Mis mudel peale D80 võtta?

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
ristokru

Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas ristokru »

Hetkel tahetakse ära osta Minu D80 13-135 kit,Selle eest pakutakse 6500.- Mõtlesin et paneks natuke ise juurde ja võtaks midagi paremat asemele aga D90 mudelid jäävad sellest 2 korda kallimaks mida ise sooviks.Aga hetkel pakutakse D3100 mudelit ja Canon 550D mudeleid parema hinnaga,mis jääks seega alla 10k.Aga küsimus kas nad on paremad kui D80 või D90? Canon ei tundu kuidagi meeltmõõda,ära harjunud Nikoniga:) Äkki keegi oskab aidata mind mõtetega,kas jätta alles D80 või vaadata juba vähe parem mudel siis:)
külaline

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas külaline »

Minul samuti D80 ja oli ka mõte edasi liikuda. No ma ei tea kui suur edasi liikumine see on, aga hankisin kõrvale D200. Uuematele lihtsalt ei hakka hammas peale ja neid odavamaid mudeleid lihtsalt ei taha, siiani olen valikuga rahul.
Külaline

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas Külaline »

Kui sa ei tea mis täpselt vaja, siis piisab D80-st. Parem objektiiv on tunduvalt mõttekam investeering.
ristokru

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas ristokru »

Külaline kirjutas:Kui sa ei tea mis täpselt vaja, siis piisab D80-st. Parem objektiiv on tunduvalt mõttekam investeering.
Ma olen juurde ostnud juba 50mm 1.4 nikkori aga see 18-135 obje on ikka väga pime ja ei leia asendust sellele mis oleks vähegi parem..
indrme
Postitusi: 186
Liitunud: 03 Juun 2010 22:29
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas indrme »

Siin http://bythom.com/upgradepath.htm pakutakse edasiminemiseks erinevaid variante. Aga need on jälle kallid. Ise jätsin D80 alles ning ostsin juurde D90. Kui ISO-d madalad hoida, siis on D80 väga hea kaamera. Kui raha palju üle ei jää, siis soovitaksin ikka D90. Anttilas http://www.anttila.ee on nii D90 kui ka D300s päris soodsad.

D3100 või D5000 endale küll ei tahaks, sest ilma juhtpaneelita kaamera peal (kus näitab säriaega, ava jms) on üpris tüütu pildistada. Kes kasutab täisautomaatset või spordi- jne režiimi, neil ei ole vahet.
Külaline

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas Külaline »

indrme kirjutas:Siin http://bythom.com/upgradepath.htm pakutakse edasiminemiseks erinevaid variante. Aga need on jälle kallid. Ise jätsin D80 alles ning ostsin juurde D90. Kui ISO-d madalad hoida, siis on D80 väga hea kaamera. Kui raha palju üle ei jää, siis soovitaksin ikka D90. Anttilas http://www.anttila.ee on nii D90 kui ka D300s päris soodsad.

D3100 või D5000 endale küll ei tahaks, sest ilma juhtpaneelita kaamera peal (kus näitab säriaega, ava jms) on üpris tüütu pildistada. Kes kasutab täisautomaatset või spordi- jne režiimi, neil ei ole vahet.
Vaatasin ka anttilast just seda D90 koos 18-105vr-iga aga miinusteks see,et väiksem suum jälle seal ja hinnavahe veel neil 6000.- Just mõtlen et kas see 6000 tasub ära või mitte,kaldun arvama ,et see D90 mudel pole nüüd peajagu ka üle D80-e,kindlasti parem aga kas just nüüd 6000.- väärt rohkem? Et parem äkki investeerida see 6k paremasse objesse?
indrme
Postitusi: 186
Liitunud: 03 Juun 2010 22:29
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas indrme »

Kui objektiive just palju juba pole, siis nendesse investeerimine on võib-olla targem, kui uuema kaamera ostmine. Sõltuvalt vajadustest võiks ju soovitada Tamronit http://www.photopoint.ee/et/toode/12547 ... -objektiiv või http://www.photopoint.ee/et/toode/18284 ... -objektiiv vms - arvestades, et raha on kasutada ca 400 EUR-i.
ristokru

