Postitas Luik »

Sellele just DX tähisega objektiivid ongi sobivamad. Võivad ka selleta olla.
Värinastabilisaatori tähis on Nikkoril VR, Tamronil VC,
Kasutaja avatar
Valle
Postitusi: 97
Liitunud: 22 Mai 2008 15:17

Re: Millist objekitiivi soovitaksite D5000-le

Postitus Postitas Valle »

Nikkor AF-S 70-300 VR on kahtlemata väga hea valik. Kuigi samas sain hiljuti proovida ka Tamroni uut 70-300 VC stabikaga varianti ja stabikas on küll uskumatult hea. 300mm pealt kümmekond meetrit eemal asuv objekt 1/8 säriga küllaltki teravalt pildile saada polnud sugugi ulme. Samuti on autofookus päris kiire sel uuel Tammyl.
GOOGLE // Digitest.ee - Digitehnika teejuht
Külaline

Re: Millist objekitiivi soovitaksite D5000-le

Postitus Postitas Külaline »

Aga kas soovitaksid pigem Nikkor AF-S 70-300 Vr-i või seda Tamronit? Alati vist ei saa ju garanteerida et mitte-nikkor ideaalselt töötaks)
ex-ex-enn

Re: Millist objekitiivi soovitaksite D5000-le

Postitus Postitas ex-ex-enn »

tamron erinevalt sigmast toodab töötavaid objektiive.
Külaline

Re: Millist objekitiivi soovitaksite D5000-le

Postitus Postitas Külaline »

Ohhooo, seda kuulen esimest korda. Tavaliselt pannakse tamron-sigma samale pulgale. Parasjagu raske otsus minu jaoks.
ex-ex-enn

Re: Millist objekitiivi soovitaksite D5000-le

Postitus Postitas ex-ex-enn »

üldlevinud teadmise järgi tamron ostab tootjate köest kere ja objektiivi (vüi välgu) vahelise suhtluse litsensid, sigma aga on need oma tarkusest (ja mitte alati toimivalt) lahti muukinud.

vähemalt minu kogemus ja foorumis loetu kinnitab seda.

seda uut juubeli-tamronit pole katsuda saanud, aga ka vana 70-300/4-5,6 on neil hea, vahemalt keskmistel pikkustel ja õige ava valimisel. mehhaaniliselt ja kerega koostöölt aga kindlalt väga hea.
Mina

Re: Millist objekitiivi soovitaksite D5000-le

Postitus Postitas Mina »

Aitäh uute teadmiste eest, pole seda infi varem kuulnud:). Kuidagi julmalt tõmbab nikkori poole, aga tamronil on ju suurem ava. Et pool-algajal on ju vähem valgusjõulisega raskem?
ex-ex-enn

Re: Millist objekitiivi soovitaksite D5000-le

Postitus Postitas ex-ex-enn »

F4 VS F4,5 on suht tähtsusetu vahe, eriti teleobjektiivi lühikeses otsas.

olulisem on, millise ava juures objektiiv teravalt joonistab.
ex-ex-enn

Re: Millist objekitiivi soovitaksite D5000-le

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ja veel - jätkuvalt pole uue juubeli-tamroniga väga põhjalikult kursis, aga vana 70-300/4-5,6 oli neil koos nikoniga tehtud. nikon küll lõpetas oma mudeli tootmise aga tamron moderniseeris seda mitu korda, enne kui nüüd see uus tuli.

apo-ga sigma on ka jooniselt suht ok, aga nagu ma mainisin - sigma ei pruugi kerega alati koostööd teha. või lõpetab selle näiteks kaamera vahetamisel uuema vastu vms.

ja ka suht toimiva koostöö korral ei kirjutanud vähemalt mõni aeg tagasi exifisse kõiki parameetreid, mida oleks võinud. tamron suhtleb isegi nii vabalt, et minu kaamera oskab selle kõige teravamat ava kasutada erinevatel fookuskaugustel (kui ma lasen kasutada MTF eelistusega säri).
Vasta