Plussid ja miinused sellise komplekti kohta

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Taavi

Plussid ja miinused sellise komplekti kohta

Postitus Postitas Taavi »

Kavas on soetada esimene digipeegelkaamera. Ja oleks hea, kui kaamerat ennast ei peaks lähemate aastate jooksul välja vahetama ja objektiivgi oleks kauakestvalt kvaliteetne. Kaameratest jäid sõelale Nikon D90, objektiividest kaks fixi - Sigma AF 50mm F1.4 EX DG HSM ja Nikkor AF-S 50mm F1.4 G. Pildistada tahaksin peamiselt portreesid ja realistlikke olustikupilte. Kas oleks mõistlik sellise hinnaga objektiivide puhul juba see nö. "turu parim" ära võtta? Mida ma üldse pean fixobjektiivide puhul arvestama ja kas omamata zoomobjektiivi jäävad minu võimalused heaks fotografeerimiseks väga ühekülgseteks?
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Plussid ja miinused sellise komplekti kohta

Postitus Postitas Luik »

D90 oleks sobivam 35mm objektiiv. Portreedeks muidugi 50 või pikem.
Taavi

Re: Plussid ja miinused sellise komplekti kohta

Postitus Postitas Taavi »

Äkki oskad täpsemalt rääkida, miks 35mm objektiiv on D90-le sobivam?
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Plussid ja miinused sellise komplekti kohta

Postitus Postitas Luik »

Seepärast, et 35mm objektiivi võttenurk on laiem ja see on sobivam poolformaatkaamerale.
Loe ka seda: <http://www.kenrockwell.com/nikon/dx-dream-team.htm>
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Plussid ja miinused sellise komplekti kohta

Postitus Postitas Luik »

http://www.kenrockwell.com/nikon/dx-dream-team.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
ristokru

Re: Plussid ja miinused sellise komplekti kohta

Postitus Postitas ristokru »

Mul d´D90 mudel ja ees 50mm fix 1.4G. Väga hea komplekt on,hetkel paremat ei oska tahta.
aga muidugi suum peaks ka ikka olema...lisaks..
ex-ex-enn

Re: Plussid ja miinused sellise komplekti kohta

Postitus Postitas ex-ex-enn »

kenrockwell on loll ja entusiastlik ameerika hobipildistaja, tema nüüd ka miski eeskuju või asi...

mul on sama sensorisuurusega kaameral 50/1,4 vähemalt 90% ajast ees ja kõik pildid saab tehtud ilma mureta, boonusena 50/1,4 terav joonis, suur valgusjõud ja kontroll teravussügavuse üle.

tõesti, kui isegi kitikat poleks laiemat otsa katmas, siis võiks üks ja ainus objektiiv olla 28-35mm kanti, aga saab ka siis muidu hakkama.
throt

Re: Plussid ja miinused sellise komplekti kohta

Postitus Postitas throt »

mul 8 aastat vana kaamerakere ja kah ei plaani lähiajal veel välja vahetada :D
kuid asjast, komplekt tundub asine (kuigi D90 ei ole just päris minu käele - või on asi harjumises), kuid nö olustike jaoks võib 50mm jääda veidi pikaks. kui tahad ka olustikke fiksiga, siis võta järelturult mingi odav suum ning pärast paari kuud aktiivset kasutust tead palju täpsemalt, millise fookuskaugusega sul objektiivi vaja on (suure tõenäosusega on see tõest 35 nagu eelpool mainiti, aga mine sa hullu tea).

sinu valitud torud onhttp://www.lenstip.com/ järgi suht võrdsed. kord üks veidi parem, kord teine
DaStoned
Postitusi: 85
Liitunud: 09 Juun 2010 12:47
Asukoht: Tallinn

Re: Plussid ja miinused sellise komplekti kohta

Postitus Postitas DaStoned »

Toetan throti postitust. Lihtsa ja terava 18-55 VR kitiobjektiivi leiad kasutatult alla 100 euro. Kui ei meeldi, müüd sama raha eest maha.
Tree

Re: Plussid ja miinused sellise komplekti kohta

Postitus Postitas Tree »

50/1,8 oleks mõistlikum valik algajale. Kaotad küll pisut ava aga kui palju sa ikka täisavaga pilti teed? Samas hinnavahe on kahekordne.
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Plussid ja miinused sellise komplekti kohta

Postitus Postitas Luik »

Olen nüüd mina loll või Ken aga peab ikka ütlema, et 50mm jääb ikka natuke pikaks tavaolukorras selle kaamera ees. Portreeks on ta muidugi hea.
ex-ex-enn

Re: Plussid ja miinused sellise komplekti kohta

Postitus Postitas ex-ex-enn »

50/1,4 jääb poolkaadri ees lühikeseks portree jaoks, inimeste peal katsetatud.
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Plussid ja miinused sellise komplekti kohta

Postitus Postitas Luik »

Kui hästi järgi mõelda siis eks 50 mm obje ikka portreedeks lühike on jah. Ükskõik kas pool või täisformaadiga. Perspektiiv, kui nii võib nimetada ja teravussügavus jäävad mõlemaga vist samaks.
Vasta