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas ristokru »

indrme kirjutas:Kui objektiive just palju juba pole, siis nendesse investeerimine on võib-olla targem, kui uuema kaamera ostmine. Sõltuvalt vajadustest võiks ju soovitada Tamronit http://www.photopoint.ee/et/toode/12547 ... -objektiiv või http://www.photopoint.ee/et/toode/18284 ... -objektiiv vms - arvestades, et raha on kasutada ca 400 EUR-i.
Ma tahaks just midagi valgusjõulist kuna see 18-135 mis mul hetkel on,see on jube pime obje,natukenegi hämaram ja kõik ka,samas mu 50mm fix teeb väga ilusaid pilte.
Ja tamronit väga ei kiideta,pole julgenud isegi vaadata sinnapoole:)
külaline

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas külaline »

400 euriga soetaks mina kasutatud Sigma 70-200mm f2.8 HSMi. Tamron 70-300 või sama Sigma 70-300 mina ei soovitaks mingil juhul. Aga see minu arvamus.
ristokru

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas ristokru »

külaline kirjutas:400 euriga soetaks mina kasutatud Sigma 70-200mm f2.8 HSMi. Tamron 70-300 või sama Sigma 70-300 mina ei soovitaks mingil juhul. Aga see minu arvamus.
Palju pildi ja kestsuse kvaliteedi vahe neil on võrreldes nikkor 70-200 2.8-ga?
Niko

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas Niko »

Sigma/Tamroni 70-200 puhul pole midagi Nikkoriga võrrelda. Enne, kui ostsin N 70-200/2.8 VR oli mul Sigma.
Vahe nagu öö ja päev.
ristokru

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas ristokru »

Niko kirjutas:Sigma/Tamroni 70-200 puhul pole midagi Nikkoriga võrrelda. Enne, kui ostsin N 70-200/2.8 VR oli mul Sigma.
Vahe nagu öö ja päev.
Siis proovin veel eemale hoida sigmadest ja tarmonitest ja kogun raha nikkori jaoks. See 70-200 2.8 ongi selline kõige universaalsem zuum või tasuks ka midagi muud veel piiluda?
külaline

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas külaline »

Kui juba Nikon 70-200 2.8 jaoks on raha koos, siis võta juba see eelpool mainitud Fotoluksist Nikon 300 f2.8. Muidugi sõltub milleks objet vaja on. Kasutasin ise ka alguses zoome, aga nüüd olen üle kolinud fiksile.
ristokru

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas ristokru »

külaline kirjutas:Kui juba Nikon 70-200 2.8 jaoks on raha koos, siis võta juba see eelpool mainitud Fotoluksist Nikon 300 f2.8. Muidugi sõltub milleks objet vaja on. Kasutasin ise ka alguses zoome, aga nüüd olen üle kolinud fiksile.
Mul 50mm 1.4 fix on juba aga kuna elan mere ääres siis hea ka kui on zuum ja ligedes väljamaa fotograafide jutte siis paljud on hakanud just kasutama ka zuum objesi ka portreedel juba,eriti 70-200 mudelit.
No see jama ongi et seda raha ei saa nii pea kokku:D Seepärast otsingi alternatiive sellele.Äkki mõni väiksema zuumi ulatusega aga peaasi ,et valgusjõulisem.
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas Huvituja »

küsisin siin foorumis hiljouti kas osta sigma 70-200 2,8 või tamroni 70-300 4- 5,6. valisin viimase.
Stabilisaatoriga objet saab kasutada ka 300mm juures ja siis on stabilisaatorist palju kasu, alati ei liigu ju statiiviga ringi.
70-200 2,8 on vaid nikkoril stabilisaator ja seda hinda ma ei maska, see on hinna poolest 3 korda kallim.
Aga kas kvaliteet ka 3 korda parem?
Minu praktika näitab et tamroni 70-300 4-5,6 ajab ikkagi asja ära.
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas Huvituja »

Soomes Rajala.fi müügis Nikon D90 müügil soodushinnaga 599 eurot. vana hind 909 eurot. soovitan.
D7000 maksab 999 eurot see on suur allahindlus.
2 poodi ka kus on.
objedest müüvad nikkorit ja sigmat.

