Nikon D3100 ostmine

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
R

Nikon D3100 ostmine

Postitus Postitas R »

Plaan on osta Nikon D3100, aga tekkis küsimus, et kui on see kaamera http://www.anttila.ee/webapp/wcs/stores ... ryId=20671 ja see http://www.anttila.ee/webapp/wcs/stores ... ryId=20671 , siis kas tõesti tuleneb nii suur hinna vahe sellest, et üks on VR ja teine mitte? Kui seda VR pole, kas piltidelt on see tõesti väga märgatav? Ma lugesin siit foorumist, et mingid 1-2 stoppi, aga kahjuks ei ütle see mulle väga midagi, sest see on mu esimene peegelkaamera. Ja kuna seal on kirjas, et USB-juhe ei kuulu komplekti, siis kas on võimalik seda kuskilt osta ning kui palju see umbes maksta võiks? Asi on selles, et ma võin maksta 499€, aga parem oleks, kui saaks 399€ hakkama ning nüüd ma ei teagi, kas tasub ära selle odavama variandi ostmine. Mis teie arvate? Vastusi loodan saada kiirelt, sest lähen detsembri alguses reisile ja ma tahaksin kaamera juba kaasa võtta. Aitäh! :)
Kasutaja avatar
joffe
Postitusi: 70
Liitunud: 25 Apr 2010 08:08

Re: Nikon D3100 ostmine

Postitus Postitas joffe »

Tere! Esiteks oled hinnaga mööda pannud- kallim ei maksa ju mitte 499, vaid 699€. Ja sellest Anttila reklaamist loeb küll välja, et täitsa ühesugused kaamerad ja ühesugused objektiivid samuti. Või olen millestki valesti aru saanud? :?
NIKON CoolPix P900
German
Postitusi: 451
Liitunud: 05 Apr 2009 15:48
Asukoht: Tartu

Re: Nikon D3100 ostmine

Postitus Postitas German »

joffe, said valesti aru jah, ühel on toote nimetuses 18-55VR.

post20345.html#p20345" onclick="window.open(this.href);return false;
German kirjutas:Kui plaanid osta D3100 koos kit objektiividega (18-55, 55-200, 55-300), siis VR on pigem vajalik pikemate fookuskauguste (100mm+) puhul. Seda ennekõike pimedamates oludes pildistades. Kui arvad, et mingil põhjusel peaksid kit objektiividega suure osa piltidest vähema valguse käes tegema, siis annab VR kindlasti juurde, väidetavalt 1-2 stoppi.
Stoppides mõõdetakse säriparameetreid (ava, säriaeg, ISO tundlikkus) ja ka säri ennast (EV). 1 stopp on valgushulga kahekordne muutus (vähenemine/suurenemine). VR aga ei anna juurde otsest valgushulka, vaid tekitab vähema valguse juures tingimuse (stabiliseerib "pilti") nagu oleks piisavalt valgust, et saaks teha kiirema säriajaga pilti - tulemus ei ole nii "udune".

Lisaks ülaltoodule aitab VR ka näiteks heades valgusoludes ebakindlast asendist pilte tehes: autoga vms sõites, joostes jne. Imesid see aga ei tee ;)
indrme
Postitusi: 186
Liitunud: 03 Juun 2010 22:29
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Nikon D3100 ostmine

Postitus Postitas indrme »

Need Anttila hinnad tunduvad veidi kahtlased. Põhiline häda on aga see, et Anttilast ei tarvitse kaupa nii kiiresti kätte saada. Praegu on neil teade: "Pakkide kättetoimetamise aeg on erandlikult 3-4 nädalat. Vabandame." (Vt http://www.anttila.ee/webapp/wcs/stores ... oreId=2444.)

Pigem siis juba osta Fotoluksist http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=39&cid=5482&cgid=, kus Anttila kallim komplekt on palju odavam.
Kasutaja avatar
joffe
Postitusi: 70
Liitunud: 25 Apr 2010 08:08

Re: Nikon D3100 ostmine

Postitus Postitas joffe »

German kirjutas:joffe, said valesti aru jah, ühel on toote nimetuses 18-55VR.

post20345.html#p20345" onclick="window.open(this.href);return false;
German kirjutas:Kui plaanid osta D3100 koos kit objektiividega (18-55, 55-200, 55-300), siis VR on pigem vajalik pikemate fookuskauguste (100mm+) puhul. Seda ennekõike pimedamates oludes pildistades. Kui arvad, et mingil põhjusel peaksid kit objektiividega suure osa piltidest vähema valguse käes tegema, siis annab VR kindlasti juurde, väidetavalt 1-2 stoppi.
Stoppides mõõdetakse säriparameetreid (ava, säriaeg, ISO tundlikkus) ja ka säri ennast (EV). 1 stopp on valgushulga kahekordne muutus (vähenemine/suurenemine). VR aga ei anna juurde otsest valgushulka, vaid tekitab vähema valguse juures tingimuse (stabiliseerib "pilti") nagu oleks piisavalt valgust, et saaks teha kiirema säriajaga pilti - tulemus ei ole nii "udune".

Lisaks ülaltoodule aitab VR ka näiteks heades valgusoludes ebakindlast asendist pilte tehes: autoga vms sõites, joostes jne. Imesid see aga ei tee ;)
Seda ma nägin, et NIMETUSES on vahe sees, kuid kui pilte ja muud iseloomustust vaadata, siis on kõik 1:1-le. Tuleb välja, et Anttila ei viitsi asjasse süveneda! hea, et üldse õige kaamera pildi üles panid. :)
NIKON CoolPix P900
R

Re: Nikon D3100 ostmine

Postitus Postitas R »

Suur tänu teile kõigile vastuste eest! :) Ma ostan siiski selle VR-ga, sest ma olen ennegi olnud hädas "uduste" piltidega. :) Anttilast ma ka ei osta, liiga kaua läheb aega, Elionist saab 499€-ga kätte ning kursuse ka kaasa. Aga veelkord aitäh teile! :)
ex-ex-enn

Re: Nikon D3100 ostmine

Postitus Postitas ex-ex-enn »

vr ei ole imerohi, mis aitab uduste piltide ja muude hädade vastu, see asendab kõigest mõningal määral statiivi teatud olukordades. vr on kasulik omadus, aga ära ainult sellele lootma jää.
Vasta