Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
kkkertu
Postitusi: 4
Liitunud: 17 Juul 2011 15:05

Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas kkkertu »

Kas keegi oskab õpetada, kuidas teha Nikon D3100-ga panoraamvõtet? Saan aru, et seda tehakse "Landscape"-ga, aga kuidas?

Ning teine küsimus, et kas UV vms filter on vajalik? Ostsin kaamera, kuid keegi pole nagu rääkinud, et mingi filter tuleks ka osta.
Kasutaja avatar
monty11
Postitusi: 326
Liitunud: 16 Apr 2008 11:14
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas monty11 »

Google andis:
http://www.panoguide.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://panorama.firmtools.com/help/howto/shooting.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://lifehacker.com/378490/stitch-pho ... e-software" onclick="window.open(this.href);return false;
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas Huvituja »

UV filter on vajalik mägedes ja rannal vaaateid pildistades. hea filter on ringpolaristasiion. sellega saab taeva, mere ja metsa värvid erksamkas.samas saab peegeldused maha võtta.
nslles suhtes huivtav filter. tasub osta ainult Pro taset filtrina. Seda oma kogemusest. Profid saavad selle filtriefekti Fotoshop-ist, olen seda kuulnud.
ex-ex-enn

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

polarisatsioonifilter on ainus filter, mille toimet (peegelduste mahavõtmine) ei saa järeltöötluses järgi teha. ära kuula kuulujutte. punkt.
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas Huvituja »

Poes EHK kuulujutte ei levitata. Igatahes kiilfiltri toimet peaks saama muuta. poes müüjad rääkisid, kui läkisn reaalset kiilfiltrit ostma ja neil polnud.
Ise kasutan pro taseme ringpolaristasiionifiltrit palju.
ex-ex-enn

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Poes EHK kuulujutte ei levitata"

jajah. poes ja poe ees ning taga pole kunagi kuulujutte levitatud.
müüja täidab omanikult saadud ülesannet kaupa müüa ja seda ta kõikide võimalike meetoditega teeb, ka sinu arvamusele tagant kiites.
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas Huvituja »

seda muidugi ka et kõike tuleb ikka kerge umbusuga võttta, aga ära siis kurjaks muutu, eks :D ! Poes ei müüdud mulle ju midagi öeldi et sama saab Fotoshopist ja ma ütlesin et mul on PS olemas. Veider korraldus oleks poe omanikult klient kärmesti minema saata. :D
Lõpetame selle jutu.
KarlKr
Postitusi: 348
Liitunud: 20 Mai 2008 23:12
Asukoht: Tallinn

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas KarlKr »

ex-ex-enn ja PS on foorumites need kes valdavad ALATI ABSOLUUTSET TÕDE. Seda ei tohiks keegi unustada. Kui üks neist kahest on juba midagi öelnud (s.t. kirjutanud) siis sellega tuleb SEE KURADI TEEMA KINNI PANNA: Nii et keegi ei saaks enam midagi kobiseda.
ex-ex-enn

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

PS ei lasku nii madalale, et tuleb siia enda närve kulutama. ma siiralt aeg-ajalt imestan, miks mina seda teen.
Külaline

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas Külaline »

kui saad aru, tunnistad ja imestad, võta tahtejõud kokku ja tõuse PS tasemele
ex-ex-enn

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ei õnnestu, mul pole nii tugevat iseloomu.
KarlKr
Postitusi: 348
Liitunud: 20 Mai 2008 23:12
Asukoht: Tallinn

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas KarlKr »

to ex-ex....
järsku proovid end kuskil mujal välja elada? Mine rattaga sõitma, loobi mere ääres kive vette, hüppa kaugust....vms..
ex-ex-enn

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

vaata, kui mina ja veel mõned mõistlikud inimesed siit lahkuvad, siis võtavad siin võimu üle sinusugused ja sellest oleks mõeldes neile kes vajavad abistavat nõuannet tõsiselt kahju.
Külaline

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas Külaline »

enn, sinu kohalolek oleks kasulikum, kui sa võtaks sõna harvemini aga seejuures mõtestatumalt. praegu tuleb su suust lisaks üksikutele õpetlikele vastustele liig palju vahtu ja sülge, mis tekitabki sellise reaktsiooni.
ex-ex-enn

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"kui sa võtaks sõna harvemini"

anonüümseid soove ei täida. jätkuvalt. ka edaspidi kavatsen just siis sõna võtta, kui seda vajalikuks pean, enamasti siis kui keegi vajab nõu või mõni loll jälle hakkab udu ajama.

keskenduks nüüd ehk uuesti algsele küsimusele või ei oska te selle kohta midagi öelda?
KarlKr
Postitusi: 348
Liitunud: 20 Mai 2008 23:12
Asukoht: Tallinn

ennule

Postitus Postitas KarlKr »

sa ju reeglina ei soovita midagi, ainult kritiseerid ja MÕGISED.
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas Huvituja »