Helsinki Sanomatalo
Rajala Pro Shop
Sanomatalo, Postikuja 2
00100 Helsinki

Avoinna ark. 9.00-19.00 ja la 10.00-16.00

Puh. 020 7530 281 faksi 020 7530 280
proshop@rajalacamera.fi

teine pood

Helsinki Itäkeskus
Rajala Pro Shop
Itäkeskus, Pikku-Bulevardi
Itäkatu 1-5
00930 Helsinki

Avoinna ark. 10.00-21.00 la 10.00-18.00
sunnuntaisin 12.00-18.00

Puh. 020 7530 287 faksi 020 7530 289
itakeskus@rajalacamera.fi
ristokru

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas ristokru »

Kuna sai üks kere maha müüdud siis nüüd võimalik võtta mingi obje omale.
Tahaks siis ikkagi paremat suumi.
Hetkel olemas 50mm 1.4G ja 18-105VR. Plaanis maha müüa 18-105VR,kuna suht väike kasutus ala.
Mõttes nüüd jälle Nikkor 70-300VR aga samas ka 18-200VR on parem kuna universaalsem.
Väga objektiive ei tahaks iga asja pärast ringi tõsta koguaeg.
Pildistada tahaks kõike,portree meeldib väga,maastik,mereääres jalutan pea igapäev(linnud jne).
Taga ajaks pildid kõigepealt ikka joonist,kvaliteeti. Hea bokeh ka plussiks ikka.
Äkki keegi oskab vähe suunata mind tupikust välja:)
DaStoned
Postitusi: 85
Liitunud: 09 Juun 2010 12:47
Asukoht: Tallinn

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas DaStoned »

Hiljuti uurisin ka sama. Tundub et Nikkor head teleobjektiivi odavalt käest ei anna - profitorudel on teravust ja neljakohaline hind. Ülejäänud valikud on kehva ja kehvema vahel.

Sinu mainitud 70-300 VR-i kiidetakse kuni 200 mm-ni. Sealt kõrgemale on kööga, st tuleb ava kõvasti kinni keerata et vähegi asja saaks. 18-200 pole küll kuulnud siiani joonise eest kiita saavat.

Paar päeva tagasi müüdi fotokalas kasutatud AF-D 80-200 F/2.8 maha 300 euro ringis. Selle ostu tegija võis küll päris õnnelik olla :)
ristokru

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas ristokru »

DaStoned kirjutas:Hiljuti uurisin ka sama. Tundub et Nikkor head teleobjektiivi odavalt käest ei anna - profitorudel on teravust ja neljakohaline hind. Ülejäänud valikud on kehva ja kehvema vahel.

Sinu mainitud 70-300 VR-i kiidetakse kuni 200 mm-ni. Sealt kõrgemale on kööga, st tuleb ava kõvasti kinni keerata et vähegi asja saaks. 18-200 pole küll kuulnud siiani joonise eest kiita saavat.

Paar päeva tagasi müüdi fotokalas kasutatud AF-D 80-200 F/2.8 maha 300 euro ringis. Selle ostu tegija võis küll päris õnnelik olla :)
Lugesin ka seda jah ,et peale 200mm joonis jama aga küsimus ongi et kui jama? Kindel on see,et ilusaid pilte tahaks suurelt ka väljaprintida. Kuna tegelen ka lohesurfiga siis oleks 300mm nagu rusikas silmaauku :D
Hetkel olen nagu poole pealt maha lõigatud,kuni 100mm olemas kõik aga peale täitsa 0.
DaStoned
Postitusi: 85
Liitunud: 09 Juun 2010 12:47
Asukoht: Tallinn

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas DaStoned »

See huvitab mind ennastki :)

Ma oletan et lohesurf toimub reeglina ilusa ilmaga. Siis ei tohiks tekkida probleeme F8/F9 avaga pildistamisel.
Niko

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas Niko »

"Taga ajaks pildid kõigepealt ikka joonist,kvaliteeti. Hea bokeh ka plussiks ikka."

igasugust 18.....108, ...135, ...200, ...270 universaalzoomidega sa kvaliteeti ei saa kunagi. Ja kui rahakott õuke, siis kvaliteet jääbki unistuseks

Mine proovi poes seda uut Nikkor 28-300. See küll mõeldud täiskaadrile, pidi poolkaadri ees kena joonisega olema. Ei tea, ise pole proovinud.

