Peegelkaamerate müügistatistika

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Kristjan

Peegelkaamerate müügistatistika

Postitus Postitas Kristjan »

Tere, kas keegi on kursis peegelkaamerate müügistatistikaga. Kuulsin, et Nikon on vist maailmas juba esimesele kohale pürginud sealjuures Eestis peaks olema teistest peaaegu kaks korda suurema müügiga. Samas on palju juttu, et Canoni müük pole endiselt vaibunud ja müük on igalpool esimesel kohal. On ka juttu olnud Pentaxi esikoha müügist Eesti turul.

Fotokalas keegi mainis:
Viimaste hinnangute järgi on DSLR turg järgmine:
Canon: 40%
Nikon 37%
Sony 13%
Pakub täitsa huvi, kui keegi on kursis, siis kuulaks heameelega.
Kasutaja avatar
Ardo-Jako
Postitusi: 551
Liitunud: 14 Apr 2008 19:09
Asukoht: Tallinn

Re: Peegelkaamerate müügistatistika

Postitus Postitas Ardo-Jako »

Maakera lõikes on Nikon ennast Canonist ette rebinud jah, minu teada. Samas ametlikke andmeid ei oma. Eesti, mis on üsna väike turg maakeraga võrreldes, on Pentax ise-enesest väga edukas, aga maailmaturgu see ei mõjuta olulisel määral.
Võib-olla pakub huvi see PhotoPointi blogi artikkel, mis sest et see seis kajastab kevadist pilti.
Fiat Lux
Pentax K-5 + Pentax FA* 77/1,8
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 162
Liitunud: 16 Apr 2008 11:43

Re: Peegelkaamerate müügistatistika

Postitus Postitas Sten »

2007 aasta Jaapani peeglite turu kohta oli ühes foorumis olemas graafik. 2008 on tõenäoliselt väga erinev, sest palju uusi peegleid tuli turule, kaasaarvatud Nikoni esimene täiskaader aasta algul, millele on järgnenud juba 2. Graafikul on turujaotus(%) kuude lõikes. Nikon - sinine; Canon - lilla; Pentax - kollane
japan.gif
japan.gif (11.31 KiB) Vaadatud 4089 korda
vahur.krouverk
Postitusi: 73
Liitunud: 22 Apr 2008 21:31

Re: Peegelkaamerate müügistatistika

Postitus Postitas vahur.krouverk »

Mina olin fotokalas selle % autor, info sain Thom Hogani artiklist, kes selle juurde mainis, et tegemist on hinnanguga. 2007 finantsaasta (mis Jaapani firmade jaoks märtsiga lõpeb) numbrid on ainukesed, mida ma olen näinud kogu maailma müüki hõlmavatena, muidu tilgub infot riikide/piirkondade lõikes.
Siin foorumis http://www.boards.ie/vbulletin/showthre ... p=58127296 on mingi numbrid selle aasta aprill-juuni kohta. Selle järgi on Canon esimene ning graafikus (plaanis 4.4 milj kaamerat müüa aastaga), Nikon oma müügigraafikus (plaanis 3.3 miljonit kaamerat müüa ) ning ka kasumis, Sony oli küll 3s, kuid tugeva kahjumiga. Küsimus on, kui kaua kavatseb Sony turule sissesöömise nimel kahjumit kanda.
Muidugi sügisene finantskriis lööb tõenäoliselt plaanitud müüginumbrid sassi ning kõigil tuleb oma ootusi vähendada.
Vasta