eBay.

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Vasta
Foto.

eBay.

Postitus Postitas Foto. »

Tere,
mõtlesin siis endale peegelkaamera soetada ja rändasin netis niisama ringi. Leidsin eBay ja vaatasin seal samuti ringi ning leidsin, et seal ei olegi niivõrd krõbedad hinnad.
Tahaksin teada, kas on hea mõte osta sealt stuffi? Ostaksin heameelega sealt endale ühe peegelkaamera ja statiivi. Kuid ma ei ole endas kindel, sest üks mu tuttavatest ütles, et tema ei soovita, kuna kaamera võib vabalt katki olla ja odav hind ongi asja konks. Jajah, iseenesestmõistetav.
Aga siiski.. Seal on põhimõtteliselt oksjonid nagu osta.ee's ja muudes kohtadeski, tavaline müügikoht nagu ikka. Aga ma ei ole kindel. Aitaks keegi, palun? Tahan järgmisel kuul osta endale aparaadi ära. ;)
Foto.

Re: eBay.

Postitus Postitas Foto. »

Kas mitte keegi ei oska aidata? :|
DaStoned
Postitusi: 85
Liitunud: 09 Juun 2010 12:47
Asukoht: Tallinn

Re: eBay.

Postitus Postitas DaStoned »

Kasutatud asjade ostmisega käib kaasas risk. Kirbuturg/eBay/osta.ee/suvafoorum pole selles osas erinevad.

Kui tahad kindlustunnet ja oled nõus selle eest maksma, siis osta poest.

eBays on iga kasutaja kohta kaks olulist infokildu mis aitavad tema usaldusväärsust hinnata - kui kaua ta on kasutaja olnud ja kui palju rahulolevaid kliente tal on. Kui keegi on teinud 5 aasta jooksul 600 edukat müüki, siis on vähetõenäoline et tema käest nimme tüssu saad. Olles ostnud aastate jooksul hulga foto ja arvutikola kasutatult, on siiani negatiivsed kogemused olnud tugevalt vähemuses. Vahest on ost veidi rohkem kriimustatud või logiseb veidi enam kui lootsin, mõni luuk on katki või liivaterad sees jne, aga selline on kasutatud asjade ostja saak ja mina isiklikult arvestan sellega. Alati on võimalus ostetud asi edasi müüa, ligikaudu sama hinnaga.

Otsesed pangepanekud (ntx vale kaup) on siiani müüjaga kultuurselt korda aetud (tagasiarveldus).

Pigem on eBay juures tüütud kaks hoopis muud asjaolu:
- 80-90% kasutajatest märgivad, et saadavad kaupa ainult oma riigi piires ja siis tuleb nende käest eraldi üle küsida kas nad nõustuvad eestisse saatma
- oksjoni viimasel sekundil snaibitakse sinu pakkumine üle
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: eBay.

Postitus Postitas Läku »

eBay on oksjonikeskkond ja lõpuks muutub see odav kaup kallimaks. Kindel on osta uus asjandus näiteks http://www.amazon.de" onclick="window.open(this.href);return false; või http://www.amazon.co.uk" onclick="window.open(this.href);return false;.
Sulev12345

Re: eBay.

Postitus Postitas Sulev12345 »

EBays on palju kaupu ka fikseeritud hinnaga või soodsa ostakohe hinnaga.
Kui osta pakkumistelt, kus kehtib Ebay buyers protection, siis on kauba mittesaamisel raha tagasi saamine lihtne.
Kallimate ostude puhul tasub hoolikalt silmas pidada, kust kaup lähetatakse, et ei tekiks ootamatusi piiril lisanduvate maksudega. Neid on sageli mõistlikum osta EL riikidest.
Külaline

Re: eBay.

Postitus Postitas Külaline »

Paljud päris suured veebipoed on loobunud oma kodukatest ja läinud ebay alla, ülekiidetud amazon on ka kuidagimoodi ebayga seotud. Täiesti turvaline ostukeskkond. Euroopast ostes kehtib uutele asjadele ka garantii. Kasutatud asjade müüjad on kordades rohkem huvitatud oma reitingust kui tünga tegemisest.
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: eBay.

Postitus Postitas Läku »

eBay-s on petmisi. Paypali ei kasuta kuna vahest tekitab see omajagu jamasid. Mina kah ei saanud näiteks üht 18. saj. raamatut eBayst kätte, raha läks müüjale ja Paypalile ja Ameerikas ei tundnud keegi huvi kuidas teises maailma otsas klient hädale lahenduse saab. Amazonis kõik tõrgeteta läinud.
helinamesi
Postitusi: 8
Liitunud: 25 Jaan 2013 14:49

Re: eBay.

Postitus Postitas helinamesi »

Mina ei julgeks eBayst osta.
www.trallituba.ee mängutuba tallinnas
Vasta