Nikkor 70-300 VR on kuni 220 mm F5.6 talutav. F8 kannatab isegi 300-ni. Kasutatuna 300-350 raha ja selle eest objektiivi küll.
Külaline

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas Külaline »

Niko kirjutas:"Taga ajaks pildid kõigepealt ikka joonist,kvaliteeti. Hea bokeh ka plussiks ikka."

igasugust 18.....108, ...135, ...200, ...270 universaalzoomidega sa kvaliteeti ei saa kunagi. Ja kui rahakott õuke, siis kvaliteet jääbki unistuseks

Mine proovi poes seda uut Nikkor 28-300. See küll mõeldud täiskaadrile, pidi poolkaadri ees kena joonisega olema. Ei tea, ise pole proovinud.

Nikkor 70-300 VR on kuni 220 mm F5.6 talutav. F8 kannatab isegi 300-ni. Kasutatuna 300-350 raha ja selle eest objektiivi küll.
See uus Nikkor on liialt kallis,minu piir maks 400.-
ristokru

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas ristokru »

Niko kirjutas:"Taga ajaks pildid kõigepealt ikka joonist,kvaliteeti. Hea bokeh ka plussiks ikka."

igasugust 18.....108, ...135, ...200, ...270 universaalzoomidega sa kvaliteeti ei saa kunagi. Ja kui rahakott õuke, siis kvaliteet jääbki unistuseks

Mine proovi poes seda uut Nikkor 28-300. See küll mõeldud täiskaadrile, pidi poolkaadri ees kena joonisega olema. Ei tea, ise pole proovinud.

Nikkor 70-300 VR on kuni 220 mm F5.6 talutav. F8 kannatab isegi 300-ni. Kasutatuna 300-350 raha ja selle eest objektiivi küll.

Niko,lugesin ,et neist objektiividest suudab 70-300VR parimat bokeh-it pakkuda.
Ja mis mõttes on taluitav kuni 220mm? et enne seda kesine ja peale 220mm täitsa mõtetu ? Mida ta siis peale 220mm teeb,on pilte või näiteid?
Mereääres pildistades ma peaks kasutama väga palju just 300mm juures pildistamist. On see üldse väga võimalik käest pildistamisel? Või on nii pime obje,et ilma statiivita raske midagi pildile saada?
Ja miks ava 5.6 juures enam ei kannata pildistada,siis peaks sellise avaga pildistama ,et vähegi valgust saada,kas teravus siis kaob?
ex-ex-enn

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

nende pimedate 70-300/4-5,6 rahvazoomidega kipub see jama olema, et enne kui pikemas otsas joonis teravaks läheb, hakkab difraktsioon seda sööma (eriti poolkaadri ees).

vastval tamronil on 300mm peal magusaim koht F8, aga ka sellega ei maksa väga peene detailiga kaadreid pildistada. võrdluseks 100mm peal F5,6 ja joonis parim mida selle raha eest saab.
DaStoned
Postitusi: 85
Liitunud: 09 Juun 2010 12:47
Asukoht: Tallinn

Re: Mis mudel peale D80 võtta?

Postitus Postitas DaStoned »

Mul on kogemus ühe Nikkori vana ja paduuduse 70-300G (ilma VR, ED ja kõige muuta) objektiiviga. Kui ava on kinni keeratud 9-10 peale, valgust on piisavalt et käe värinat seisata ja autofookus pihta saab, siis jään ma tulemuse kvaliteediga rahule.

Küll aga on pildi tegemine paras häda ja vaev, küll ei saa autofookus hakkama ja tihti pole lihtsalt valgust. Pilvise ilmaga või siseruumis ei hakka seda objektiivi ette keeramagi.
Vasta