Kas stabigaga kaamera või objektiiv?

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.
Tauri79

Re: Kas stabigaga kaamera või objektiiv?

Postitus Postitas Tauri79 »

pole siin vabandada vaja, mõnel inimesel on lihtsalt mölapidamatus. Minule ja paljudele teistele on Canoni L IS torud parimad. Soovitan torusiseseid stabilisaatoreid ka teistele kahtlejatele.
ex-ex-enn

Re: Kas stabigaga kaamera või objektiiv?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

"Minule ja paljudele teistele on Canoni L IS torud parimad"

just seda ma religioossete tunnete riivamise all silmas pidasin, sa õnnetu pime fännboi. nagu selgub, veidi pika arusaamisega ka. iroonia mõismisest rääkimatta.
BadAss
Postitusi: 22
Liitunud: 15 Dets 2008 12:10

Re: Kas stabigaga kaamera või objektiiv?

Postitus Postitas BadAss »

Teema hakkab juba käest ära minema, aga algataja võiks lugeda ka ntx seda arutelu: http://www.dgrin.com/showthread.php?t=86539" onclick="window.open(this.href);return false;

Tauri79 delfilikud kommentaarid jäävad arusaamatuks. Paratamatult tahaks küsida, et kust king pigistab?
Tauri79

Re: Kas stabigaga kaamera või objektiiv?

Postitus Postitas Tauri79 »

olete ise siin delfikud. Tundub, et pole kaamerat käes hoidnud. Läksin Pentax K20 pealt Canoni peale ja ei kahjatse. Seda sensori liigutamist võib ainult tolmuraputamiseks nimetada.
Eins

Re: Kas stabigaga kaamera või objektiiv?

Postitus Postitas Eins »

Keerasin oma pentule kord 300mm ette, säri 1/30, ajaleht seina, 10-ne seeria stabikaga, teine ilma, nii paar seeriat, pildid arvutisse, no vahe oli ikka kõva, stabika kasuks muidugi. Keresisene odavam toota, aga kas ja kui palju sellepärast kehvem? Ehk hoopis kavalam?
Aga eks see üks vana ja lõputa vaidlus ole, kuna asja raske, kui mitte võimatu täpsemalt mõõta.
Eins

Re: Kas stabigaga kaamera või objektiiv?

Postitus Postitas Eins »

Kolasin veidi netiavarustes, ning leidsin ühe suht põhjalikuma statistilise testi erinevate kaameratega vibratsioonil.
<http://www.colorfoto.de/ratgeber/8-bild ... 72479.html>
Siin siis öeldud, et antud testi puhul ei saa kummalegi süsteemile olulist eelist anda, ning hästi teostatuna peaks mõlemad - nii kere kui torusisene häid tulemusi andma.
raudpats
Postitusi: 18
Liitunud: 11 Juun 2010 12:57

Re: Kas stabigaga kaamera või objektiiv?

Postitus Postitas raudpats »

Seda ma juba usun. Lihtsalt objektiivi sisesega on veidi kulukam pidada.
Käisin poes proovimas. Oli kaks valikut. Kas Pentac K-x või Nikon D3100.
Kuna Nikon nagu istus käes paremini siis jäi mu valik sellele. Kuigi kui oleksin majanduslikumalt asja võtnud siis jäänuks Pentax peale. Aga mudagi jäi tema välimuses puudu.
Öeldakse ju ka inimeste kohta, et peaks vaatama sisemist ilu. Aga siiski esmamulje tehakse välimuse järgi :D

Tänud kõikidele kes viitsisid kaasa rääkida.

Raudpats
Neeme

Re: Kas stabigaga kaamera või objektiiv?

Postitus Postitas Neeme »

mul oli K-x,nüüd ostsin D3100. Mulle tundub D3100 ikka tuntavalt kiirema AF-ga. Ja obje VR aitab 1/20 käest terava pildi ära võtta. Head harjutamist.
Vasta