mis teha?

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
kristiinaaa

mis teha?

Postitus Postitas kristiinaaa »

Tere! On plaanis osta endale peegelkaamera, ise suht algaja. Aga osta saaks ainult Soomest. Nüüd vaatasin siin Soome netipoodidest neid pakkumisi. Jäi silma: http://www.topshot.fi/product_info.php? ... e9b7a91c9d" onclick="window.open(this.href);return false; Jäi silma sellepärast, et sealt kaasa saab mingeid lisasid ja minuarust veel kotti. Nagu olen aru saanud siis objektiiv ei ole VR, on midagi hullu? Ja kas keegi on kuulnud üldse sellest leheküljest midagi? Kas tasub sealt tellida?


Teine pakkumine: http://www.rajalacamera.fi/canon-eos-60 ... nGroup=410" onclick="window.open(this.href);return false; , seal kohe allpool on pakkumine, kus on kaks objektiivi kaasas ja ka fotokott ja kokku läheks maksma 1099 eur. Muidugi südamelähedasem on nikon ja vastukarva on canonil ka see, et seal on see liikuv ekraan otsas, mis mulle eriti ei meeldi..

Nii, et siis küsimus, et mida teie valiksite või äkki keegi on näinud soome lehtede pealt mingeid häid pakkumisi nikonD7000 kohta?

Aitäh neile, kes luges läbi selle teksti ja raatsis ka lahti teha neid linke :))
kristiinaaa

Re: mis teha?

Postitus Postitas kristiinaaa »

Ja kas 18-55mm VR või 18-105VR?
Külaline

Re: mis teha?

Postitus Postitas Külaline »

kas 18-55mm VR või 18-105VR? ikka 18-105VR
kristiinaaa

Re: mis teha?

Postitus Postitas kristiinaaa »

aitäh
külaline

Re: mis teha?

Postitus Postitas külaline »

Mina isiklikult valiks Nikoni, ma küll 60D näputanud pole aga Nikon D7000 on näppu jäänud. Väga lihtne ja hea pill. Endal mul muidugi ka nigon, ehk sellest ka selline arvamus:)
18-55mm versus 18-105mm no seal pole vist üldse midagi rääkida, asi peaks olema väga selge. Ja see sigma 70-300mm on suht mannetu objektiiv. Nende mõlema fotoka puhul võiks olla ka ikka vähe kangem objektiiv ees.
Selline on minu isiklik arvamus.
kristiinaaaa

Re: mis teha?

Postitus Postitas kristiinaaaa »

Olen lihtsalt kuulnud, et 18-55mm on parem, et nagu valgusrohkem või midagi.

Aga muidu aitäh vastuse eest! :)
indrme
Postitusi: 186
Liitunud: 03 Juun 2010 22:29
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: mis teha?

Postitus Postitas indrme »

[quote="kristiinaaaa"]Olen lihtsalt kuulnud, et 18-55mm on parem, et nagu valgusrohkem või midagi.

Nad on mõlemad ühtmoodi "pimedad": 18 mm juures on avaarv 3,5 ning 55/105 mm juures 5,6. Mida väiksem on avaarv, seda "valgem" objektiiv, st seda rohkem valgust temast läbi pääseb. Kui "pimeda" objektiiviga halvemates valgusoludes (nt toas, hämaras) pildistada, siis tuleb ISO tõsta või säriaega pikendada, "valgema" objektiiviga - nt mille avaarv on 1,8 - saaks aga pildistada avaga 1,8 ning poleks tarvis ISO tõsta või säriaega pikendada. "Valged" fiksobjektiivid ei ole alati kallid, nt http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=796&cid=3571&cgid= on odav ning hea objektiiv.

Kui algatuseks midagi veidi universaalsemat tahta, siis 18-105 on päris hea valik. Väljanägemine on tal ehk samuti parem kui 18-55-l, kuigi see on juba maitseasi.
kristiinaaa

Re: mis teha?

Postitus Postitas kristiinaaa »

Võtan teatavaks selle kogu informatsiooni :P
Vasta