Olen pannud tähele et kui inimesed saavutavad proffessionaalsuse, siis nad enam ei otsi. siis muutub selline õpipoisilk enesetäiendus hoopis asjatundlikuks õelusesks. Kuidas te kõik aru ei saa, lollid jne.
On ka vastupidiseid tüüpe. keegi jagab fotograafiat aga teretulnud on tema arvamus kui on see tulnud sõbraliklt :D
teemalgataja ei teadnud algatuseks mis fitrid ongi? temale tuli kirjutada et ringpolarisatsiinifilter on hea asi kasutamsieks ja muudab toonid erksaks, võtab peegeludesd maha. Photoshop on talle mitte homne, aga ülehomne päev. siis ta hangibki selle viimase profitarkuse- kui tal vaja.
Minu arvates ex-ex-enn! mine tee Pilti!
Tulemus on kindlasti super. siin pole rahval omavahel anonüümselt mõtet teineteist sõimata et kes loll on?
Ivoonu
Postitusi: 100
Liitunud: 05 Veebr 2009 19:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas Ivoonu »

Aru ma ei mõista, millest selline põlema minek mõningate kodanike poolt. Ennu esimene kommentaar oli vägagi asjakohane ja teine sisaldas natuke irooniat ja kohe mindi teiste poolt isiklikuks ja solvavaks.

PS. Kas Huvituja on omale Photoshopi ostnud või kasutab Videviku poe oma?

PPS. Endalegi oleks hariv teada, kuidas saab Photoshopis näituseks vee pealt päikesepaistelise ilmaga tehtud pildilt peegeldused ära.
http://ivoonu.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kobras.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
ex-ex-enn

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

millegipärast on see fotograafia ratsionaalne tehniline pool religioosseks pööratud grupi kodanike poolt, ometi on olemas loominguline pool kus saaks lõputult vaielda valguse või kompositsiooni üle aga selles osas on täielik vaikus. saanüüdaru, kas on saavutatud täielik harmoonia või ei küüni lihtsalt mässumeelsete teadvus selleni.
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas Luik »

"Landscape" pole panoraamvõte.
Kui lihtsalt ja lühidalt seletada siis saad panoraami kui keerad ennast ümber oma telje ja muudkui pildistad ning hiljem liidad arvutis pildid servapidi kokku.
Luik
Postitusi: 306
Liitunud: 14 Aug 2009 11:31

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas Luik »

Leidsin ühe eestikeelse õpetuse: http://blog.photopoint.ee/panoraampildid-imelihtsalt-1/" onclick="window.open(this.href);return false;
Huvituja
Postitusi: 222
Liitunud: 16 Veebr 2011 21:42

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas Huvituja »

Ivoonu kirjutas:Aru ma ei mõista, millest selline põlema minek mõningate kodanike poolt. Ennu esimene kommentaar oli vägagi asjakohane ja teine sisaldas natuke irooniat ja kohe mindi teiste poolt isiklikuks ja solvavaks.

PS. Kas Huvituja on omale Photoshopi ostnud või kasutab Videviku poe oma?

PPS. Endalegi oleks hariv teada, kuidas saab Photoshopis näituseks vee pealt päikesepaistelise ilmaga tehtud pildilt peegeldused ära.
Järeliult ei jõudnud kohale.Kahju Ma lihtsalt väldikins siin oma emotsioonide teistele kaela kallamist.
Keegi ütleb esimesele et sa oled jobu. siis ütleb keegi teisele sama, siis tuleb kolmas ja siis on kõik jälle lollid. :D
Suure aukartuse märgiks üteldud? lausa suurepärane kommunikatsioon. :D

Kui me siin viisakalt suheldud ei saa tuleb vait olla!!!

Laste ja närvihaigete foorumid on ka mujal olemas.
Kas sa ei saa öösel magada, enne kui ei tea? Enda PS ikka mitte videviku poe oma.
On teatud tüüp kadedaid inimesi, kes ilmselt helistab 3 korda päevas maksuamateisse ja kaebab naabri peale ja soovitab teda ja ta tegemisi uurida muidu ei saa öösel magada. Naaber teadadgi tegeleb täiesti legaalsete asjadega :D
rohkem ma antud asja ei vaata ja kahtlen kas siia foormisse enam tulla tahangi.VAIMUST VAESE eestlase parim söök on teine eestlane.
Parimat.
Ivoonu
Postitusi: 100
Liitunud: 05 Veebr 2009 19:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas Ivoonu »

Tänan minu une kohta huvi tundmast, ma saan suurepäraselt öösiti magada aga mõned inimesed lähevad hommikuti tibavarem tööle ja kell 7:18, kui ma oma mõtteid kirjutasin, ei ole enam öö vaid täiesti normaalne tööpäeva algus.
Väga tubli, kui sul on omale ostetud PS. Maksuametisse ma ei ole oma elu joksul kordagi helistanud.
:ugeek:
http://ivoonu.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kobras.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
Maxx

Re: Nikon D3100 panoraamvõte? Ja filter?

Postitus Postitas Maxx »

Panoraami jaoks soovitan Microsoft ICE programmi. Kui varem pole panoraamide tegemisega kokku puutunud siis on see üsna vahva abiline. Ütleme nii, et ta teeb sinu eest kogu töö ära. See on netis tasuta saadaval.

Siit peaks saama:
http://research.microsoft.com/en-us/um/ ... s/ivm/ice/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasta