Canoni EOS 600D vs 550D vs 1100D

Canoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
prill

Canoni EOS 600D vs 550D vs 1100D

Postitus Postitas prill »

Tervist.
Paluksin abi Canoni valimisel. Kasutaksin nii pildistamiseks kui filmimiseks. Välistasin Nikoni kuna olin lugenud, et filmimiseks on Canonil paremad valikud. Olen alles algaja, aga sama jutt vist mida igaltpoolt loete: investeeriksin pigem rohkem ja ostaksin korralikuma kaamera, millega oleks tegemist ka siis kui targemaks saan ;) Kas tegin Nikonit välistades õieti ? Kuigi Nikoni 3200 tundub parem olevat kui Canoni 1100D.
Tänud ette.
ex-ex-enn

Re: Canoni EOS 600D vs 550D vs 1100D

Postitus Postitas ex-ex-enn »

mina kuulsin jälle, et nikoni peegelkaamera oli esimene, millega tv-otseülekannet tehti. juu nad võtsid selle kui viletsama, kes ikka parimat võtaks?

aga et erutus väga suureks ei läheks, märgin et jutt on nii canoni kui nikoni reaalselt filmimiseks kasutatavate peegelkaamerate puhul veidi teisest klassist, kui need kõige lihtsamad d3200 ja 1100d.
prill

Re: Canoni EOS 600D vs 550D vs 1100D

Postitus Postitas prill »

See oli lihtsalt, mis ma olin kuulnud. Ma ei hakkaks tv-ülekannet kohe tegema, lihtsalt enda otstarbeks, kui tuleb mõni totter filmi idee.. Et ma saaksin siis sellega ka hakkama. :)
Vot, aga tänud vastuse eest.
ex-ex-enn

Re: Canoni EOS 600D vs 550D vs 1100D

Postitus Postitas ex-ex-enn »

noh, tegelikult on see valimine tunduvalt keerulisem ja mõistlik otsus sõltuks hoopis muudest asjadest, kui see mida kuskilt kuulda on olnud.

ja kas see lõplik valik peab üldse peegelkaamera olema, tänapäeval on spekter tunduvalt laiem.
orav
Postitusi: 17
Liitunud: 26 Aug 2010 11:54

Re: Canoni EOS 600D vs 550D vs 1100D

Postitus Postitas orav »

Kui päris aus olla, siis pole neist ükski mõeldud filmimiseks. See pigem reklaamilisa, et on võimalus filmida. Kui soov ikkagi filmida, siis peab ikkagi suurema summa välja käima. Pildistamisek kõlbavad kõik. Suhteliselt sama tulemuse annavad. Kõige suurem erinevus tekib käes hoidmisel. 1100D tekitab ehk kõige odavama tunde. Väga kerge ja plastine. 550D ja 600D suht samad. Kui neist valida, siis ehk 550D. Viisakama objektiiviga vägagi viisakad pildid. Siin ei mõtle ma mingeid AUTO režiime. AUTO režiimides tulemus kõigil sama. Kui raha on määrav, siis võta 1100D ja viisakad objektiivid juurde. Saad pildistada. 550D pildistamiseks sama, kuid filmimiseks FullHD formaadis võimalus, millel seaded siiski väga piiratud. Ja 600D sama, mis 550D. Seega pildistamiseks 1100D + objektiiv, pildistamiseks ning primitiivseks filmimiseks 550D + objektiiv ja 600D + objektiiv.
Kindlasti proovi enne käes hoida neid kõiki. Tegu siiski pisemat sorti keredega, mis ei sobi kõigile. Ning lisaks vägagi kerged, mis võib põhjustada käes keerulist paigal hoidmist. Mida raskem korpus, seda stabiilsem paigal hoidmine, kuid pika ajaliselt väsib ka käsi kiiremini.
Kokku võttes võib öelda, et suht ühte aukku fotokad, mitte video-kaamerad :)
zhark
Postitusi: 14
Liitunud: 06 Juul 2012 18:04
Kontakt:

Re: Canoni EOS 600D vs 550D vs 1100D

Postitus Postitas zhark »

600D on ka tugevama korpusega ning tundub käes mugavam veidi kui 550D (suurtes mehe kätes)
Ka parimad meist eksivad kunagi...
prill

Re: Canoni EOS 600D vs 550D vs 1100D

Postitus Postitas prill »

See mõte mul oligi, et on võimalus filmida, kui on vaja. Rohkem kasutaksin vast pildistamiseks. Ütlen veel enda kaitseks, et jah päris video-kaamerat ma ei mõelnud, see on hoopis muu teema, lihtsalt lihtlabaste klippide filmimiseks. Siis ma peaksin 550D või 600D hakkama saama küll. FullHD peale tuleb "mõrvaripilk" küll näkku.
"Orava" vastust lugedes tundub mul et langetaksin 1100D siis välja ja uurin siis rohkem 550D ja 600D kohta.
Väga mõistlikku tagasisidet sain, aitasite mind edasi, uurin nüüd ise ka veel ringi :)
zhark
Postitusi: 14
Liitunud: 06 Juul 2012 18:04
Kontakt:

Re: Canoni EOS 600D vs 550D vs 1100D

Postitus Postitas zhark »

sai täna rohkem vörreldud 550D ja 600D mudelit ning muud vahet töesti ei ole kui et aint 600D on kergem, pööratava ekraaniga ja tugevamast materjalist.

samas 550D kasuks räägib raskem kerem, mis käest pildistamisel peaks andma stabiilsust rohkem, kuigi tal ekraan veidi kehvema pildiga kui 600D mudelil. ise olen alles otsinguil et millist võtta.
Ka parimad meist eksivad kunagi...
Vasta