ikka ja jälle kas see kaamera või mitte

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Külaline

ikka ja jälle kas see kaamera või mitte

Postitus Postitas Külaline »

küsimus oleks selle kaamera kohta ja nende kaasaolevate objektiivide kohta,kellel on andke teada plussid ja miinused.http://www.photopoint.ee/et/toode/166/c ... n-70-300mm" onclick="window.open(this.href);return false;
Cookie
Postitusi: 19
Liitunud: 29 Apr 2011 11:46

Re: ikka ja jälle kas see kaamera või mitte

Postitus Postitas Cookie »

70-300mm ilma IS-ta (Tamronil siis VC) on ebapraktiline. Ilma stabilisaatorita enam kui keeruline korralikku pilti saada. Kui on soov seda kaamerat omada, võta parem kit, kus ainult 18-55mm IS- kui nõudmised kasvavad, saab alati objektiive juurde võtta.

Pigem soovitaks samast hinnaklassist:
http://www.photopoint.ee/et/toode/15907 ... 18-55mm-is" onclick="window.open(this.href);return false;
ex-ex-enn

Re: ikka ja jälle kas see kaamera või mitte

Postitus Postitas ex-ex-enn »

peale is on olemas ka statiiv. või siis nii valge aeg, kui säriajad veel ei eelda suuremat lisastabiliseerimist.
tamronil on olemas ka topelthinnaga uus 70-300 objektiiv koos vaikse af mootori ja stabilisaatoriga, kuid arvestades olematut hinnalisa on ka see vanem 70-300 täiesti kasutatav, eriti algajale ja käe valgeks saamiseks.
Niko

Re: ikka ja jälle kas see kaamera või mitte

Postitus Postitas Niko »

ma proovisin Tartus ühte sellist (siis vanemat versiooni). No see joonis on ikka nii kehva isegi F8 juures, et sa tahad varsti temast lahti saada. Mul on kuskil äkki isegi proovipildid alles. Ei soovita.
ex-ex-enn

Re: ikka ja jälle kas see kaamera või mitte

Postitus Postitas ex-ex-enn »

tamronit ikka proovisid mitte sigmat?

kui kasutada optimaalset ava (jah, minu kaamera võimaldab kasutada MTF-eelistusega särimõõtmist) siis teeb kuni 200mm täitsa talutavat tööd. sealt edasi peab hoolega mõtlema, kas ja mida pildistada.

on loomulikult paremaid telezoome, aga nende hind erineb antud isendi 190€ omast suurusjärgu võrra ja enamgi.
Niko

Re: ikka ja jälle kas see kaamera või mitte

Postitus Postitas Niko »

muidugi Tamron oli. Nüüd on noorhärral hoopis üksteine 70-300 ja tänulik mulle, et ma ei lubanud seda Tammi osta.
ex-ex-enn

Re: ikka ja jälle kas see kaamera või mitte

Postitus Postitas ex-ex-enn »

kui sa vihjad nikkor 70-300-le, siis on ka nimetatud tamron nikkor, koos nad selle toru arendasid. lihtsalt nikon tegi põlvkonnavahetuse aastad enne kui tamron. aga kumbagi uut ja paremat 70-300 toru ei kiputa tasuta kaasa andma.

aga minu ülalpool oleva jutu mõte oli, et selle raha eest on objektiivi küll, võiks isegi öelda et tamron 70-300 on parim mis selle raha eest saada on. loomulikult on suurte brändide uuemad torud veidi paremad, kuid samad rahvateled kipuvad nüüd ka vastavalt 2x kallimad olema.

loomulikult kui ressursid ei piira ja telet vaja on, siis tasuks canonile võtta esimese valikuna 100-400/4,5-5,6 L IS USM. eeldades, et algne küsija pidas silmas looduses kasutatavat telet. nimetatud tamron (ja paljud teised alla 600€ maksvad 70-300 rahvateled) kipuvad olema kasutatavad ennekõike vahemikus 70-200 sellise üld(tele)zoomina.
Niko

Re: ikka ja jälle kas see kaamera või mitte

Postitus Postitas Niko »

"......kui sa vihjad nikkor 70-300-le"

ei vihja Enn, tegu oli Canoni 70-300-ga

aga teemaalgatajale, kui kuni 300mm-ni telet vaja, siis osta ikka canoni enda 70-300 või midagi paremat (loe kallimat).

näituseks - üks Tamron 70-300 on müügis kommiraha eest siin http://www.eestifoto.ee/kuulutused/" onclick="window.open(this.href);return false; kuulutus nr. 38284.....selline ei rahulda mitte isegi algaja nõudmisi
ex-ex-enn

Re: ikka ja jälle kas see kaamera või mitte

Postitus Postitas ex-ex-enn »

70€ on täiesti normaalne hind 4 aastat kasutuses olnud ja uuena 190€ maksnud rahvatele eest. sigmasid müüakse ka aastavanusena tunduvalt odavamalt.

aga loomulikult saab üldjuhul rohkem makstes veidi parema objektiivi. antud teemas oli küsimuseks, kas võtta nimetatud tamron koos kaameraga olematu hinnalisa eest või mtte. ma arvan jätkuvalt, et selle raha eest ja oskuslikult kasutades teeb see objektiiv pilti küll. eriti algaja vajadusi arvestades.
Vasta