Avastan alles peegelkaamerat...

Olympuse tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
sussiauk
Postitusi: 1
Liitunud: 10 Nov 2011 23:30

Avastan alles peegelkaamerat...

Postitus Postitas sussiauk »

Ja tekkis paar küsimust:

Et, kui välguga pilti teha, siis sel ajal, kui päästikule vajutada, siis hakkab välk hästi virvendama ja ei tee klõpsu ära. Kas see võib tulla sellest, et pilt ei ole fookuses? Ja siis et pildi suuruseid on seal erinevaid 800X600 jne... et milline neist oleks mõistlik? Mul on osad pildid arvutis, mis on tehtud Nikoniga (peegel) siis nende suurus on kuni 300 KB aga olympusega on pildi suurus kuni 6 MB... Ja ma kujutan ette, et ajapikku saab arvutisse päris palju pilte, et mul saab mälu täis arvutil nii ja plaadile mahub ka vähe pilte... Et siis, miks eelistada suuremat resolutsiooni? Ja kas lisa valgustusena oleks alustuseks sobilik kasutada nt ehituslampe?
Külaline

Re: Avastan alles peegelkaamerat...

Postitus Postitas Külaline »

ALATI kasuta max kvaliteet faili. Kunagi ei tea, millal pilt seinale vaja printida. Mälu ei maksa tänapäeval midagi.
Virvandama võib ka punasilmsuse vähendamisest hakata, lülita see jura kohe välja.
Kui fookust ei leia, siis aparaat pilti ei tee. Hoolitse selle eest, et aparaat leiab selle punkti, millele fokuseerida. Pimedas võib päris tülikas olla, peab kaasa mõtlema, ei saagi niisama päästikut tallata. Õpi selgeks päästiku poolepeale vajutamise asendi kasutamine teravustamiseks ja valguse mõõtmiseks.
throt

Re: Avastan alles peegelkaamerat...

Postitus Postitas throt »

see virvendamine on suure tõenäosusega nn fokusseerimis abi. mis teoorias peaks aitama kehva valguse koral kaameral fokusseerida - ise keerasin selle menüüst maha, sest tundus et abi tast ei olnud.
Vasta